Clintonová je strachem bez sebe a Trump je sobec. Odbornice na řeč těla komentuje páteční inauguraci

Washington - Řeč těla prozradí mnohé, co lidé nechtějí prozradit. Pohled na řeč těla významných osob během Trumpovy inaugurace přinesl mnohé zajímavé informace o jejich pocitech a způsobech jednání vůči sobě navzájem. Odbornice na tuto problematiku Patti Woodová poskytla britskému deníku Daily Mail své poznatky.

Woodová se nejprve zaměřila na Clintonovou, která doprovázela svého manžela Billa na inaugurační projev prezidenta Donalda Trumpa. Jednalo se o její první větší veřejné vstoupení poté, co ji americký podnikatel porazil ve volbách. „Vypadala opravdu svěží a oplývala velkou energií, " říká Woodová, poukazujíce na skutečnost, že to není vždy případ 69leté političky. Nicméně, Clintonová na Woodovou působí trochu jako voják. Než se objevila před lidmi, tak bylo zřetelně poznat, jak se chystá, jak se hluboce nadechuje a zaujímá postoj. Nicméně, poté její tělo na chvíli zamrzlo, jako kdyby si uvědomila celou závažnost chvíle. Jakmile znovu nabyla rovnováhu, vytasila svůj nacvičený úsměv, dodává Woodová. Ten však nedokázal zakrýt její nervozitu. Její celková řeč těla vysílala signály slabosti tím, že namísto kontaktu s publikem se celou dobu dívala na své nohy. Co se týče jejího vztahu s jejím manželem, v jejich soukromých momentech se ukazoval jako velice formální, postrádající vášeň.

To není vůbec případ Obamových, jejichž vztah je velice vřelý. Woodová poukazuje na páteční případ, kdy se pozdravili s Trumpovými před Bílým domem. Melania dala Michelle krabičku od Tiffanyho s dárkem. Zatímco první dáma se pokoušela přijít, kam s ním, Barack k ní přišel a celou situaci vyřešil. „ Byl to prosté magické,“ rozplývá se Woodová a dodává, že podobná dynamika chyběla ze strany Donalda a Melanie. Donald hned po vystoupení z auta si šel potřást pravicí s Obamou, aniž by počkal či se vůbec ohlédl na svou manželku.

Donald se projevil jako sobec, který nezná žádná pravidla etikety, tvrdí Woodová. „ Mohl ji alespoň držet za ruku, aby jí pomohl do těch schodů. Ano, on má být prezidentem, ale existují pravidla etikety, a toto chování nevykazovalo žádnou péči či respekt nebo vřelost k ní, když vystoupil, a to se nezměnilo ani při výměně pozdravů.“ Byli to Obamovi, kteří jí poskytly víc podpory než její manžel, upozorňuje Woodová. Všimli si, že je nervózní a tak se jí snažili pomoci prostřednictvím úsměvu a laskavých gest. Podle Woodové byl obzvláště „krásný moment“, když dali své paže kolem Melanie a vstoupili s ní do Bílého domu.

Vzhledem k často otevřenému nepřátelství, které vládlo mezi Barackem Obamou a jeho nástupcem během vyhrocené kampaně i po ní, je poněkud překvapující zjištění, že se Trump cítil uvolněně v blízkosti svého odcházejícího „konkurenta“. „Trump je v pohodě, když pozdravuje Obamu, komentuje Woodová fotky ze vstupu Trumpa do Bílého domu. „ Jeho tvář je uvolněná a otevřená. To je známkou respektu, a ukazuje, že nemá touhu vládnout." Oba muži vstupovali bok po boku, lehce se šťouchajíce. „"Když to muži dělají, je to jejich znak pro „mám tě rád.“  Ukazuje to, že jsou si rovni,“ tvrdí specialistka na řeč těla.

Související

Více souvisejících

Donald Trump Barack + Michelle Obama Hillary Clintonová

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

před 4 hodinami

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Kvůli ruskému útoku balistickou raketou se Kyjev sejde se zástupci NATO

Zástupci NATO a Ukrajiny se příští úterý setkají v Bruselu na jednání o ruském použití experimentální hypersonické rakety středního doletu. Uvedl to server The Guardian.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy