Damašek – Nové vojáky hledá syrská armáda, která bojuje nejen proti radikálům z Islámského státu, ale také proti tamním povstalcům. Čerstvé síly hledá úplně všude – i v tamních přeplněných věznicích.
Tamní vláda vyslala své zástupce do přeplněné věznice Adra u Damašku a nabízí trestancům, že jim zbytek trestu promine, pokud se zapojí do bojů v Dajr Az-Zauru a Halabu. S odkazem na zdroj z věznice o tom dnes informoval zpravodajský server Súríja mubášir. Vláda podle něj poslala do věznice vyjednávače, kteří se snaží vězně získat pro armádu.
Speciální nabídka se vztahuje na osoby odsouzené za kriminální i politické činy k delším než pětiletým trestům. Pokud budou trestanci ochotni chopit se zbraní a bojovat na straně vlády, mohou získat prominutí trestů a budou také zproštění obvinění. Zájem je prý velký.
Že armáda má personální problémy a nedostatek vojáků už loni přiznal syrský prezident Bašár Asad. Před rokem se jeho vláda pokusila povzbudit Syřany k boji v řadách armády, když premiér Vaíl Halkí slíbil zvýšení platů vojákům.
Věznice Adra je na severovýchodním okraji hlavního města a patří k největším v Sýrii. Původně byla postavena pro 2500 vězňů s oddělenými křídly, aby se nemísili političtí vězni s těmi, kteří byli odsouzeni za kriminalitu.
Související
Hon na teroristy: Syrská armáda po hromadném útěku z vězení loví členy Islámského státu
Armáda plní Trumpův rozkaz. Podnikla další útok na islamisty v Sýrii
Sýrie , Armáda Sýrie , Věznice
Aktuálně se děje
včera
Do Varů dorazí dvě hollywoodské hvězdy. Oscarové nominace zatím neproměnily
včera
Další tornádo potvrzeno. Meteorologové ho zachytili v Děčíně
včera
Šéfka poslanců ANO Malá skončila v nemocnici. Babiš je s ní v kontaktu
včera
Česko dá v příštím roce více peněz za státní pojištěnce, rozhodla vláda
včera
Konec jedné kapitoly. Exprezidenta Čaputová oznámila rozchod
včera
Taxikář střílel v Poleradech. Pro raněného letěl vrtulník, případ řeší policie
včera
Medardovské počasí dorazí se zpožděním, potvrdili meteorologové
včera
Kuba je na suchu. Ropná blokáda USA nechala zemi v kritickém stavu
včera
Čína devastuje evropský chemický průmysl. Zasáhněte, než bude pozdě, žádají firmy EU
včera
Počet mrtvých po zemětřesení na Filipínách překročil tři desítky
včera
Trump vyzval Írán a Izrael k okamžitému zastavení palby. Ukončili jsme operaci, reagoval Teherán
včera
Obama byl zděšen, Washington měl Londýn za neschopný. Nová kniha odhaluje, jak USA reagovaly na brexit
včera
EU slaví, Rusko zuří. V Arménii zvítězila ve volbách vládnoucí proevropská strana
včera
Pavel z jednání vlády po pár minutách odešel. Povede delegaci na OSN
včera
Si Ťin-pching dorazil na návštěvu Severní Koreje. Experti vysvětlují, proč přiletěl za Kimem
včera
Zelenskyj se sešel s evropskými lídry. Definovali pět základních podmínek pro příměří
včera
Netanjahu Trumpa neposlechl. Izraelská armáda zahájila bombardování Íránu
včera
Filipíny zasáhlo silné zemětřesení. Počet mrtvých roste
včera
Počasí se příští víkend ochladí, mohou se objevit deště i bouřky
7. června 2026 21:44
Arménci dali Rusku košem. Ve volbách jasně vyhrává strana premiéra Pašinjana, ukazují odhady i první výsledky
V arménských parlamentních volbách přesvědčivě vede vládnoucí strana Občanská smlouva současného premiéra Nikola Pašinjana. Podle prvních odhadů výsledků zveřejněných bezprostředně po uzavření volebních místností získalo premiérovo uskupení 56,7 procenta hlasů. Hlavní opoziční blok Silné Arménie vedený rusko-arménským oligarchou Samvelem Karapetjanem výrazně zaostal, když podle těchto prognóz obdržel pouhých 17,5 procenta hlasů. Oficiální předběžné výsledky plánuje Ústřední volební komise zveřejnit v pondělí.
Zdroj: Libor Novák