Harry a Meghan jsou terčem i v Německu. Účastní se tam her pro veterány

Poměrně netradičně se princem Harrym a jeho ženou Meghan zabývají v Německu, nikoliv ve Velké Británii či Spojených státech amerických. U našich západních sousedů totiž probíhají Invictus Games, hry zraněných válečných veteránů, jichž je mladší syn současného britského krále patronem. Ani v Německu nemají na růžích ustláno. 

Invictus Games se konají od 9. do 16. září v Düsseldorfu v německé spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Podle webu Hollywood Reporter se v průběhu programu očekává osobní účast prince Harryho i jeho ženy. Proto se jejich osudy zabývají také německá média.

"Myslím, že Harry a Meghan za poslední rok ztratili neuvěřitelné množství své magie," konstatovala odbornice na královskou rodinu Julia Melchior pro ZDF. Podle ní nastal čas, aby svět přestal mladšího syna Karla III. vnímat jako černou ovci britské monarchie, ale měl by ho začít považovat za celebritu. 

Expertka poznamenala, že pro vévodu a vévodkyni ze Sussexu má málokdo ve Velké Británii hezká slova. Zájem o dvojici upadá. "Sága o Harrym a Meghan je u konce," poznamenala. 

Melchior podotkla, že prince by mělo především mrzet, že nemohl dál spojit svůj život s armádou, v jejíž řadách byl opakovaně na misích v Afghánistánu. "To byla přesně jeho věc. Jasné struktury, kamarádství, ale také fyzický aspekt. To vše mu vyhovovalo, není intelektuál," dodala.

Harry a Meghan opustili institut královské rodiny ještě za panování Alžběty II. Konkrétně se tak stalo v únoru 2021. Nyní žijí v bohaté komunitě na západním pobřeží Spojených států, mají syna Archieho a dceru Lilibet Dianu. 

Související

Více souvisejících

Princ Harry Meghan Markleová Německo

Aktuálně se děje

před 32 minutami

Palestina

Spor o Palestinu: Německo vznik státu podporuje, USA jsou opatrnější

Americký prezident Joe Biden je přesvědčen, že palestinský stát by měl vzniknout po přímých jednáních mezi stranami, a nikoli jednostranným uznáním, uvedl ve středu Bílý dům. Reagoval tak na oznámení Irska, Španělska a Norska, že tento měsíc uznají státnost Palestiny, píše agentura Reuters.

před 1 hodinou

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Nejčastější nemocí z povolání byl loni opět covid

V roce 2023 bylo v Národním registru nemocí z povolání (NRNP) zapsáno celkem 7001 profesionálních onemocnění u 6156 osob, z toho u 4960 žen a 1196 mužů. I loni nadále přetrvával vysoký počet hlášených nemocí z povolání způsobených virem SARS-CoV-2. Nejčastěji se covidem-19 v zaměstnání nakazili lidé pracující v oboru Zdravotní a sociální péče. V tiskové zprávě o tom dnes informoval Státní zdravotní ústav (SZÚ).

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Palestina

Francie: Palestina není stát. Nesplnila podmínky pro uznání

Podmínky pro uznání Palestiny jako státu zatím nebyly splněny, uvedl ve středu francouzský ministr zahraničí Stéphane Séjourné po oznámení několika evropských zemí, že tak učiní v naději na přinesení míru na Blízký východ. Uvedla to agentura Reuters.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Poslanecká sněmovna, ilustrační fotografie.

Sněmovna schválila změnu pravidel oddlužení. Bude trvat kratší dobu

Doba oddlužení se má zkrátit z pěti na pouhé tři roky pro všechny dlužníky. Poslanci ve středu schválili vládní novelu insolvenčního zákona, která má ovšem své kritiky. Podle nich totiž zhorší pozici věřitelů, například samoživitelů či bytových družstev. Předlohu ještě musí posoudit Senát.  

před 3 hodinami

Robert Fico

Ficův stav je stále vážný. Převoz do Bratislavy je vyloučený

Stav slovenského premiéra Roberta Fica (Směr-SD) je stabilizovaný, ale zůstává vážný, odpovídající rozsahu a vážnosti zranění, které utrpěl. Po jednání Rady bezpečnosti SR to novinářům řekl místopředseda vlády a ministr obrany Robert Kaliňák (Směr-SD).

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Dominik Feri (TOP 09)

Feri obdrží výzvu k nástupu do vězení, odsedět si má tři roky

Exposlanec Dominik Feri dostane výzvu k nástupu do vězení bez odkladu, rozsudek byl shledán vykonatelným, informovala Česká televize ve středu. Ferimu byl na konci dubna potvrzen tříletý trest odnětí svobody za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění. 

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Rusko: Plán EU nasměrovat výnosy z ruských aktiv na pomoc Ukrajině bude mít nepředvídatelné následky

Plán Evropské unie nasměrovat výnosy ze zmrazených ruských aktiv na pomoc Ukrajině bude mít "nepředvídatelné" následky pro eurozónu, ekonomiky členských zemí a investiční klima. Uvedl to v úterý podle tiskové agentury TASS diplomatický zástupce Ruska při Evropské unii. Informaci přinesla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy