Letecké linky z ČR do Itálie a Jižní Koreje fungují bez omezení, zpřísňuje se ochrana

Letecké linky z Česka do Jižní Koreje či do Itálie, kde v posledních dnech zaznamenali vysoký nárůst počtu nakažených novým koronavirem, zatím fungují bez omezení. Pražské letiště ovšem pro lety do těchto zemí zavedlo zvláštní opatření, ochranná opatření zavádějí i dopravci. Vyplývá to z informací letiště i dopravců na dotaz ČTK. Letecké linky do Itálie patří k nejvytíženějším, z Česka jich tam míří několik desítek. Z Prahy se sedmkrát týdně létá také do jihokorejského Soulu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Letiště Václava Havla Praha
doporučujeme

Letiště Praha je v souvislosti s šířením nákazy podle mluvčího Romana Pacvoně v úzkém kontaktu se zdravotnickými a hygienickými úřady a postupuje podle jejich pokynů. Nad rámec toho v posledních dnech zavedlo další opatření. Ta se týkají zejména letů do Itálie a Soulu.

Pro brány, které jsou využívány pro přílety z Itálie, jsou podle mluvčího od víkendu nastaveny přísnější hygienické postupy, prostory se například častěji dezinfikují. Pro lety do Soulu letiště vyhradilo bránu určenou pouze pro tyto lety. Brána podléhá zvýšeným hygienickým opatřením, například se po každém letu dezinfikuje. Stejný postup letiště rozšířilo na všechny ostatní vstupy, kam směřují mezikontinentální lety. Častější a důkladnější dezinfekce jsou i na odbavovacích přepážkách, uvedl Pacvoň.

Do Itálie i Soulu létají i čeští dopravci Smartwings a České aerolinie (ČSA). Podle mluvčí Vladimíry Dufkové společnosti situaci sledují a postupují podle nařízení a doporučení státních a hygienických úřadů a pokynů Světové zdravotnické organizace (WHO) a Mezinárodní asociace letecké dopravy (IATA). "Jsme v pravidelném a úzkém kontaktu s orgány veřejného zdraví a pokud vzejde další doporučení, jsme připraveni jej bezodkladně zavést," uvedla Dufková.

Připomněla, že společnost v souvislosti s novým koronavirem zavedla některá opatření už na konci ledna. Například letadlo na lince do Soulu je vybaveno větším množstvím zdravotnických pomůcek, včetně filtračních polomasek a dezinfekčního gelu. Posádky všech letadel jsou také pravidelně proškolovány o ochranných opatření.

Itálie patří dlouhodobě k nejvyhledávanějším destinacím, loni bylo podle statistik Letiště Praha na těchto linkách v Praze odbaveno více než 1,46 milionu cestujících. Itálie tak byla druhou nejvytíženější zemi po Velké Británii. Na linkách do Jižní Koreje, kam vedle ČSA létají Korean Air, loni cestovalo podle statistik pražského letiště přes 193.000 lidí. Linku využívají zejména korejští turisté a podnikatelé.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČOI: V případě nouzového stavu neplatí zákaz prodeje o svátcích

03.04.2020 17:01 Aktualizováno Pokud by na Velikonoční pondělí platil nouzový stav, budou moci být otevřené i prodejny nad 200…

Zelené pivo letos Češi ochutnají později, bude na oslavu prvního dne…

03.04.2020 15:52 Zelené pivo určené k čepování v restauracích na Zelený čtvrtek letos lidé ochutnají se zpožděním.…

Kdy a jak bude uvolňována karanténa? Svaz průmyslu chce od vlády jasný plán

03.04.2020 15:41 Svaz průmyslu a dopravy (SP ČR) vyzývá vládu, aby do Velikonoc přišla s jasným plánem, jak a s…

Podnikatelé mají nárok na odškodnění. Navzdory vládnímu triku, tvrdí…

03.04.2020 15:00 Podnikatelé, které poškodil zákaz maloobchodního prodeje, mají právo na náhradu škody podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy