Neuvěřitelný příběh z Indie. Žena krátce po porodu ušla 160 kilometrů

Opatření proti šíření koronaviru v Indii přispěla k opravdu neuvěřitelnému příběhu ženy, která jen krátce po porodu ušla 160 kilometrů, než se dočkala pomoci. Jak se něco takového mohlo stát?

Tisíce migrujících Indů se snaží dostat domů, poté co byla města uzavřena v důsledku pandemie covid-19 a země je zanechala bez prostředků. Mezi nimi byla i těhotná žena, která šla pěšky z Nashiku do města Santa vzdáleného přes tisíc kilometrů.

Totožnost těhotné ženy CNN neuvádí, ale podle dostupných informací těhotná žena porodila holčičku a pokračovala dalších 160 km pěšky, dokud nedošla na kontrolní stanoviště, kde ji úřednice Kavita Kaneshová odchytila.

„Prostě odpočívala dvě hodiny a pak pokračovala v cestě. Rodina neměla peníze, ani žádný dopravní prostředek, dokonce je ani nikdo nesvezl,“ uvedla Kaneshová pro CNN. Holčička se narodila čtyři dny předtím, než žena došla na kontrolní stanoviště a Kaneshová tvrdí, že ženě a novorozenci zajistila zdravotní péči a převoz do karantény.

Lidé, kteří se nachází na pokraji chudoby z důvodu uzamčení velkých měst a cestující tisíce kilometrů pěšky nejsou žádnou výjimkou. Kvůli uzavření podniků, obchodů a služeb nemají lidé z čeho žít a raději se vrací zpět do svých vesnic. Vnitřní migrace může být velkým rizikem pro šíření infekce. V současné době Indie eviduje 78 810 pozitivních na covid-19 a 2 564 úmrtí, ale to jsou jen oficiální čísla, která nemusí nutně znamenat, že se vir nerozšířil právě mezi migrující obyvatele.

Související

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie. Původní zpráva

Prioritou české zahraniční politiky je kromě Ukrajiny i Indie. MZV popsalo cíle nových konzulátů

Mluvčí českého Ministerstva zahraničních věcí Daniel Drake pro EuroZprávy.cz vyčíslil, kolik stojí provoz některých zastupitelských úřadů České republiky v zahraničí. Dopady vládního návrhu sankčního balíčku na chod zahraniční diplomacie prozatím nejsou známé. Česká diplomacie nicméně hraje důležitou roli v boji proti ruské agresi. Podílí se na různých opatřeních, která efektivně působí vůči nelegální činnosti Moskvy. Nově mezi nimi je například zápis patriarchy Kirilla na sankční seznam ČR. Čeští diplomaté se podíleli mimo jiné na vyloučení Ruské federace z Rady Evropy.  
Jan Švec, expert z Centra pro studium globálních regionů Ústavu mezinárodních vztahů v Praze. Rozhovor

Čína se chce ve velmocenském postavení vyrovnat USA, uvítala by i další oslabení Ruska, říká expert pro EZ

Expert Jan Švec z Centra pro studium globálních regionů Ústavu mezinárodních vztahů v Praze popsal, jak Čína posiluje svou pozici ve světě. Asijská velmoc se podle něj snaží posilovat svůj vliv prostřednictvím ekonomické „spolupráce“, šířením propagandy, infiltrací akademické sféry nebo skrytým ovlivňováním vnitřní politiky. „Na rozdíl od dřívějších představitelů Číny chce Si Ťin-pching učinit z Číny hybatele mezinárodního dění, který má minimálně podobně silnou pozici jako Spojené státy. Ty jsou v podstatě v tomto ohledu jediným rivalem, kterého Čína uznává, tedy ani Indii nepovažuje za relevantního soupeře,“ vysvětluje.

Více souvisejících

Indie ženy těhotenství děti

Aktuálně se děje

před 30 minutami

Aktualizováno před 47 minutami

před 52 minutami

Justine Triet a její film Anatomie pádu získal ocenění Zlatou palmu.

Zlatou palmu na festivalu v Cannes získal francouzský film Anatomie pádu

Na slavnostním zakončení 76. ročníku mezinárodního filmového festivalu v Cannes byla udělena prestižní cena Zlatá palma za nejlepší film. Tuto ocenění dnes získal snímek Anatomie d'une chute (Anatomie pádu) od režisérky Justine Trietové. Tato čtyřiatřicetiletá filmařka se tak stala teprve třetí ženou v historii festivalu, jejíž dílo bylo oceněno hlavní cenou. V soutěži o Zlatou palmu se letos představilo 21 filmů, což svědčí o vysoké konkurenci a kvalitě prezentovaných děl.

před 53 minutami

Aktualizováno před 1 hodinou

Recep Tayyip Erdoğan

Turci si zvolili prezidenta. Erdogan už se prohlásil za vítěze

V Turecku v neděli proběhlo druhé kolo prezidentských voleb. Volební místnosti se uzavřely v 16 hodin, na první výsledky se ale čekalo do podvečera. Podle průběžných údajů ze sčítání hlasů úřadující prezident Recep Tayyip Erdogan obhájil funkci, sám už se také prohlásil za vítěze.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Ilustrační foto

Lotyši se dočkali zasloužené odměny. Po výhře nad Američany v prodloužení získali historický bronz

Malý, ale odhodlaný lotyšský národ zažívá v těchto dnech asi nejšťastnější období v historii. Postarali se o to jeho novodobí hrdinové, tedy hokejisté. Právě lotyšští reprezentanti v této hře se dočkali tolik kýženého historického úspěchu, když na letošním mistrovství světa došli až k medaili. Přestože má bronzovou hodnotu, pro Lotyše je jako zlatá. Největším národním hrdinou se stal Kristians Rubins, jenž nejprve zařídil prodloužení v duelu s Američany a v něm pak svou další přesnou trefou na 4:3 rozradostnil celé Lotyšsko. 

před 1 hodinou

Max Verstappen

F1: Monackou deštivou "ruletu" vyhrál Verstappen před Alonsem a Oconem

Max Verstappen si po náročném závodě v dešti připsal cenné vítězství Velké ceny Monaka, což mu poskytlo náskok 39 bodů v celkovém hodnocení mistrovství světa. Fernando Alonso skončil na druhém místě s monopostem Aston Martin a cenného ódiového umístění si cení i Esteban Ocon, který získal třetí pozici pro Alpine. Lewis Hamilton a George Russell obsadili čtvrté a páté místo pro tým Mercedes.

Aktualizováno před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Ilustrační fotografie.

Děti kvůli válkám vždy strádají. Historie je toho důkazem

Válečné konflikty zasáhnou každou vrstvu společnosti, děti nevyjímaje. Hlad, nucené práce, omezení povinné školní docházky i domácí výchovy, úmrtí členů rodiny i bezprostřední ohrožení vlastního života – to vše a mnoho dalšího prožívaly děti během několika zuřících válek v historii. 

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Aktualizováno před 7 hodinami

Mikuláš Bek

Bek vystoupil na sudetoněmeckém sjezdu, vyzval k práci na míru

Máme za sebou mnoho nenávisti, bolesti a dokonce i krve, proto musíme pracovat na míru. Dnes to na hlavním shromáždění na sudetoněmeckém sjezdu v Řezně prohlásil český ministr školství Mikuláš Bek, který sudetské Němce pozdravil jako milé krajany. Bek se po Danielu Hermanovi a Pavlu Bělobrádkovi stal třetím úřadujícím členem české vlády, který se sudetoněmeckého setkání zúčastnil. Šéf sudetských Němců Bernd Posselt se po Bekově projevu omluvil za podíl sudetských Němců na nacismu.

před 8 hodinami

Marian Jurečka

Vláda se chystá zvýšit rodičovský příspěvek, potvrdil Jurečka

Koaliční strany se shodly na zvýšení rodičovského příspěvku od příštího roku, uvedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) v pořadu Partie na stanici CNN Prima News. Nově by měl být vyšší o 50 tisíc korun a dosáhnout tak celkové částky 300 tisíc korun. 

před 8 hodinami

Lotyši trápili po Švédech i Kanadu, nakonec padli. Německo má první medaili z MS po 70 letech

O nejcennější medaili se v rámci hokejového MS v neděli večer utkají Kanaďané a Němci. Zatímco prvně jmenovaní jsou očekávanými finalisty, když se do posledního zápasu turnaje dostali přes Lotyše, Německo udolalo ve svém semifinále Spojené státy americké. Ty se tak opět v novodobé historii světových šampionátů nepodívají do finále, pro Němce finálová účast znamená, že si odvezou první medaili z MS po dlouhých 70 letech. 

Zdroj: David Holub

Další zprávy