Vichr v Německu způsobil problémy v dopravě, několik zraněných

Vichřice, která dnes zasáhla Česko, napáchala škody také v Německu. Na mnoha místech způsobila komplikace zejména v železniční dopravě, zranění utrpělo několik lidí.

V pohoří Harz ve středním Německu vítr v nárazech dosahoval rychlosti 150 kilometrů za hodinu. Agentura DPA uvádí, že na několik hodin dokonce vypadla z provozu tamní měřicí stanice a meteorologové uvádějí, že vítr mohl být ještě silnější

Těžké zranění utrpěl 58letý řidič v Hesensku, když na jeho auto spadl vyvrácený strom. Jinde jistá mladá žena vypověděla, že kvůli silnému poryvu ztratila kontrolu nad řízením, její auto vyjelo ze silnice a převrátilo se. S těžkými zraněními byla převezena do nemocnice.

V Severním Porýní-Vestfálsku železniční dopravce Deutsche Bahn (DB) dočasně musel zastavit provoz dálkových vlaků. Rychlíky nejezdily například na klíčových tratích z Berlína nebo Hamburku. V Durynsku, Sasku a Sasku-Anhaltsku DB dočasně zcela přerušily provoz na regionálních tratích. Na koleje napadaly stromy, větve a další předměty, které na ně navál vítr.

V mnoha městech byly uzavřeny parky a zoologické zahrady, návštěvníci také nemohli do pevnosti Königstein v Saském Švýcarsku nebo do památníku v někdejším koncentračním táboře Buchenwald, kde vítr vyvrátil vícero stromů a stejně jako na mnoha místech po celém Německu vypadly dodávky elektrického proudu.

Související

Více souvisejících

vítr Německo

Aktuálně se děje

před 49 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

ČEZ

Gazprom zažaloval v Rusku ČEZ, OMV a slovenský ZSE

Soudní dokumenty v Petrohradu potvrdily, že Kremlem ovládaný energetický gigant Gazprom podal žalobu proti české energetické společnosti ČEZ, rakouské OMV Gas Marketing & Trading a slovenské energetické skupině ZSE.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Černobylská jaderná elektrárna

Černobyl po 38 letech od výbuchu není mrtvou zónou. Životu se v okolí daří

Výbuch jaderné elektrárny Černobyl je vyjma shození atomových bomb za války dodnes největší jadernou katastrofou, se kterou se kdy lidstvo setkalo. Radioaktivní mrak po výbuchu, k němuž došlo 26. dubna 1986, zahalil celou Zemi a úřady byly nuceny evakuovat nejen nejbližší okolí elektrárny, ale i dvacetitisícové město Pripjať, dnes přezdívané jako město duchů. Nové výzkumy ale odhalují, že do radioaktivní zóny se postupně vrací život.  

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Ukrajina stáhla z bojiště americké Abramsy

Ukrajina dočasně stáhla z bojiště americké tanky Abrams M1A1. Ukázaly se jako zranitelné při útocích ruskými drony, uvedla agentura AP s odvoláním na zdroje v americké armádě.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy