Polská hvězda obdivuje "rozumné vlastenectví" Čechů: Brání se humorem, žádné násilí

Varšava - Úterní oslavy svátku polské nezávislosti se změnily v řež, když se do sebe pustili maskovaní výtržníci s policií. Polská herečka Anna Muchová (34) ale takové "vlastenectví" rázně odsoudila. Podle ní by si Polsko mělo vzít příklad z "rozumného vlastenectví" Čechů. Do Česka prý také hodlá emigrovat, tedy alespoň mentálně.

"Kašlu na 'Boha, čest a vlast'! Důležitější je to, aby přežili ti, co mám ráda," uvedla herečka podle listu Dziennik. Svůj názor na vlastenectví vysvětlila tím, že při stejném svátku před třemi lety se zrovna vydala do porodnice, ale řádění "vlasteneckých sil" v centru Varšavy s létajícími dlažebními kostkami a hořícími automobily ji přimělo "k úprku i s velkým břichem před holotou".

Naštěstí si dcerka rozmyslela přijít na svět 11.11.2011. Před takovým vlastenectvím dává prý Muchová přednost emigraci, a to "alespoň mentální".

Pro příklad "rozumného vlastenectví" nešla daleko: "Češi jsou malý národ, a proto u nich povstání trvalo kratší dobu, než film o něm. Nevěří v Boha, nad čest kladou smysl pro humor. A tím se brání. Protože nemají tolik lidí, aby si mohli dovolit jít do nebe v čtyřstupech. Jejich povinností je přetrvat. Jde o přetrvání kultury, tradic, jazyku, památek, humoru a piva. Dokonce i za cenu ústupků, machinací, vykrucování. Dokonce i za cenu, že pokorně skloní hlavy... Stejně tak vidím i své 'vlastenectví' - přetrvat a ochránit (své blízké)," usoudila polská herečka.

Zdroj: YouTube

Související

Více souvisejících

Polsko Demonstrace v Polsku

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

včera

včera

včera

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

včera

včera

včera

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Změny počasí mění svět k nepoznání. O domov už přišly desítky milionů lidí

Konference OSN o změně klimatu COP29, která právě skončila v ázerbájdžánském Baku, přinesla opětovné výzvy k řešení klimatické krize. Ty však ostře kontrastují s tvrdou realitou: miliony lidí byly nuceny opustit své domovy kvůli klimatickým katastrofám, uvedl server Al-Džazíra.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy