Jan Svěrák (režisér)

Svěrák, Zdeněk

Svěrákovi natáčejí novou komedii

Den po svých narozeninách začal Zdeněk Svěrák natáčet film Betlémské světlo, ve kterém si zahraje hlavní roli. Režisér Jan Svěrák obsadil do dalších rolí Danielu Kolářovou, Terezu Rambu, Vojtěcha Kotka a Vladimíra Javorského.
Hřebejk, Jan

Lekce filmu od Hřebejka nebo Svěráka? Letní filmová škola je v plném proudu

Uherské Hradiště – Letní filmová škola v Uherském Hradišti každoročně láká všechny filmové nadšence na atraktivní hlavní i doprovodný program. Letošní řadou dramaturgických sekcí diváky provede odborný program – tedy filmové kapacity, experti i tvůrci, kteří návštěvníkům přiblíží v originálních přednáškách a besedách zajímavosti i záludnosti filmového řemesla a filmové historie.
Tereza Voříšková ve filmu Po strništi bos

VIDEO: První ukázka z filmu Po strništi bos

Praha - Po strništi bos je lyrický film o dětství a hrdinství v každém z nás a uzavírá tematickou tetralogii tvorby Jana a Zdeňka Svěrákových – tetralogii o jedné generaci. „Když ty čtyři filmy dáte za sebe, tak můžete na pozadí osudů jednoho hrdiny pozorovat velkou část naší historie ve dvacátém století,“ řekl režisér Jan Svěrák. Do hlavních rolí rodičů dětského hrdiny Edy obsadil Jan Svěrák Terezu Voříškovou a Ondřeje Vetchého. Diváci také uvidí například Jana Třísku, Oldřicha Kaisera, Petru Špalkovou, Hynka Čermáka či samotného Zdeňka Svěráka.
Jan Svěrák (vlevo)

Politika vytočil režisér Svěrák. Poslal mu tento ostrý dopis

Praha - Předseda ČSSD na Praze 4 Petr Horálek poslal režisérovi Janu Svěrákovi otevřený dopis, v němž tvrdí, že režisér podporuje a organizuje pouliční nenávist. Děje se tak na základě události, která se odehrála na festivalu Braník sobě. Dopis, který Horálek adresoval Svěrákovi, má redakce EuroZprávy.cz k dispozici a přináší jej v celé a nezměněné formě.
Ilustrační foto

Pohádka Jana Svěráka Tři bratři trhá rekordy, za víkend vydělala přes 15 milionů

Praha - Filmová hudební pohádka Tři bratři režiséra Jana Svěráka obsadila čelo žebříčku víkendové návštěvnosti českých kin. Podle informací Unie filmových distributorů (UFD) ji zhlédlo 122.000 malých i velkých, kteří nechali v pokladnách kin 15,4 milionu korun. Tři bratři tak pozměnili i pořadí nejúspěšnějších popremiérových víkendů domácí tvorby. Pohádka za víkend také vydělala 15,442.216 Kč.
Marek Vašut

Svěrák i Vašut podepsali petici proti návrhu soudu

Praha - Stovky lidí v čele se známými osobnostmi vyrazily do boje s návrhem Nejvyššího soudu, podle kterého by podle nich došlo ke znemožnění bádání v totalitní minulosti. Podle návrhu by totiž musel každý historik žádat každého, kdo se objevuje ve svazcích totalitních tajných služeb, o svolení k bádání.
Režisér Svěrák na piráty: Nechtěl jsem být za blba!

Režisér Svěrák na piráty: Nechtěl jsem být za blba!

Karlovy Vary - Režisér Jan Svěrák, který si najal studenty, aby na internetu hlídali jeho film Kuky se vrací, k tomu uvedl, že nechtěl být za blba. Řekl to v neděli v diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce.
Svěrák: Nikdo by se neměl obohacovat na něčí úkor

Svěrák: Nikdo by se neměl obohacovat na něčí úkor

Praha - Nesouhlas s dohodou ACTA, kterou ČR podepsala v Tokiu, vyjadřuje internetová komunita, jejíž nejradikálnější příslušníci ve čtvrtek na několik hodin vyřadili z provozu internetové stránky české vlády a Ochranného svazu autorského (OSA). Ochranu duševního vlastnictví, kterou má zajistit protipirátská smlouva ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement - Obchodní dohoda proti padělkům), naopak podporují zástupci hudebníků a filmařů oslovení ČTK.

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy