V USA spáchala sebevraždu lékařka, která zažila lavinu covid-19. Sama se nakazila

Ve Spojených státech spáchala sebevraždu lékařka z nemocnice na newyorském Manhattanu, která po několik týdnů na pohotovosti přijímala kriticky nemocné pacienty nakažené koronavirem. S odvoláním na její rodinu o tom informoval list The New York Times. Otec 49leté Laury Breenové deníku řekl, že jeho dcera "se snažila dělat svou práci a to ji zabilo".

Breenová řídila oddělení pohotovosti v Presbytariánské Allenově nemocnici a během epidemie koronaviru se nemocí covid-19 sama nakazila. Po zhruba týdnu a půl se pokusila vrátit do práce, ale její nadřízení ji poslali domů. Poslední dny trávila v domě svých rodičů v Charlottesville.

Otec lékařky pro listu The New York Times řekl, že jeho dcera netrpěla žádným duševním onemocněním, mluvila prý ale o tom, nakolik otřesným zážitkem pro ni bylo sledovat, jak v její péči neustále umírají další a další pacienti s covidem-19. Někteří prý dokonce zemřeli ještě dřív, než je stačili lékaři převzít od záchranářů.

"Ona opravdu byla v zákopech v první linii. Měli bychom ji oslavovat jako hrdinku. Je obětí stejně jako lidé, kteří (na koronavirus) zemřeli," řekl Philip Breen.

V USA dosud zemřelo přes 56.000 lidí nakažených koronavirem, z toho 17.500 v New Yorku.

Související

Více souvisejících

New York sebevražda USA (Spojené státy americké) Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

včera

včera

včera

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

včera

včera

včera

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Změny počasí mění svět k nepoznání. O domov už přišly desítky milionů lidí

Konference OSN o změně klimatu COP29, která právě skončila v ázerbájdžánském Baku, přinesla opětovné výzvy k řešení klimatické krize. Ty však ostře kontrastují s tvrdou realitou: miliony lidí byly nuceny opustit své domovy kvůli klimatickým katastrofám, uvedl server Al-Džazíra.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy