Damašek – Syrská armáda oslavuje. Vojáci zajali známého kata Islámského státu, kterému se kvůli jeho tělesné konstituci říká „Buldozer“. Na snímcích, které armáda zveřejnila, leží na korbě auta s rukama svázanýma za zády.
Nechvalně proslulý dvousetkilový kat Islámského státu, který na mnoha videích seká zajatcům končetiny nebo hlavy a před kterým se třásl nejeden vězeň, byl dopaden. Muž, kterému se říká „Buldozer" nebo „Buldozer z Fallúdži", byl členem takzvané „sekací skupiny".
Minulý měsíc byl Buldozer vyfocen, jak brutálně popravil dospívajícího chlapce, který údajně poslouchat západní hudbu na svém přehrávači. Je známo, že napříč Irákem sťal hned několik teenagerů, dokonce za trest amputoval končetiny několika malým dětem. Nejčastěji byl zobrazován v černém hábitu, černé masce a s dlouhým mečem.
Jeden z prvních snímků Buldozeru se objevil v červnu 2014, kdy na fotce obsluhoval to, co se jevilo jako pět stop dlouhý a 52 kilogramů vážící kulomet Browning s protipancéřovými kulkami, které by mohly být použity například proti letadlu.
Jak se ale zdá, muž už se žádných dalších zločinů nedopustí, před několika dny ho zajali syrští vojáci. Ti do světa vypustili video, na kterém polonahý Buldozer leží na korbě auta a ruce má svázané za zády. Kolem něj se pak shromažďují doslova davy lidí, kteří si ho chtějí vyfotit. Bojovník IS vypadá, že se snaží dělat jakési grimasy, pak ale příslušníci ozbrojených sil všechny odeženou. Snímky byly zveřejněny na stránkách blízkých syrské armádě.
Související
Překvapivý obrat: Islámský stát žije, Sýrie se chce stát spojencem USA
Američané v Sýrii zlikvidovali vysoce postaveného teroristu Islámského státu
Islámský stát (IS) , Sýrie , Armáda Sýrie
Aktuálně se děje
před 45 minutami
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
před 1 hodinou
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
před 2 hodinami
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
před 3 hodinami
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
před 3 hodinami
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
před 4 hodinami
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
před 4 hodinami
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 5 hodinami
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 6 hodinami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 7 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Aktualizováno včera
Na Hrad dorazil Zůna, Šebestyán a Macinka. Jmenování Turka ministrem není pravděpodobné, řekl Pavel
včera
Macron tajně varoval evropské lídry: Existuje šance, že USA zradí Ukrajinu a Evropu
včera
Amerikou hýbe očkovací kauza: Po vakcíně zemřelo 10 dětí, tvrdí úřady. Důkazy ale nikdo nemá
včera
Král Karel III. pronesl vzácné prohlášení k Ukrajině. Odsoudil Rusko
Král Karel III. výslovně odsoudil "ruskou agresi" během státní návštěvy německého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera. Panovník slíbil, že obě země jsou připraveny "posílit Evropu" proti hrozbě další ruské agrese a že obě národy "stojí" při Ukrajině.
Zdroj: Libor Novák