Praha – Herecký kolega dnes zesnulého Radka Brzobohatého, Vítězslav Jandák (ČSSD), je zdrcen úmrtím svého vynikajícího kamaráda. Již se nebude moci zúčastnit oslav životního jubilea Brzobohatého. Ve čtvrtek mu mělo být osmdesát let.
Jandák ve svém prohlášení vyzdvihuje herecké kvality svého kolegy. „Jeho filmových, a podotýkám, že skvostných rolí, je nepočítaně. Určitě nesmíme zapomenout na hlavní roli v Jasného filmu Všichni dobří rodáci. Mladší generace ho milovala za Sněženky a machry. Jenže to bych mohl počítat a počítat… A co televizní seriály? F.L.Věk patří už dnes do zlatého fondu, stejně jako později Cirkus Humberto nebo ještě později Četnické humoresky,“ vzpomíná exministr kultury.Podle poslance ČSSD byl Radek Brzobohatý vynikající herec i člověk. „Pro mne však především můj dobrý kamarád,“ dodává.Vítězslav Jandák smutní, že se Brzobohatý nedožil osmdesátky. „Byl jsem pozván na oslavu zmíněného jubilea. Bohužel, oslava se neuskuteční a já nemohu jinak, než touto cestou vyslovit jeho rodině, především pak ženě Haně, projev upřímné soustrasti. Radku, budeš mi moc chybět. A nejen mně,“ praví Jandák.Radek Brzobohatý zemřel ve středu poté, co musel kvůli potížím navštívit nemocnici. Herec do poslední chvíle natáčel a neplánoval jít do hereckého důchodu. Jeho život vyhasl den před osmdesátými narozeninami.
Související
Divadlu Radka Brzobohatého zvoní umíráček! Finančně se hroutí
Manželka Brzobohatého útočí na mrtvou Jiráskovou: Lítost? Hned bych to brnkla Radkovi!
Radoslav Brzobohatý , Vítězslav Jandák
Aktuálně se děje
včera
Dnes v noci velmi tvrdě udeříme na Írán. Převezmeme ostrov Charg, pohrozil Trump. O hodinu později vše zrušil
včera
Fotbalové MS plné nových pravidel. Jaké novinky týmy i fanoušky čekají?
včera
Amerika zůstane bezbranná? Rakety bleskově dochází, Trumpa čeká ostrá debata se zbrojaři
včera
Tchajwanská armáda cvičně odpálila rakety směrem k Číně z amerických zařízení
včera
Obavy vědců se naplnily. El Niño je tady, může dosáhnout historické síly a působit miliardové škody
včera
Evropští lídři chtějí na summitu G7 přesvědčit Trumpa k obnovení mírových rozhovorů mezi Ukrajinou a Ruskem
včera
Polsko spustí unikátní program. Statisícům lidí poskytne kurzy přežití
včera
Neřeší Ukrajinu, Írán ani Trumpa. Státy EU se bouří proti Kallasové
včera
Americe se nelíbí, že ji Netanjahu neposlouchá. Prosazuje zájmy které se neshodují s USA, prohlásil Vance
včera
Írán oznámil uzavření Hormuzského průlivu. Útoky USA zlikvidovaly příměří, tvrdí
včera
Musk podnítil nepokoje v Belfastu. Odhalil slabinu sociálních sítí
včera
Rok od tragického zřícení letu AI171: Jediný přeživší se dodnes potýká s problémy. Stále neví, proč letadlo spadlo
včera
Spojené státy a dalších 20 zemí včetně Česka varují před útoky Íránu v Evropě
včera
Policie v Severním Irsku nasadila proti demonstrantům vodní děla
včera
Mašínová si zachovala pevný charakter, ocenil prezident Pavel
včera
Útoky slibované Trumpem přišly. Írán tvrdí, že opět uzavřel Hormuzský průliv
včera
K dešti se přidají bouřky, vyplývá z předpovědi počasí na dnešek
10. června 2026 21:57
Česká cesta do vesmíru míří k úspěchu. Svoboda by mohl letět na ISS
10. června 2026 21:09
Malou propustili z nemocnice. Zítra už by měla opět šéfovat poslancům ANO
10. června 2026 20:20
Smutné pražské výročí. Jak hlavní město zničil nejničivější požár v jeho dějinách
Přesně před 485 lety, druhého červnového dne roku 1541, zachvátil Prahu požár, který se do dějin zapsal jako ten nejničivější na území hlavního města. Tato katastrofa výrazně ovlivnila další vývoj Prahy a místních obyvatel. Paradoxně díky ní se původně středověké město rychleji proměnilo v renesanční, a tedy moderní, centrum.
Zdroj: Lucie Žáková