Harry Potter

Dobbyho hrob ve Freshwater West Beach, hrabství Pembrokeshire.

Ponožky u hrobu Dobbyho? Velšské úřady žádají fanoušky Harryho Pottera, aby je neodkládali na pláž

Úřady ve velšském hrabství Pembrokeshire žádají fanoušky Harryho Pottera, aby neodkládali na místní pláž ponožky, protože tím poškozují životní prostředí. Na pláži Freshwater West se natáčela scéna smrti skřítka Dobbyho, který se v příběhu stal svobodným díky darované ponožce. Na místě vznikl Dobbyho pomníček, který obklopují ponožky, píše server BFM TV.
Harry Potter, ilustrační foto

Proslulý zábavní park po 94 letech končí, areál se změní k nepoznání

Tokijský zábavní park Tošimaen se po 94 letech svého fungování na konci srpna uzavře, oznámil jeho vlastník. Podle japonské tiskové agentury Kjódó se část areálu přemění v nové zábavní centrum s atrakcemi podle filmů o čarodějnickém učni Harrym Potterovi. Návštěvníkům se má otevřít v první polovině roku 2023.
Ilustrační foto

Vzácný výtisk Harryho Pottera se vydražil za ohromující sumu, původně stál libru

Za 34.200 liber (965.000 Kč) se ve čtvrtek v dražbě v Británii prodal vzácný výtisk prvního dílu knižní série o mladém čaroději Harrym Potterovi. Jde o jeden z 500 kusů, které tvořily první vydání knihy Harry Potter a kámen mudrců z roku 1997. Dosavadní majitel jej podle zpravodajského webu BBC asi před 20 lety koupil za jedinou libru.
Kněz pálí knihy a figurky

Polský kněz pálí knihy Harryho Pottera, ukrývají prý zlou moc

Kněz jedné z farností poblíž severopolského Gdaňsku zorganizoval o víkendu pálení knih o čarodějnickém učni Harrym Potterovi, dalších literárních děl či figurek zvířat. Předměty přinesené věřícími vzplanuly při akci ve stylu středověké katolické inkvizice proto, že podle místních duchovních v sobě skrývají zlou moc. Informovala o tom dnes polská média.
Harry Potter, ilustrační foto

Replika z Harry Pottera? Po Kameni mudrců lidé pátrají stovky let

V současnosti je kámen mudrců znám hlavně z první knížky Harryho Pottra, kde hrál významnou dějotvornou úlohu. Jeho tajemství ale trápilo lidi už od nejstarších dob. Alchymisté zběsile pátrali, jak jej vytvořit. Pro ně byl jejich opus magnum, dílo schopné nejenom změnit kovy ve zlato, ale celé stvoření.
Harry Potter se v Prahavicích utká se Zemanem

VIDEO: Miloš Zeman se utkal s Harry Potterem. Nepomohl mu Ovčáčkův štít ani neodstupující Babiš

Na internetu se dnes objevilo video, které nenechá jedno oko suché. Reklamní režisér, scénárista, kreativec a videokouzelník Michal Orsava a ve spolupráci s animátorkou Michaelou Loveckou vytvořili tříminutový příběh prvního dílu legendární ságy o čarodějnickém učni Harry Potterovi. Na rozdíl od knihy J. K. Rowlingové se tento příběh odehrává v Praze a Harry bojuje nejprve s Andrejem Babišem a poté se samotným Milošem Zemanem.
Harry Potter, ilustrační foto

Policie varovala fanoušky Harryho Pottera před nebezpečným mostem

Londýn - Fanoušci filmů o čarodějnickém učni Harrym Potterovi natočených na motivy románů J. K. Rowlingové se stále častěji vydávají po využívané železniční trati k Glenfinnanskému viaduktu. Ten tvůrci sedmidílné fantasy ságy použili jako filmovou kulisu.
Půlnoční předprodej nové knihy J. K. Rowlingové Harry Potter a prokleté dítě v Brně

RECENZE: Fanoušci nad novým Potterem zapláčou, ale ne kvůli tomu, že příběh končí

Recenze – Dlouho očekávané pokračování světoznámého příběhu o čarodějném učni Harry Potterovi je tady. Na český překlad knihy Harry Potter a prokleté dítě čekaly tisíce lidí po celém Česku, a ti nejvíce nedočkaví měli možnost si knihu koupit v některém z půlnočních předprodejů. Nová kniha o prokletém dítěti už dopředu avizovala, že se bude jednat o přepis divadelního scénáře, tato na první pohled velká vada na kráse se však nakonec ztratí v množství jiných zklamání, které kniha přinese.

Aktuálně se děje

před 14 minutami

Harry a Meghan v novém dokumentu z produkce Netflix.

Harry a Meghan budí zájem Američanů, ukázaly to hry Invictus Games

Harry a Meghan se po odchodu z britské královské rodiny usadili v rodné zemi bývalé herečky, tedy ve Spojených státech amerických. Jak se ukazuje, mnozí Američané, včetně těch nejmladších, je přijali za své. Potvrdilo to i setkání amerických školáků s hvězdným párem během nedávných Invictus Games. 

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Dvouletý Martínek trpí AADC syndromem.

Češi vybrali 150 milionů na pomoc Martínkovi. Sbírka se danit nebude

Téměř 150 milionů se vybralo na nákladnou léčbu dvouletého Martínka, jemuž byl diagnostikován vzácný AADC syndrom. Pomoci by měla genová terapie, kterou však zdravotní pojišťovna odmítla zaplatit. Rodina bude mít získané prostředky k dispozici v celé výši, příjem ze sbírky totiž nepodléhá zdanění. 

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky)

EU varuje sociální sítě kvůli volbám na Slovensku. Hrozí vysoké pokuty

Evropská komise varovala sociální sítě firem Alphabet, TikTok a Meta před potenciálním šířením lživých zpráv v rámci předvolební kampaně na Slovensku, kde se za pár dní odehrají volby do Národní rady. Zavedená pravidla vyžadují pravidelnou kontrolu obsahu ze strany technologických společností tak, aby se zde co nejméně vyskytoval nelegální obsah. 

včera

včera

Američané chtějí Varšavě pomoci s modernizací armády. Nabízí miliardovou půjčku

Spojené státy americké nabídly Polsku, které pracuje na nahrazení zbraní sovětské výroby předaných do rukou ukrajinských ozbrojených sil moderní technikou, půjčku ve výši dvou miliard dolarů. Varšava by měla peníze využít na modernizaci polské armády. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy