povinné ručení

Ilustrační foto

V Česku loni přibylo 194.000 vozidel se sjednaným povinným ručením

V Česku loni přibylo 194.000 vozidel se sjednaným povinným pojištěním odpovědnosti z provozu vozidla. Celkem tak má takzvané povinné ručení 9,053 milionu vozidel, vyplývá z aktuálních dat České kanceláře pojistitelů (ČKP). Nepojištěných vozidel je podle jejích dřívějších odhadů v ČR asi 160.000.
Ilustrační foto

Ceny povinného ručení v dubnu opět zdražily

Ceny pojištění odpovědnosti z provozu vozidla v dubnu podruhé v řadě stouply. Průměrná cena povinného ručení v dubnu činila 6659 korun, což byl proti březnu nárůst o 68 korun. Za tuto částku bylo možné podle Broker Consulting POVIndexu sjednat povinné ručení pro vůz Škoda Octavia 1,6 TDI, 85 kW, což je typický vůz, kterým jezdí české domácnosti.
Ilustrační foto

Povinné ručení v březnu zdražilo na v průměru 6591 korun

Ceny pojištění odpovědnosti z provozu vozidla v březnu po únorovém poklesu stouply. Průměrná cena povinného ručení v březnu činila 6591 korun, což byl proti únoru nárůst o 125 korun. Za tuto částku bylo možné podle Broker Consulting POVIndexu sjednat povinné ručení pro vůz Škoda Octavia 1,6 TDI, 85 kW, což je typický vůz, kterým jezdí české domácnosti.
Ilustrační foto

Povinné ručení v listopadu v průměru zlevnilo o 54 Kč

Průměrná cena povinného ručení v listopadu činila 6390 korun, což byl proti říjnu pokles o 54 korun. Za tuto částku bylo možné podle Broker Consulting POVIndexu sjednat povinné ručení pro vůz Škoda Octavia 1,6 TDI, 85 kW, což je typický vůz, kterým jezdí české domácnosti. Jde o o druhou nejnižší hodnotu za dobu sledování indexu. Vzhledem k výraznému celkovému zdražování však odborníci neočekávají, že současný trend bude pokračovat i v příštím roce.
pojišťovny

Zranění či bolestné: Nenechte se od pojišťovny odbýt. Víte, na co máte nárok?

Zraněným lidem po nehodě pojišťovny v Česku většinou uhradí jen 30 procent částky, na kterou mají nárok. Ta loni činila průměrně 730.000 korun, oběti nehod na českých silnicích tak v průměru přicházejí o půl milionu Kč. Vyplývá to ze statistik společnosti Vindicia, která se na odškodnění při újmě na zdraví specializuje. Vychází z 600 případů za letošní a loňský rok. Statistiky o odškodňování zranění z dopravních nehod za celý trh, které vede Česká asociace pojišťoven, se od uvedených údajů liší.
Ilustrační foto

Novela zavádí povinné ručení pro malotraktory a motokáry, žádá to soud EU

Praha - Ministerstvo financí připravilo novelu, podle které by se povinné ručení platilo i za zahradní traktory, motokáry, minikáry a další stroje, i když s nimi jejich majitelé jezdí jen mimo silnice. Úprava je reakcí na rozhodnutí Evropského soudního dvora, podle nějž ve všech zemích EU musejí mít povinné ručení všechna vozidla s pohonem. Uvedla to dnes televize Prima.
Ilustrační foto

Omezit marže z povinného ručení? Zelení nemají podporu jistou

Praha - Zelení zatím nemají v Senátu zajištěnu podporu pro návrh, kterým chtějí omezit marže pojišťoven z povinného ručení na nejvýše 20 procent. Návrh by ale mohl získat přízeň horní komory minimálně v úvodním kole projednávání, řekl dnes novinářům za předkladatele senátor Libor Michálek.
Senát ČR

Senátoři chtějí omezit marže pojišťoven z povinného ručení

Praha – Marže pojišťoven na povinném ručení jsou příliš vysoké a měly by se snížit. To si myslí senátoři za Stranu zelených, kteří předložili v horní komoře návrh na úpravu dané novely. Majitelé aut by tak mohli ušetřit. O možné změně se bude jednat na červencové schůzi Senátu.
Ilustrační foto

Povinné ručení i na zahradní traktůrky? I to nás může čekat

Praha - Je možné, že už brzy budeme platit povinné ručení i za zahradní traktůrky nebo jiné stroje, se kterými sice po silnicích nejezdíme, ale využíváme je při práci například na zahradě. Pojištění by se pak mohlo týkat i například vozítek Segway, kterých je v ulicích, čím dál více.

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Aktualizováno před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Aktualizováno před 6 hodinami

Petr Fiala

Bankrot si vymýšlíte, řekl Babiš Fialovi. Úsporný balíček schválíme tak, jak je, tvrdí premiér

Vláda si za konsolidačním balíčkem stojí a nebude ustupovat tlakům zájmových skupin. Schválí ho v takové podobě, v jakém byl navržen, řekl premiér Petr Fiala na CNN Prima News. Předseda opozičního ANO Andrej Babiš si myslí, že si vláda bankrot vymýšlí a lidem bere peníze. Uvedl, že když už, tak by vláda měla usilovat o rušení dotací v celé Evropské unii, nejen v Česku.

před 9 hodinami

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Boje u Bachmutu pokračují, Rusko utrpělo značné ztráty, tvrdí Kyjev

Navzdory nedávnému zmírnění bojů v Bachmutu pokračují střety mezi ruskou a ukrajinskou armádou. Moskva v nich utrpěla značné ztráty, uvedly v neděli kyjevské ozbrojené síly podle Reuters. Město přitom nemá žádný strategický význam, přesto v něm podle západních odhadů bylo zraněno nebo zabito na 60 tisíc ruských vojáků.

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Heydrichův Mercedes těžce poškozený výbuchem bomby Jana Kubiše na místě atentátu

Před 81 lety zemřel po úspěšném atentátu Reinhard Heydrich

Před 81. lety došlo k úmrtí jedné z nejkontroverznějších postav druhé světové války - Reinharda Heydricha. Heydrich, známý také jako "Architekt konečného řešení židovské otázky" a jeden z nejmocnějších nacistických představitelů, zemřel po atentátu spáchaném československými parašutisty Jozefem Gabčíkem a Janem Kubišem 4. června 1942 v Praze. Jeho smrt zanechala významný otisk v historii a stala se symbolem odporu proti nacistickému režimu.

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

Kam letos na dovolenou, aby se vyplatila kvůli kurzu koruny a inflaci? Budete překvapeni

Před blížícími se prázdninami se Češi nacházejí ve fázi rozhodování, kam letos vyrazit na dovolenou. Při výběru z oblíbených dovolenkových destinací se musí zaměřit na dva klíčové faktory: kurz české koruny vůči měně dané destinace a meziroční inflaci této destinace. Cílem je nalézt destinaci, kde se koruna po zohlednění inflace vůči tamní měně nejvíce posílila a letos je tak nejvýhodnější z hlediska nákladů.

Zdroj: Martin Hájek

Další zprávy