Předpověď počasí na měsíc: Do Česka míří mrazíky, pak se mírně oteplí

Nejvyšší denní teploty v tomto týdnu budou kolem deseti stupňů Celsia. Zejména zahrádkáři už musí v noci počítat s přízemními mrazíky. V dalších dvou týdnech se mírně oteplí. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

"Předpokládáme, že období od 12. října do 8. listopadu 2020 bude teplotně průměrné," uvedli meteorologové. Od hodnot běžných pro tuto část roku by se příští čtyři týdny neměly lišit ani množstvím deště. Srážkové úhrny se budou pohybovat většinou mezi pěti a deseti milimetry vody na metr čtvereční za týden.

Týdenní průměr denních maxim bude v příštím týdnu kolem deseti stupňů Celsia, v úterý jen mezi šesti a deseti stupni. "Minimální noční teploty se budou pohybovat po většinu týdne kolem tří stupňů Celsia s četnými přízemními mrazíky," přepokládají meteorologové. Ke konci týdne by se noční minima mohla dostat na šest stupňů.

Navazující dva týdny by měly být mírně teplejší. V noci budou teploty klesat nejčastěji ke čtyřem stupňům, přes den bude kolem 11 stupňů. Počátkem listopadu by se mělo opět mírně ochladit.

Dlouhodobá průměrná teplota pro období od 12. října do 8. listopadu je 6,3 stupně Celsia. Nejchladněji bylo v roce 1974, kdy průměr činil 3,3 stupně. Zatím nejvyšší průměr 9,6 stupně Celsia meteorologové zaznamenali na podzim před dvěma lety.

Související

Více souvisejících

Počasí mráz

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

včera

včera

včera

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

včera

včera

včera

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Změny počasí mění svět k nepoznání. O domov už přišly desítky milionů lidí

Konference OSN o změně klimatu COP29, která právě skončila v ázerbájdžánském Baku, přinesla opětovné výzvy k řešení klimatické krize. Ty však ostře kontrastují s tvrdou realitou: miliony lidí byly nuceny opustit své domovy kvůli klimatickým katastrofám, uvedl server Al-Džazíra.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy