Harry a Meghan jsou terčem i v Německu. Účastní se tam her pro veterány

Poměrně netradičně se princem Harrym a jeho ženou Meghan zabývají v Německu, nikoliv ve Velké Británii či Spojených státech amerických. U našich západních sousedů totiž probíhají Invictus Games, hry zraněných válečných veteránů, jichž je mladší syn současného britského krále patronem. Ani v Německu nemají na růžích ustláno. 

Invictus Games se konají od 9. do 16. září v Düsseldorfu v německé spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Podle webu Hollywood Reporter se v průběhu programu očekává osobní účast prince Harryho i jeho ženy. Proto se jejich osudy zabývají také německá média.

"Myslím, že Harry a Meghan za poslední rok ztratili neuvěřitelné množství své magie," konstatovala odbornice na královskou rodinu Julia Melchior pro ZDF. Podle ní nastal čas, aby svět přestal mladšího syna Karla III. vnímat jako černou ovci britské monarchie, ale měl by ho začít považovat za celebritu. 

Expertka poznamenala, že pro vévodu a vévodkyni ze Sussexu má málokdo ve Velké Británii hezká slova. Zájem o dvojici upadá. "Sága o Harrym a Meghan je u konce," poznamenala. 

Melchior podotkla, že prince by mělo především mrzet, že nemohl dál spojit svůj život s armádou, v jejíž řadách byl opakovaně na misích v Afghánistánu. "To byla přesně jeho věc. Jasné struktury, kamarádství, ale také fyzický aspekt. To vše mu vyhovovalo, není intelektuál," dodala.

Harry a Meghan opustili institut královské rodiny ještě za panování Alžběty II. Konkrétně se tak stalo v únoru 2021. Nyní žijí v bohaté komunitě na západním pobřeží Spojených států, mají syna Archieho a dceru Lilibet Dianu. 

Související

Více souvisejících

Princ Harry Meghan Markleová Německo

Aktuálně se děje

před 10 minutami

před 1 hodinou

před 7 hodinami

raketový systém Patriot

Ukrajina dostane od Španělska rakety Patriot

Španělsko pošle na Ukrajinu rakety Patriot. Na videokonferenci mezinárodní Kontaktní skupiny pro podporu Ukrajiny to dnes oznámila španělská ministryně obrany Margarita Roblesová. Informoval španělsky list El País v reakci na tlak spojenců z EU a NATO.

včera

včera

Vinice, ilustrační fotografie.

Vinaři vyúčtovali ztráty. Mráz způsobil škody za více než dvě miliardy

Rekordní mrazy, které minulý a tento týden udeřily v České republice, ničivě zasáhly tuzemské vinohrady. V Čechách je dopad naprosto fatální, škody tam dosahují 95 procent. Na Moravě se pohybují minimálně na úrovni 23% snížení výnosu. Aktuální průzkum mezi vinaři vyčíslil celkové škody napáchané na letošní úrodě na více než 2 miliardy korun. Vinaři ale varují, že měnící se klima není jediným problémem domácího vinařství, a žádají aktivnější přístup k jejich řešení ze strany ministerstva. 

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

Vlastimil Válek

Válek zmínil, jak české zdravotnictví těží z členství v EU

Mezi největší přínosy dvacetiletého členství Česka v Evropské unii patří například možnost čerpat zdravotní péči v kterékoliv zemi EU, společné registrace nových léků před vstupem na trh, zapojení do expertních sítí lékařů nebo sdílení expertizy Evropského centra pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) ve veřejném zdraví, konstatovalo ministerstvo zdravotnictví. 

včera

včera

Jakub Voráček

Voráček pomalu zavírá dveře za svou hráčskou kariérou. Na 99 procent se na led nevrátí

Kariéra bývalého hokejového reprezentanta Jakuba Voráčka, během níž nastoupil k více než tisícovce zápasů v kanadsko-americké NHL, se nezadržitelně blíží ke svému konci. Samotný čtyřiatřicetiletý hokejista totiž v úterním rozhovoru pro CNN Prima News uvedl, že končí svou bohatou kariéru. Záhy ale svá slova mírnil, když pro server sport.cz řekl, že ještě není definitivně rozhodnut o svém konci, ale to, že se už mezi mantinely neobjeví, je podle něj na 99 procent jisté.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

ČEZ

Gazprom zažaloval v Rusku ČEZ, OMV a slovenský ZSE

Soudní dokumenty v Petrohradu potvrdily, že Kremlem ovládaný energetický gigant Gazprom podal žalobu proti české energetické společnosti ČEZ, rakouské OMV Gas Marketing & Trading a slovenské energetické skupině ZSE.

včera

včera

Černobyl po 38 letech od výbuchu není mrtvou zónou. Životu se v okolí daří

Výbuch jaderné elektrárny Černobyl je vyjma shození atomových bomb za války dodnes největší jadernou katastrofou, se kterou se kdy lidstvo setkalo. Radioaktivní mrak po výbuchu, k němuž došlo 26. dubna 1986, zahalil celou Zemi a úřady byly nuceny evakuovat nejen nejbližší okolí elektrárny, ale i dvacetitisícové město Pripjať, dnes přezdívané jako město duchů. Nové výzkumy ale odhalují, že do radioaktivní zóny se postupně vrací život.  

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy