Konec světa přijde už za pár dní? Objeví se planeta Niburu, přijde Antikrist a 3. světová válka, tvrdí prorok

Konec světa je blízko – a není to kvůli spekulacím o blížící se 3. světové válce. Namísto toho přinese Zemi zkázu planeta Nibiru. O konci našich dnů podle „věřících“ svědčí neobvyklé planetární uspořádání - 23. dubna se Jupiter a Slunce spojí do konstelace znamení Panny. Právě ten den údajně přijde zkáza.

Ti, kteří věří v planetu Nibiru, jsou přesvědčeni, že svět skončí 23. dubna. Jedná se prý o nenávratný okamžik, kdy Nibiru způsobí zničení Země. „Počátkem dubna roku 2018 dojde k zániku církve (všichni opravdoví křesťané po celém světě znají tuto událost také pod názvem vytržení)," tvrdí konspirační teoretik, křesťanský numerolog a samozvaný protok David Meade „Pak přijde vzestup Antikrista, příchod planety X a třetí světová válka,“ tvrdí.

„Nastane sedm roků soužení. To je mimo jakýkoliv stín pochybností,“ dodal.

Planeta Nibiru - co to je a kde leží?

Nibiru, neboli planeta X, je údajně planeta nacházející se na okraji naší sluneční soustavy, o které se předpokládá, že se „objeví" na obloze 23. dubna. Nibiru údajně narušuje oběžné dráhy jiných planet. Nibiru by prý mohla narazit do Země, což by vyvolalo katastrofické změny klimatu. „Věřící“ také tvrdí, že planeta X může za neobvyklé změny počasí, které naše planeta během posledních dvou desetiletí prožila.

Co je to „Vytržení"?

Vytržení (uchvácení, vtržení) je termín v křesťanské eschatologii, který ukazuje k termínu „být uchvácen“, o čemž se mluví v 1. Tesalonickým 4:16-17, kdy „mrtví v Kristu“ a „my, kdo žijeme“ budeme „uchváceni do oblak“ abychom se „setkali s Pánem“.

Podle jedné z posledních teorií dojde k tzv. vytržení (uchvácení živých do oblak, aby se setkali s Pánem) a nastane druhý příchod Krista, když Slunce, Měsíc a Jupiter budou postaveny v Panně. To vyvolá počátek vytržení - události, která není zmíněna v Bibli, ale o které někteří fundamentalisté evangelikálové věří, že se týká dvou fází druhého příchodu Ježíše. První fáze zahrnuje náhlé "vytržení", kdy spasení věřící zmizí ze Země a přenesou se do nebe. To pak vyvolá sedmileté období soužení a příchod Antikrista. Následně se na Zemi vrátí Ježíš.

Tato astrologická konstelace – tedy postavení Slunce, Měsíc a Jupiter v Panně odpovídá pasáži 12:1-2 v poslední knize Nového zákona s názvem Zjevení svatého Jana. V té se hovoří o znamení, které se objevilo na nebi v podobě ženy oblečené Sluncem s Měsícem pod nohama a korunou s 12 hvězdami na hlavě. Ta byla těhotná a plakala kvůli bolestem a agonii při porodu. Kritici teorie ale poukazují, že ke zmíněnému astrologickému vyrovnání dochází každých 12 let. 

Vědci teorii opakovaně vyvrátili

Momentálně jde však o jednu z nejpopulárnějších teorií, která se šíří po konspiračních webech. Spekulace o planetě X se v posledních měsících objevují poměrně pravidelně. Předpovědi tvrdily, že apokalypsa proběhne v září, říjnu, listopadu pak v prosinci 2017. Nic se ale nestalo. Meade pak vysvětloval: „Svět nekončí, ale svět, jak ho známe, končí. Velká část světa nebude stejná jako na začátku října."

Šance, že nějaký konec světa přijde, jsou minimální. Ke konci loňského roku na zvěsti dokonce oficiálně zareagovala i NASA, která podobná tvrzení odmítla a poukázala na to, že pokud by byla planeta Nibiru skutečná, už bychom ji nyní mohli vidět na obloze. NASA proto znovu a znovu opakovala, že Nibiru vůbec neexistuje. „Nibiru a další příběhy o nepřátelských planetách jsou internetovým podvodem," uvedla kosmická agentura. „Je zřejmé, že neexistuje."

„Kdyby se nějaký velký objekt jako planeta dostal do prostoru sluneční soustavy, jeho gravitace by způsobila velké změny v oběžných drahách všech planet i jejich satelitů. Pokud by navíc takový objekt vstupoval do hvězdného systému pravidelně, udělalo by to takový chaos, že by planety neležely v jedné rovině, jak je tomu teď. Proto můžeme s jistotou prohlásit, že žádná taková planeta neexistuje," uvedl už v minulosti David Morrison z NASA.

Související

Více souvisejících

Nibiru konec světa Apokalypsa NASA

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Úřad práce, ilustrační fotografie.

Úřad práce ruší desítky poboček. Zaměstnanci ale ohroženi nejsou

Úřad práce pokročil s transformací, která odstartovala již vloni a jejímž cílem je postupná přeměna úřadu na moderní, efektivně fungující a proklientsky zaměřenou organizaci, která pomáhá lidem najít novou práci, vydělávat víc peněz a řešit těžké situace. V rámci takzvané racionalizace pobočkové sítě dojde ke zrušení desítek menších pracovišť. Propouštění se však neplánuje. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. 

včera

včera

Policie ČR, ilustrační foto

Vražda na Klatovsku je objasněna. Podezřelou je důchodkyně

Od čtvrtečního večera vyšetřuje policie případ vraždy v nejmenované obci na Klatovsku v Plzeňském kraji. Usmrceného muže tam našli na pozemku před domem, přičemž byla zajištěna podezřelá osoba. Jde o sedmdesátiletou ženu, která byla krajskými kriminalisty obviněna ze zvlášť závažného zločinu vraždy.

včera

včera

včera

Maia Sanduová, nepřechýleně Sandu, je moldavská politička, 6. prezidentka Moldavské republiky, která mezi červnem a listopadem 2019 působila jako premiérka.

Proruští socialisté označili volby za zmanipulované. Pak se ozvala Gruzie

Moldavská prezidentka Maia Sanduová v neděli zvítězila ve druhém kole prezidentských voleb a obhájila svůj mandát, čímž upevnila prozápadní směřování země. Její vítězství nad proruským kandidátem Alexandrem Stoianoglem však zpochybnili moldavští socialisté, kteří výsledky označili za zmanipulované.  

včera

Volby v USA, ilustrační foto

Trump nebo Harrisová? Výsledek voleb se nemusíme dozvědět několik dní

Sčítání hlasů ve volbách v USA často trvá déle než v jiných zemích, což je způsobeno několika faktory, včetně decentralizovaného volebního systému, různorodosti volebních pravidel, vysokého počtu korespondenčních hlasů a důkladnosti při sčítání a ověřování hlasů. Díky tomu nemusí být výsledek voleb znám během volební noci a jak historie ukazuje, ani několik dní poté. Podívejte se, co vše sčítání hlasů ovlivňuje.

včera

USA

Republikáni vs demokraté: Jaký je rozdíl mezi největšími politickými stranami v USA?

Republikáni a demokraté jsou dvě hlavní politické strany ve Spojených státech, které se výrazně liší v názorech na řadu zásadních témat, včetně ekonomiky, zdravotní péče, přístupu k vládě, společenských otázkách a zahraniční politiky. Rozdíly mezi nimi vycházejí z dlouhodobě formovaných ideologií, historických událostí a odlišného přístupu k vládní roli ve společnosti.

včera

včera

George Washington při přeplutí Delaware

Historie plná zvratů a nečekaných momentů. Podívejte se na zajímavosti z amerických voleb

Americké prezidentské volby mají dlouhou a fascinující historii plnou nečekaných zvratů, kontroverzních výsledků i výjimečných kandidátů. Od prvních voleb v roce 1789 až po současné napínavé souboje přinášely události, které nejen utvářely budoucnost USA, ale i fascinovaly svět. Podívejme se na některé z nejzajímavějších momentů, které volební historii Spojených států provázely.

včera

Jak se USA brání volebním podvodům?

Volební úředníci EXKLUZIVNĚ pro EZ popsali, jak se USA brání volebním podvodům

Americké úřady čelí před prezidentskými volbami pokusům o falšování volebních registrací, dezinformacím a četným žalobám. Úředníci nadále ujišťují o bezpečnosti a legitimnosti procesu. Mnoho států zavedlo předčasné hlasování a korespondenční volbu, aby zajistilo přístupnost voleb. Dělají to navzdory obavám z podvodů, které mezi voliče zasévá především dezinformační scéna – vedená kandidátem Donaldem Trumpem.

včera

Ilustrační foto

Volby prezidenta USA 2024: Vše, co potřebujete vědět

Američané se připravují na 60. prezidentské volby, ve kterých se rozhodne, kdo se stane 47. prezidentem Spojených stát. Tento úřad je často považován za nejmocnější pozici na světě. Zároveň bude zvolen 50. viceprezident. Britský server The Guardian připravil přehled toho, co potřebují zahraniční pozorovatelé voleb vědět.

včera

včera

včera

včera

Donald Trump

Trump zažaloval televizní stanici CBS

Republikánský kandidát a bývalý prezident USA Donald Trump podal žalobu proti televizní stanici CBS kvůli rozhovoru s jeho demokratickou rivalkou, viceprezidentkou Kamalou Harrisovou. Žaloba se týká rozhovoru odvysílaného v říjnu v pořadu 60 Minutes, který podle Trumpa „zavádějícím způsobem“ interpretoval Harrisové odpovědi.

včera

Íránské útočné drony Arash

WSJ: Írán podnikne mohutný a komplexní útok na Izrael

Navzdory varování Spojených států se Írán chystá k dalšímu útoku na Izrael. Americký deník The Wall Street Journal (WSJ) uvedl, že protiútok bude „mohutný a komplexní“, podle informací nejmenovaného egyptského představitele, který je obeznámen s íránskými záměry.  

včera

V amerických volbách už hlasovalo přes 75 milionů lidí. Dříve, než vůbec začaly

Americké prezidentské volby se rychle blíží a podle údajů centra Floridské univerzity pro sledování voleb, které byly zveřejněny v neděli, již více než 75 milionů voličů využilo možnost hlasovat předem.  

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy