Baťa

Ilustrační foto

Slovensko zametlo s Baťou a jeho dědici? Právník chce bojovat dál

Bratislava - Baťovi dědicové se o majetek na Slovensku zatím soudí marně a právní bitva bude nejspíš ještě hodně dlouhá. Za politické rozhodnutí označil Tomáš Pecina, zástupce příbuzných podnikatele Jana Antonína Bati, rozhodnutí bratislavského krajského soudu anulovat verdikt nižšího soudu, který očistil Baťovo jméno.
Ilustrační foto

Odškodné za zabavený koncern Baťa? Slovensko řízení zastavilo. Čtěte proč

Bratislava - Příbuzní českého podnikatele Jana Antonína Bati podle slovenského ministerstva financí neprokázali, že jsou oprávněnými žadateli o odškodné za majetek zabavený koncernu Baťa. To byl jeden z důvodů zastavení řízení o jejich žádosti ohledně vyplacení finanční kompenzace, sdělilo dnes ČTK ministerstvo.
Ilustrační foto

Baťova rodina se hájí tvrdě, Benešovy dekrety ožily. Historik kontruje

Bratislava - Československé úřady po druhé světové válce nesplnily svou povinnost vyplývající z příslušného Benešova dekretu a nestanovily odškodné za majetek zabavený podnikateli Janu Antonínovi Baťovi. Novinářům to dnes v Bratislavě řekl právník Robert Cholenský, jenž zastupuje příbuzné Bati, kteří podali žádost slovenskému ministerstvu financí o vyplacení kompenzace za znárodněný majetek. Baťův vnuk John Nash odmítl komentovat výši odškodného, s níž by rodina byla spokojena.
Vlajka Slovenské republiky

Slovensko má problém. Baťovi dědicové chtějí vrátit miliardu eur. Co na to vláda?

Bratislava - Dědicové českého podnikatele Jana Antonína Bati požádali Slovensko o odškodnění za majetek, který stát zabavil rodině na základě takzvaných Benešových dekretů. Potvrdilo to slovenské ministerstvo financí, jež žádost obdrželo. Podle právního zástupce příbuzných Bati Tomáše Peciny se odškodnění týká majetku v hodnotě miliardy eur (necelých 26 miliard korun).
Ilustrační foto

Baťovi potomci ženou Česko do Štrasburku, požadují miliardy

Praha - Potomci obuvníka Jana Antonína Bati (1895 až 1965) nejspíše půjdou se svými nároky na navrácení majetku, zestátněného po válce v tehdejší Československé republice prezidentskými dekrety kvůli údajné Baťově kolaboraci s nacisty, až k soudu ve Štrasburku. Právu to potvrdil důvěrník rodiny Baťů Marek Belza.
EUR - evropská měna

Baťova rodina chce miliardy eur. Za města, zámek i letiště

Bratislava - Potomci po největším boháči předválečného Československa Janu Antonínu Baťovi budou žádat od Slovenska miliardové odškodné za majetek zabavený na základě Benešových dekretů. V některých případech jde o celá města jako Partizánské, Svit, ale i Bojnický zámek, píše v pátek deník Pravda.
Ilustrační foto

Baťovi potomci chtějí po Česku 56 milionů. Mají šanci uspět?

Praha - Obvodní soud pro Prahu 2 dnes začal projednávat požadavek pěti potomků zlínského podnikatele Jana Antonína Bati, kteří se domáhají náhrady škody za 56 milionů korun. Nárok se týká majetku, který stát obuvníkovi vzal v roce 1947 kvůli údajné spolupráci s nacisty.

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

včera

včera

Teroristé Hamásu

Příměří, nebo nic. Hamás promluvil o osudu rukojmích

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

včera

V ZOO Praha se narodilo gorilí mládě, letos už druhé

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy