Paříž - Situace spojená se zásobováním pohonnými hmotami ve Francii se zlepšuje. Podle posledních údajů je zhruba 95 procent čerpacích stanic zásobováno bez potíží, informoval v pondělí list Le Monde.
Ministr životního prostředí a energetiky Jean-Louis Borloo již v neděli ujistil, že na suchu je již jen zhruba pět procent čerpacích stanic.
Zásobování pohonnými hmotami by se do normálu mělo dostat již v tomto týdnu.
V současné době proti důchodové reformě nestávkují zaměstnanci žádné z rafinérií ani skladů paliv. Od stávky upustili i pracovníci ropných terminálů v jihofrancouzském Fos-Lavera či u Le Havru, odkud ropa putuje právě do rafinérií.
Stávka sice skončila, ale firmy začaly sčítat škody. Ropná společnost Total odhadla celkové škody na 100 milionů eur (2,46 miliardy Kč).
Asociace francouzského petrochemického průmyslu UFIP hovoří o "stovkách milionů eur".
Důchodová reforma, která patří mezi priority prezidenta Sarkozyho, počítá se zvýšením minimálního věku odchodu do důchodu z 60 na 62 let a posunutím věku odchodu do plného důchodu z 65 na 67 let.
Důchodovou reformu v minulém týdnu schválil francouzský parlament. Ještě ji musí podepsat prezident Nicolas Sarkozy. Podle francouzských médií by to měl udělat kolem 15. listopadu.
Odbory ale nevzdávají svůj boj proti nepopulární reformě. Další protesty by se měly konat již 6. listopadu.
Související
Litr zdražil i o více než tři koruny. Strop na ceny paliv skončil
Řidičům zdraží pohonné hmoty. Vládní strop definitivně končí
Aktuálně se děje
včera
Musk vydělává jen z Tesly miliardy. Jeho příjem převyšuje plat zaměstnanců 2,5milionkrát
včera
Kolaps zásobování, pokusy o sebevraždu. Námořníci na letadlové lodi zakotvené u Íránu tlak války nezvládají
včera
V muniční továrně nedaleko Říma došlo k masivnímu výbuchu
včera
Proč Trump zastírá fakta o Hormuzském průlivu? Nehodí se mu růst cen před volbami
včera
Dívali jste se na zatmění Slunce bez ochrany? Lékaři prozradili, jak poznáte, že máte poškozený zrak
včera
Japonsko se bouří proti návštěvě Putina na sporných Kurilských ostrovech
včera
OBRAZEM: Zatmění Slunce uchvátilo Čechy i Evropany, příští rok nás čeká znovu
včera
V přístavu v Rotterdamu došlo k výbuchu, nejméně jeden mrtvý
včera
Další vlna veder je tady. Extrémní počasí opět spaluje Evropu
včera
Co znamená podpis příkazu o vakcínách? Trump nemění očkování, ale důvěru v medicinský zázrak
včera
Babiš obešel Motoristy. Sucho začal řešit se svým bývalým ministrem
včera
Počasí beze srážek má důsledky. Nebezpečí požárů už se týká celého Česka
včera
Ruská armáda našla nový zdroj rekrutů. Studenti ze škol
včera
Rusko už nemůže válku ignorovat. Propad popularity Putina už reflektují i prokremelské průzkumy
včera
Počasí v Asii je tak extrémní, že se brambory doslova vaří v zemi
včera
Dejte nám 10 procent svých raket do Patriotů a zničíme všechny ruské balistické střely, vzkázal Zelenskyj USA
včera
Trump nebyl sám. Z Turecka s ním potají odletěl jediný ministr
včera
Víkendové počasí přinese změnu. Teploty opět poletí nahoru
12. srpna 2026 21:59
Páral nebude mít veřejný pohřeb. Rodina se chce rozloučit jinak
12. srpna 2026 21:02
Situace se stabilizuje, hlásí ministerstvo. Jde o důležitý lék na rakovinu
Dostupnost tamoxifenu v České republice se výrazně zlepšuje. Díky intenzivní koordinaci Ministerstva zdravotnictví a Státního ústavu pro kontrolu léčiv s výrobci a distributory míří v těchto a následujících dnech do České republiky přes 10 000 balení tamoxifenu. Další dodávky jsou zajišťovány také pro podzimní období.
Zdroj: Jan Hrabě