Londýn - Smrt zpěvačky irské rockové skupiny The Cranberries Dolores O'Riordanové byla nešťastná náhoda, oznámil dnes v Londýně úřad koronera po výslechu svědků. Zpěvačka se podle něj utopila po požití nadměrného množství alkoholu. Tělo šestačtyřicetileté O´Riordanové bylo nalezeno letos v lednu ve vaně v jednom hotelu v britské metropoli, sdělil úřadu policista, který v případu vystupoval jako svědek.
Zpěvačka, jež v letech před smrtí trpěla bipolární poruchou, po sobě podle něj nezanechala žádný dopis na rozloučenou. Na jejím těle ani nebyly nalezeny známky toho, že by si chtěla ublížit. V místnosti se nacházelo pět miniaturních lahví s alkoholem a láhev šampaňského.
"Neexistuje žádný důkaz pro to, že šlo o něco jiného než o nehodu," uvedla podle agentura AP koronerka Shirley Radcliffeová.
O'Riordanová se lvím podílem zasloužila o světovou proslulost skupiny The Cranberries, která v prvních deseti letech po svém vzniku v roce 1989 prodala na 40 milionů alb. V roce 2003 skupina ukončila spolupráci, ale v roce 2009 se dala opět dohromady.
O'Riordanová dodala kapele, která do jejího přijetí nebyla nijak zvlášť výrazná, nový náboj nejen "andělským" vokálem, ale i tvrdou autorskou prací. Jedním z prvních hitů se staly písně Linger a Dreams.
Při svých koncertních šňůrách zavítali The Cranberries i do České republiky. V roce 2010 byla skupina jednou z hlavních hvězd festivalu Colours of Ostrava. O dva roky později vystoupila v Praze.
V letech před smrtí zpěvačku provázely potíže. Kvůli údajným bolestem zad byla nucena koncem loňského roku zrušit několik koncertů. Krátce před loňskými Vánocemi ale na facebookovém účtu skupiny vzkázala, že už se cítí dobře a že má za sebou první koncert po mnoha měsících.
Související
Zemřela zpěvačka skupiny Cranberries Dolores O'Riordanová
Dolores O'Riordanová (Cranberries) , Hudba , Velká Británie , kultura
Aktuálně se děje
před 44 minutami
Fico dal Zelenskému ultimátum. Jde o dodávky elektřiny i ropy
Aktualizováno před 1 hodinou
Češi se znovu sešli na podporu Ukrajiny. Je to i naše válka, prohlásil Pavel
před 2 hodinami
Trump po rozhodnutí soudu zvyšuje globální cla
před 2 hodinami
Smutný konec příběhu malého Itala. Po nepovedené transplantaci zemřel
před 4 hodinami
Voborníková "zachránila" český biatlon. V hromadném závodě získala bronz
před 4 hodinami
Slovensko zasáhlo poměrně silné zemětřesení
před 5 hodinami
Curleři zakončili olympiádu výhrou nad Švédy, sdruženáři osmí. Hokejistky si rozdělily medaile
před 6 hodinami
Jakému clu teď bude podléhat Česko? U vývozu z EU může klesnout i vzrůst, rozhodne Trump
před 7 hodinami
Olympijský Milán uvidí očekávané zámořské hokejové finále. Slováci budou obhajovat bronz
před 7 hodinami
Počasí se mění. Hrozí ledovka a povodně, varují meteorologové
před 8 hodinami
Rychlobruslař Jílek byl na patnáctistovce tentokrát daleko za nejlepšími
před 8 hodinami
Tragédie na českých horách. Lyžařka nepřežila srážku v Harrachově
před 9 hodinami
Zemřel seriálový herec Eric Dane. Hvězda Chirurgů podlehla nemoci ALS
před 9 hodinami
ANO by vyhrálo sněmovní volby. Motoristům už šlape na paty hejtman Kuba
před 10 hodinami
Krčmář ve svém posledním olympijském závodě senzačně bojoval o medaili. Masák ovládl Nor
před 10 hodinami
Britové chtějí zařídit, aby se Andrew za žádných okolností nestal králem
před 11 hodinami
Shiffrinová prolomila olympijské prokletí, Klaebo získal desáté zlato. Curleři zapsali druhou výzvou
před 12 hodinami
Počasí: Mrazy končí, jaro se blíží. Příští týden se citelně oteplí
včera
Co v praxi změní soudní rozhodnutí o zrušení cel? Návrat do normálu se ani zdaleka nekoná
včera
Slováci mohou po Pekingu získat další olympijskou hokejovou medaili. Poperou se o ni i USA a Finsko
Olympijský hokejový turnaj mužů dospěl do semifinálové fáze. V ní se kromě Kanaďanů, kteří přešli ve čtvrtfinále přes českou reprezentaci, představí i Američané, Finové a Slováci. Zatímco Američané přešli přes Švédy, které porazili 2:1 v prodloužení, extra čas rozhodl i čtvrtfinálový duel Švýcarů s Finy, kterým se povedlo nakonec z 0:2 otočit na 3:2 dokázali tak, že i v hokeji existuje tzv. „Csaplárova past“. Nejjednodušší cestu do semifinále měli Slováci, kteří i v této fázi turnaje pokračují ve svém výtečném hokeji a vcelku jasně tak přehráli Němce 6:2. Nadále tak tedy mohou po bronzovém Pekingu snít o své druhé hokejové olympijské medaili v řadě.
Zdroj: David Holub