Poslední sbohem: S Adolfem Bornem (†85) se rozloučila také Pilarová

Praha - Lidé se v pátek naposledy rozloučily s výtvarníkem a ilustrátorem Adolfem Bornem. Ačkoli pohřeb začal v deset hodin dopoledne, smuteční hosté se scházeli už o několik desítek minut dřív. Mezi nimi i zpěvačka Eva Pilarová nebo Bornův přítel - malíř Kristián Kodet.

Výborný ilustrátor Adolf Born odešel v neděli ráno, v srdcích dětí i dospělých ale zůstane napořád. Není snad nikdo, kdo by neznal jeho nejslavnější postavičky, kterým svou uměleckou rukou vdechl život a nechal je pomocí kouzelného sluchátka plnit svá dětská přání - Macha a Šebestovou.

"Nemám slov, byl to velký kamarád," řekla reportérce TV Nova legenda české popmusic Eva Pilarová, která dorazila na pohřeb slavného výtvarníka mezi prvními. "Měl krásnou smrt," dodal Bornův přítel, malíř Kristián Kodet.

Adolf Born kromě Macha a Šebestové dal "tvář" postavičkám z více než dvouset knih. Vytvořil ale také návrhy k řadě divadelních kostýmů a scén. Získal i několik mezinárodních ocenění - v roce 1974 dokonce cenu za nejlepšího karikaturistu.

Související

Více souvisejících

Adolf Born

Aktuálně se děje

před 35 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

včera

Suchoj Su-34 (vývozní značení: Su-32, v kódu NATO

Ukrajina sestřeluje jedno ruské letadlo za druhým. Nikdo nechápe jak

Ukrajinské letectvo během posledních deseti dnů sestřelilo deset ruských vojenských letadel, devět stíhacích bombardérů Suchoj Su-34 a Su-35 a letoun včasné výstrahy a velení A-50. Magazín Forbes se zamyslel nad tím, jak se Ukrajincům podařilo zlikvidovat takové množství letadel, není ale zatím zcela jasné, jak k tomu dochází.

včera

včera

Bitcoin

Bitcoin stoupá navzdory varování z Evropské centrální banky, že jde o „měnu zločinu“, jejíž vnitřní hodnota je nulová

Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny světa, bitcoinu, dnes odpoledne středoevropského času překonala psychologickou hranici 60 tisíc dolarů, a to poprvé od listopadu 2021. Po jejím prolomení nyní může být jen otázkou času, než překoná dosavadní historický rekord, takřka 69 tisíc dolarů, jehož dosáhla rovněž v listopadu 2021. Stalo by tak navzdory četným varováním z oficiálních míst, včetně z Evropské centrální banky.

včera

včera

včera

innogy

Innogy od března změní ceny energií. Další dodavatelé zlevňují

Od 1. března sníží společnost innogy cenu energií. U fixovaných produktů na 24 nebo 22 měsíců budou ceny elektřiny zlevněny o více než 600 korun za megawatthodinu a ceny plynu o 200 korun za megawatthodinu, informovala Česká televize. Další dodavatelé energií letos také postupně snižují ceny, reagují tak na pokles velkoobchodních cen energií.

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Poslanci o manželství pro všechny zatím nehlasovali. Pavel podpořil narovnání práv

Poslanci se ve středu dopoledne nedostali k hlasování o tzv. manželství pro všechny. Ve schvalování novely, která by umožnila uzavřít manželství i stejnopohlavním párům, by se mělo pokračovat v odpoledních hodinách.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy