Olomouc – Muzeum moderního umění čeká během prázdnin rekonstrukce. Úpravy sice potrvají až do září, výstavy a stálé expozice však zůstanou otevřené. Do muzea se návštěvníci dostanou bočním schodištěm vedoucím do prvního patra kavárny Café ´87.
Stavební práce se podle ředitele muzea Michala Soukupa dotknou především vstupní chodby a sousedního bývalého knihkupectví, které muzeum využívalo jako sklad. „Nová šatna pohodlně odbaví až 300 osob, počítáme i s uzamykatelnými skříňkami. Pokladnu vybavíme rezervačním systémem, takže návštěvníci si budou moci přímo zakoupit nebo rezervovat online vstupenky na výstavy, doprovodné akce nebo na prohlídku tří objektů – Arcidiecézní muzeum Olomouc, Arcibiskupský palác v Olomouci a Arcibiskupský zámek v Kroměříži v rámci projektu Duchovní osa Moravy. Důstojnější podobu pak získá prezentace naší knižní produkce," shrnul změny ředitel muzea.Rekonstrukce vstupní části Muzea moderního umění navazuje na nedávné sloučení s Divadlem hudby, které bylo do konce loňského roku rozpočtovou organizací města. „Díky integraci divadla už nepotřebujeme dvě pokladny ani dvě šatny," vysvětlil Soukup. Nezbytné úpravy ale především zvýší komfort pro návštěvníky. „Od otevření muzea uběhlo více než dvacet let a vstupní prostory se nám už delší dobu jevily jako nedostačující kapacitou i vybavením. Chtěli bychom, aby se u nás lidé cítili lépe," přiblížil ředitel muzea důvody úprav, které začnou 1. července a potrvají do 18. září.Aktuální výstavy a stálá expozice Století relativity však zůstanou otevřené. Do muzea se návštěvníci dostanou bočním schodištěm vedoucím do prvního patra kavárny Café ´87, která zůstane včetně terasy v plném provozu. „Provizorní vstup bude viditelně označený, návštěvníci jej nemůžou minout. Za způsobené nepohodlí se velice omlouváme, ale toto řešení je pro nás přijatelnější než přerušení provozu," uzavřel Soukup.
Související
Policie odložila trestní oznámení na exředitele Muzea umění
Staněk tepe Zaorálka: Zrušit výběrové řízení na šéfa MUO je vážná chyba
Aktuálně se děje
před 37 minutami
Babiš bude v Arménii jednat se Zelenským či Starmerem
před 1 hodinou
Trump v dopise sdělil Kongresu, že nepotřebuje souhlas pro válku s Íránem
před 2 hodinami
Hurvínek se zrodil před sto lety. Zpočátku se mu říkalo jinak
před 2 hodinami
Česko trápí sucho. Za poslední dva měsíce spadlo nejméně srážek za 66 let
před 3 hodinami
Obchody na Svátek práce normálně fungovaly. Příště bude situace jiná
před 4 hodinami
Trump se rozhodl zasáhnout evropskou ekonomiku. Zvyšuje cla na dovoz aut z EU
před 5 hodinami
Předčasný letní víkend. Předpověď se nezměnila, očekává se slunečno a teplo
včera
Sbormistra zatím televize neuvede. Soudní rozhodnutí obstálo
včera
Trenérem hokejové Sparty bude Augusta. Pomáhat mu mají Šmíd s Netíkem
včera
Droga sehrála klíčovou roli. Policie objasnila smrt cizince v klubu
včera
Květnové svátky zasahují do života i některým důchodcům. Mění se výplatní termíny
včera
ODS chce vyhrát volby v Praze spolu s TOP 09. Primátorem má být Portlík
včera
Ukrajinskou armádu čeká reforma. Zelenskyj chce pro vojáky více peněz
včera
Z USA se zase létá do Venezuely. Proběhl první přímý let po sedmi letech
včera
Babiš zakončil asijskou pracovní cestu. V Uzbekistánu se snažil pomoci českým firmám
včera
Policie zasahovala u potyčky v ulicích Prahy. V poutech skončilo několik lidí
včera
Rusové píší o českém zákazu pro Fica. Ministerstvo uvedlo věci na pravou míru
včera
Lhůta vypršela. Trump a spol. nevidí důvod žádat Kongres o povolení ohledně Íránu
včera
Na Muzeu se bude z metra vystupovat jinde. Otevřel se nový výstup
včera
Historie letního času v Čechách. Poprvé se zavedl před 110 lety
Bylo 30. dubna roku 1916, když se v našich zemích poprvé zavedl letní čas. Princip letního času má však historii mnohem delší. Proč a kdy se o něm začalo uvažovat?
Zdroj: Lucie Žáková