Buddhističtí mniši chtěli šířit soucit, zvolili si opravdu kuriózní cestu

Ottawa - S kuriózním problémem se potýkají restauratéři v Kanadě. Místní skupina buddhistických mnichů se totiž rozhodla zpět do moře vypustit necelých tři sta kilogramů humrů, kteří měli původně skončit na talíři. Informoval o tom server Huffington Post.

Buddhističtí mniši ze Společnosti institutu velkého buddhistického osvícení v kanadské provincii Ostrov prince Edwarda vypustili zpět do moře 600 liber humrů, tedy necelých 300 kilogramů. Mniši je skoupili z podniků po celé zemi.

Než je vypustili zpět do moře, mniši humry požehnali vodou a pronesli za ně své modlitby. „Doufáme, že jim najdeme místo, kde na ně nebudou čekat žádné klece,“ uvedl jeden z mnichů. Hodnota těchto humrů by přitom mohla podle serveru dosahovat až 120 tisíc korun.

Jeden z nich pak serveru vysvětlil, že cílem bylo šířit soucit, nikoliv přesvědčovat lidi, aby se stali vegetariány nebo vegany, jak by se mohlo zdát.

„Celým smyslem bylo kultivovat tento soucit vůči druhým. Nemusí to být humři, mohou to být červi, mouchy, jakákoliv zvířata. Jezděte pomaleji, abyste na silnicích nepřejeli drobná zvířata,“ vysvětlil. Jak server podotýká, stejný kousek před pěti lety provedli také buddhističtí mniši z amerického státu Massachusetts.

Související

Více souvisejících

Kanada kuriozity Buddhismus (náboženství)

Aktuálně se děje

před 40 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

před 4 hodinami

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Co má KLDR ze spojenectví s Ruskem? Novináři odhalili, jak se Putin odměnil za vojáky na Ukrajině

Rusko údajně dodalo svému spojenci Severní Koreji od letošního března více než milion barelů ropy, ukazuje analýza Open Source Center (OSC) a BBC News

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy