Latinská Amerika má přes 10 milionů nakažených koronavirem, lidé se bouří proti restrikcím

Latinská Amerika eviduje už více než 10,1 milionu nakažených koronavirem SARS-CoV-2, z toho polovina připadá na největší zemi regionu Brazílii.

Mezi deseti nejhůře postiženými zeměmi světa v této pandemii je podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse pět latinskoamerických států, kromě Brazílie je to Kolumbie, Argentina, Peru a Mexiko.

Na Brazílii, která má asi 210 milionů obyvatel, připadá také více než polovina z 370.000 úmrtí spojených s covidem-19 v Latinské Americe. Za poslední den zemřelo v Brazílii 201 nakažených a přibylo 8429 potvrzených případů nákazy. Denní nárůsty se v Brazílii poslední měsíc stabilizovaly a jsou nižší než v srpnu a červenci, kdy přibývalo kolem 50.000 nakažených denně.

Přes hranici 900.000 nakažených se v pondělí dostala Argentina. Tato země se 45 miliony obyvatel zaznamenala za poslední den na 9500 nákaz. Argentinská vláda minulý týden zpřísnila karanténní opatření ve většině provincií. I proto se v pondělí po celé zemi konaly masové protivládní protesty. V některých částech státu, včetně metropole Buenos Aires, platí totiž omezení pohybu už přes půl roku, i když se postupně zmírňují.

Téměř 920.000 nakažených eviduje také padesátimilionová Kolumbie, kde za poslední den přibylo na 7800 nakažených. V první desítce nejhůře postižených zemí světa je také Peru, které v pondělí překročilo 850.000 nakažených od počátku pandemie, a druhá největší země regionu Mexiko, které eviduje 821.000 nákaz, z toho 3542 za poslední den.

Mexiko i Brazílie ale provádí relativně málo testů, nejvíce testů na počet obyvatel dělají v Latinské Americe Chile a Peru, které je nejhůře postiženou zemí světa co do úmrtí spojených s covidem-19 v přepočtu na 100.000 obyvatel. Tato země s 33 miliony obyvatel zaznamenala na 33.360 zemřelých s covidem-19.

Brazílie, kde se od počátku pandemie potvrdilo přes 5,1 milionu infikovaných virem SARS-CoV-2, je po Spojených státech v počtu nakažených ve světovém srovnání na třetím místě. Na prvním jsou se 7,8 milionu nakažených USA, na druhém se 7,1 milionu infikovaných Indie. V počtu úmrtí je Brazílie druhá na světě (téměř 150.700 úmrtí) po USA (přes 215.000 zemřelých).

Související

Více souvisejících

Brazílie Mexiko Kolumbie argentina Peru Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

včera

Film Rivalové

RECENZE: Rivalové rozehrávají drama milostného trojúhelníku na tenisovém kurtu

Česká kina pohostí rozhodující tenisový zápas, který v závěru není ani tak důležitý ze sportovního hlediska, jako z toho osobního. Stojí proti sobě dva muži, jejichž mladistvé přátelství skrečovala společná láska k jedné ženě. Rivalové v melodramatických konturách konstruují milostný trojúhelník, jehož exekuce je jedna z těch nejlepších za poslední dobu. 

včera

Harvey Weinstein

Odvolací soud zrušil odsuzující verdikt nad Weinsteinem

Nejvyšší soud amerického státu New York ve čtvrtek zrušil rozsudek nad hollywoodským producentem Harveym Weinsteinem z roku 2020, ve kterém byl uznán vinným ze sexuálních trestných činů. Nařídil zároveň nový proces v případě.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Inspekce obvinila policisty, kteří před pražským barem napadli několik lidí

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) ve středu obvinila dvojici příslušníků policie, kteří v únoru v opilosti napadli několik osob před barem na pražském Smíchově. Policie v dubnu zprostila muže zapojeného do incidentu výkonu služby, už dříve označila jeho jednání za neakceptovatelné a neomluvitelné.

včera

včera

včera

včera

včera

Mrtvá těla se svázanýma rukama? Bují podezření na válečné zločiny Izraele v Pásmu Gazy

Úřad vysokého komisaře OSN pro lidská práva (OHCHR) vyzval v úterý k mezinárodnímu vyšetření zpráv o masových hrobech v nemocnicích v Pásmu Gazy, které byly zničeny při obléhání izraelské armády. Podle OHCHR mohlo totiž dojít k páchání válečných zločinů.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy