Los Angeles - Čtvrtý díl akční série Mission Impossible, který se natáčel také v Praze, se podruhé za sebou stal nejnavštěvovanějším filmem v severoamerických kinech, informuje v pondělí agentura Reuters.
"Mission Impossible - Ghost Protocol" od pátku 30. prosince do pondělí 2. ledna vydělala 38,3 milionu dolarů (755 milionů korun), oznámil distributor Paramount Pictures.V Praze v roce 1996 vznikl vůbec první díl slavné série. Předloni ji producenti do české metropole vrátili.Scény čtvrtého dílu ságy o agentu Ethanu Huntovi, jehož si opět zahrál Tom Cruise, se natáčely na nábřeží Vltavy i na Hradě. Některé záběry z Prahy jsou ve filmu jsou vydávány za scény z Moskvy.¨Na druhém místě žebříčku filmů v Severní Americe je nyní s 26,5 milionu dolarů (523 miliony korun) druhé dobrodružství detektiva s mimořádnými dedukčními schopnostmi Sherlocka Holmese s podtitulem "A game of Shadows". Třetí příčku obsadilo rovněž pokračování - tentokrát již třetí příběh pro celou rodinu o Alvinovi a Chipmuncích s 21 miliony dolarů (414 milionů korun).
Související
USA řeší zásadní otázku: Pokud je "86 47" trestný čin, skončí za mřížemi tisíce lidí?
Otevření Hormuzského průlivu, ale za vysokou cenu. Co obsahuje nový íránský mírový návrh zaslaný USA?
USA (Spojené státy americké) , Kina
Aktuálně se děje
před 53 minutami
Pardubice se po čtrnácti letech konečně dočkaly. Titul jim vystřelil Červenka
před 1 hodinou
Macinkovy esemesky na Hrad u policie prošly. Případ se odkládá
před 2 hodinami
Barma změnila trest pro Su Ťij. Politička opustila vězení
před 2 hodinami
Podezřelí z útoku v Pardubicích si stěžovali na vazbu. Soud jasně rozhodl
před 4 hodinami
Počasí o prodlouženém víkendu: Do Česka poprvé dorazí léto
včera
Odradil ji Trumpův přístup? Kanada zavádí zásadní změnu, vytváří mocnou agenturu
včera
Natankujte ještě dnes. Od zítřka ceny pohonných hmot prudce vzrostou
včera
OBRAZEM: Pardubice po 14 letech slaví hokejový titul. Trefil ho Červenka
včera
Kim Čong-un ocenil severokorejské vojáky, kteří na Ukrajině raději spáchali sebevraždu
včera
Německo drží nelichotivý trend. Výrazně se zhoršila i Británie
včera
Život na Kubě se v tichosti hroutí. V zemi kolabují základní pilíře společnosti, varuje koordinátor OSN
včera
Jak na bezpečné pálení čarodějnic? Hasiči vydali důležitá doporučení
včera
Bydlí v obecním bytě, chce legalizovat své černé stavby. Mrázová čelí výzvám k rezignaci, Babiš to neřeší
včera
Modžtaba Chameneí vydal další ostré prohlášení. Trumpovi ustupovat nehodlá
včera
USA řeší zásadní otázku: Pokud je "86 47" trestný čin, skončí za mřížemi tisíce lidí?
včera
Otevření Hormuzského průlivu, ale za vysokou cenu. Co obsahuje nový íránský mírový návrh zaslaný USA?
včera
Timmy míří ke břehům Švédska. Skončí v čelistech kosatek, nebo se utopí, varují vědci. Dánsko se od něj distancuje
včera
Pentagon zvažuje, že stáhne 40 000 amerických vojáků z Německa
včera
EU čelí nečekanému problému. Zjistila, že vůbec neví, kolik má ropy
včera
Cena ropy dál prudce roste. Je nejvyšší za poslední čtyři roky
Cena ropy Brent během středy překonala hranici 126 dolarů za barel, což představuje nejvyšší hodnotu od roku 2022. Tento prudký nárůst o více než 13 % během jediného dne následuje po varování Donalda Trumpa, že americká blokáda íránských přístavů může trvat i několik měsíců. Trhy reagují na patovou situaci, kdy mírové rozhovory stagnují a Írán v odvetě drží Hormuzský průliv téměř uzavřený pro ropné tankery.
Zdroj: Libor Novák