Globus plánuje masivní rozšiřování. V blízkosti hypermarketů postaví další prodejny

Řetězec Globus plánuje ve spádových oblastech hypermarketů umisťovat malé prodejny. První obchod konceptu Globus Fresh je od roku 2018 na sídlišti Dubina v Pardubicích, druhou dnes otevře v Praze na Pankráci. Každá z prodejen má mírně odlišné zaměření, obě budou sloužit jako pilotní projekty k dalšímu rozvoji konceptu. Na tiskové konferenci to dnes řekl jednatel společnosti Globus Hans-Jörg Bauer.

Globus, Olomouc CITY
doporučujeme

Ve spádové oblasti, tedy v dojezdové vzdálenosti 20 minut autem, každého z 15 hypermarketů Globus v ČR by mohl být podle Bauera Globus Fresh. Potenciál pro síť malých prodejen je, letošní rok má ukázat, jak by mohl další rozvoj vypadat, dodal.

Pardubická prodejna, která má rozlohu 165 metrů čtverečních, je zaměřena na výrobky z pekárny a řeznictví. Základem pražského obchodu s plochou zhruba 2000 čtverečních metrů je restaurace.

Globus v pražské prodejně zavedl nový platební systém. U vstupu zákazníci obdrží tzv. Fresh kartu k zaznamenávání všech transakcí. K zaplacení budou sloužit samoobslužné poklady i klasické s obsluhou. Na rozdíl od hypermarketů v nich zákazníci zaplatí kartou, hotovostí a také papírovými a elektronickými stravenkami.

Koncept malých prodejen rozvíjí v ČR i společnost Tesco prostřednictvím sítě Žabka. Dnes otevřela nový obchod v Praze a Brně, řetězec nyní čítá 109 poboček. Brzy by se měl znovu rozrůst. "Formát malého kompaktního obchodu s širokou nabídkou služeb je v současnosti velmi žádaný, ale nejen ze strany zákazníků, ale také ze strany nových franšízantů," uvedl generální manažer sítě Žabka Radim Lunda. Žabky nabízejí nejen zboží základní denní potřeby, ale také další služby. Lidé si mohou mimo jiné vybrat hotovost, vyzvednout zásilku nebo odnést kávu s sebou.

Témata: globus | EuroZprávy.cz
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Inflace v červenci mírně zrychlila růst na 3,4 procenta

13.08.2020 10:07 Spotřebitelské ceny v Česku v červenci mírně zrychlily růst na 3,4 procenta z červnových 3,3…

Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu zlevnily

13.08.2020 08:24 Ceny pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu zlevnily. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95…

Testy na covid-19 musí zlevnit. Výsledek by měl být do 24 hodin, žádají…

12.08.2020 14:15 Aktualizováno Testy na covid-19 se musejí podle Asociace cestovních kanceláří ČR (ACK) zlevnit. Jejich cena by se…

Návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti se vrací poslancům, Senát chce…

12.08.2020 14:07 Aktualizováno Vládní návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti se vrací ze Senátu do Sněmovny. Senát v něm chce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama