Globus plánuje masivní rozšiřování. V blízkosti hypermarketů postaví další prodejny

Řetězec Globus plánuje ve spádových oblastech hypermarketů umisťovat malé prodejny. První obchod konceptu Globus Fresh je od roku 2018 na sídlišti Dubina v Pardubicích, druhou dnes otevře v Praze na Pankráci. Každá z prodejen má mírně odlišné zaměření, obě budou sloužit jako pilotní projekty k dalšímu rozvoji konceptu. Na tiskové konferenci to dnes řekl jednatel společnosti Globus Hans-Jörg Bauer.

Přidejte svůj názor

Globus, Olomouc CITY
doporučujeme

Ve spádové oblasti, tedy v dojezdové vzdálenosti 20 minut autem, každého z 15 hypermarketů Globus v ČR by mohl být podle Bauera Globus Fresh. Potenciál pro síť malých prodejen je, letošní rok má ukázat, jak by mohl další rozvoj vypadat, dodal.

Pardubická prodejna, která má rozlohu 165 metrů čtverečních, je zaměřena na výrobky z pekárny a řeznictví. Základem pražského obchodu s plochou zhruba 2000 čtverečních metrů je restaurace.

Globus v pražské prodejně zavedl nový platební systém. U vstupu zákazníci obdrží tzv. Fresh kartu k zaznamenávání všech transakcí. K zaplacení budou sloužit samoobslužné poklady i klasické s obsluhou. Na rozdíl od hypermarketů v nich zákazníci zaplatí kartou, hotovostí a také papírovými a elektronickými stravenkami.

Koncept malých prodejen rozvíjí v ČR i společnost Tesco prostřednictvím sítě Žabka. Dnes otevřela nový obchod v Praze a Brně, řetězec nyní čítá 109 poboček. Brzy by se měl znovu rozrůst. "Formát malého kompaktního obchodu s širokou nabídkou služeb je v současnosti velmi žádaný, ale nejen ze strany zákazníků, ale také ze strany nových franšízantů," uvedl generální manažer sítě Žabka Radim Lunda. Žabky nabízejí nejen zboží základní denní potřeby, ale také další služby. Lidé si mohou mimo jiné vybrat hotovost, vyzvednout zásilku nebo odnést kávu s sebou.

Loading...
Témata: globus | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Hradě se sejdou přední byznysmeni ČR a USA, dorazí i Trumpův ministr

20.02.2020 14:59 Na Pražském hradě se v březnu v rámci Česko-amerického podnikatelského fóra sejdou přední američtí…

Škoda Auto kvůli koronaviru vytvořila speciální tým, dohlíží na dodávky…

20.02.2020 10:37 Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto vytvořila kvůli koronaviru speciální skupinu složenou ze…

Kde se bude montovat SUV Kamiq? Odbory Škoda Auto se obávají přesunu výroby

20.02.2020 10:32 Odbory mladoboleslavské automobilky se obávají přesunu části výroby dalšího modelu, tentokrát má…

Ceny benzinu a nafty klesají. V kterém kraji natankujete nejlevněji?

20.02.2020 10:07 Aktualizováno Ceny pohonných hmot v Česku dále klesají. Benzin Natural 95 od minulé středy zlevnil o 12 haléřů na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama