Praha - Policii se nedaří zcela vymýtit únikům informací, je ale stále apolitická a nezávislá. Nadále pokračuje redukce policistů na Policejním prezidiu ČR, řekl na středeční tiskové konferenci policejní prezident Petr Lessy.
"Podařilo se naplnit některé z mých vizí, se kterými jsem do funkce nastupoval. Policie je apolitická a nezávislá. Nesetkal jsem se s politickými ataky na policii," dodal Lessy, který stále není spokojen s množstvím úniků informací i přesto, že se tento nešvar podařilo výrazně eliminovat.Podle něj nadále pokračuje práce na reorganizaci policejního sboru, stejně jako redukce stavu policistů na policejním prezidiu. "Dříve tam pracovalo více než tisíc policistů, současný stav je pod pět set," pokračoval policejní prezident. Zásadní změnu ve struktuře policie, jako například zvažované sloučení některých celorepublikových útvarů nebo vznik národního kriminálního úřadu, letos nepředpokládá.Loňský rok byl podle vyjádření Lessyho úspěšný z hlediska počtu zadržených pachatelů trestné činnosti, stejně jako ve snížení počtu mrtvých na silnicích a rekordního množství majetku a peněz zabavených v rámci zajištění výnosů z trestné činnosti. Pro letošní rok je pro Lessyho nadále prioritou boj s korupcí a hospodářskou trestnou činností i zvýšení bezpečnosti v silničním provozu. "Letos v dubnu přibude dvacet nových rychlých passatů, které mohou díky nejmodernější technologii měřit rychlost i během stání. Policie se zaměří na silniční piráty, motorkáře a bezpečnost chodců, která nás trápí," zhodnotil Lessy.Dalším jeho cílem při stabilizaci policie je nábor patnácti stovek nových příslušníků. Jak připustil, předpokládá to finanční náklady přesahující 700 milionů korun, které však v rozpočtu nemá. Lessy díky novým policistům hodlá zachovat dosavadní pokrytí a rozsah služeb policie."Pokud se mé vize nepodaří splnit, budu muset přemýšlet a vyvodit nějakou osobní zodpovědnost," prohlásil policejní prezident.
Aktualizováno 30. června 2026 12:16
Pavel jmenoval Hlaváče novým náčelníkem generálního štábu. Řehka zvažuje kandidaturu do Senátu
Související
Krásný příběh z Brna. Školačky vrátily peněženku, chválí je strážníci
Rusové chtěli v Evropě útočit bombami skrytými v poštovních balících
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Počasí bude během prodlouženého červencového víkendu proměnlivé
včera
Zájem Čechů o předčasné důchody se vrací k normálu, naznačují data
včera
Podvodníci lákají na 240 tisíc korun. Vydávají se za nás, upozornila ČSSZ
včera
Evropané promluvili. Nechtějí se spoléhat na USA, pochybují ale, že se bez nich EU ubrání
včera
Zázrak ve Venezuele: Muž přežil pod troskami 8 dní, počet obětí zemětřesení dál roste
včera
Desítky mrtvých a zraněných. Na dosud nejsilnější útok na Kyjev odpovíme, vzkázal Zelenskyj
včera
Rusko drony vypouštěnými ze stínové flotily už téměř dva roky špehuje jaderná zařízení v Evropě
včera
EU uvalí sankce na ruské výrobce, kteří se podíleli na ranním útoku na Kyjev
včera
Zoufalé Rusko se snaží vyhnout další mobilizaci. Posílá na frontu bojovat i ženy
včera
Írán varoval Trumpa před tvrdou odvetou, pokud zaútočí během pohřbu Chameneího
včera
Z maďarského velvyslanectví v Bruselu operovala špionážní síť, odhalilo vyšetřování
včera
Forex v roce 2026: Jak se orientovat na trhu, kde pravidla píší centrální banky a geopolitika
včera
Babiš zkritizoval Pavla: Nejmenoval Turka, teď si vykládá ústavu podle svého
včera
Další bizár ruské propagandy: Putina díky "vysoké míře milosrdenství" označují za Ježíše Krista
včera
Zelenskyj schválil čtyřicetidenní ofenzivní operaci. Má donutit Rusko jednat o míru
včera
Nová data: Kolik je na obou stranách obětí války na Ukrajině?
včera
Rusko v noci podniklo rozsáhlý vzdušný útok na Kyjev. Nejméně 10 mrtvých
včera
Tučné poplatky, večeře za miliony. Trumpův majetek po návratu do Bílého domu prudce vzrostl
včera
Předpověď počasí na víkend. Léto bude tentokrát příjemné
1. července 2026 21:59
Klempíře očekávají na festivalu ve Varech. Ministr potvrdil účast
Ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé) se po návštěvě folklorního festivalu ve Strážnici, kde se dočkal pískotu, chystá na další významnou kulturní událost, na které se může setkat s hlasitými kritiky. Podle dostupných informací nemá chybět na pátečním slavnostním zahájení filmového festivalu v Karlových Varech.
Zdroj: Jan Hrabě