Dny NATO letos navštívilo rekordních 208 tisíc lidí

Ostrava - Na letošní Dny NATO a Dny vzdušných sil Armády ČR se přišlo na Letiště Leoše Janáčka podívat rekordních 208 tisíc lidí. Řekl to v neděli agentuře Mediafax za pořadatele akce Jaromír Krišica.

"Letošní účast je velmi dobrá. V sobotu přišlo na akci 90 tisíc a v neděli dokonce 118 tisíc lidí," upřesnil Krišica.Nad Letištěm Leoše Janáčka proběhla v sobotu v Ostravě historicky první veřejná ukázka tankování za letu českých gripenů. V neděli dopoledne ji gripen a francouzský tanker C-135FR zopakovali. Lidé měli o víkendu na ostravském letišti vidět i další zajímavosti. Například posádka B-52 na statické ukázce letos umožnila nahlédnutí do kokpitu jejich obřího letounu z letištních mobilních schodů, což provázel velký zájem veřejnosti.Akce Dny NATO v Ostravě a Dny vzdušných sil Armády ČR konané 22. a 23. září jsou mezinárodní přehlídkou vzdušné i pozemní vojenské techniky, policie republikové i městské, hasičských sborů a dalších složek.Díky letošní rekordní účasti 20 zemí je 12. ročník Dnů NATO v Ostravě programově nejbohatší v celé dosavadní historii akce. Mezi nejatraktivnější body programu patřily dále letová ukázka amerického bombardéru B-52 Stratofortress, britská legendární akrobatická skupina Red Arrows nebo historický bombardér B-25 Mitchell. Loňský ročník akce přivítal zhruba 200 tisíc návštěvníků.

Související

Jan Dohnal

V Ostravě vznikla koalice pěti uskupení, primátorem se stal Dohnal

V Ostravě vznikla nová koalice složená z hnutí ANO, uskupení Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09), hnutí Ostravak, Starostů pro Ostravu a Pirátů. Zástupci pěti uskupení dnes v Ostravě podepsali koaliční dohodu. Jan Dohnal (ODS), který dosud působil jako náměstek pro dopravu a sport, se stal novým primátorem.
Ostrava

V Ostravě vznikne koalice pěti uskupení, primátorem bude Dohnal z ODS

V Ostravě vznikne nová koalice složená z hnutí ANO, uskupení Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09), hnutí Ostravak, Starostů pro Ostravu a Pirátů. Jan Dohnal (ODS), který dosud působil jako náměstek pro dopravu a sport, se stane novým primátorem. Jednotlivé koaliční subjekty se na tom shodly během dnešního večera. S 37 hlasy z celkového počtu 55 členů zastupitelstva bude nová koalice disponovat většinou hlasů.

Více souvisejících

Ostrava Dny NATO

Aktuálně se děje

před 20 minutami

před 33 minutami

před 40 minutami

před 46 minutami

před 56 minutami

před 1 hodinou

Robert Kennedy

55 let od atentátu na Roberta Kennedyho. Politické násilí bylo v USA bohužel docela běžné, uvádí amerikanista Pondělíček

Robert Kennedy, vlivný politik a uchazeč o prezidentskou nominaci za Demokratickou stranu, bratr v roce 1963 zavražděného prezidenta Spojených států Johna Kennedyho, se před 55 lety, 5. června 1968, stal rovněž obětí atentátu. O den později zemřel. Pro své názory, především na nepřípustnost rasové segregace, byl mnohými nenáviděn, avšak motiv vraždy s vnitřní politikou patrně nesouvisel, vysvětluje v rozhovoru pro EuroZprávy.cz Jiří Pondělíček. 

před 2 hodinami

stíhačka General Dynamics F-16 Fighting Falcon

Ukrajina mění plány? F-16 při protiofenzívě nepoužije

Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov řekl, že Ukrajina nepoužije stíhačky F-16 během nadcházející protiofenzívy. Před pár dny ale ministerstvo ještě uvádělo, že k osvobození Ukrajiny od ruských okupantů je zapotřebí 48 těchto stíhacích letounů.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Írán podle Sky News prodal Rusku munici pro válku na Ukrajině

Írán zřejmě opravdu prodává a dodává Rusku munici pro jeho invazi na Ukrajinu, která vypukla na konci loňského února. Ruská armáda podle nejnovějších informací odebírá od Teheránu dělostřelecké a tankové náboje. Ukrajinská města navíc už delší dobu terorizují drony íránské výroby. 

před 4 hodinami

Zelenina vypěstovaná ve skleníku

Češi našli způsob, jak ušetřit? Pěstují si vlastní zeleninu a ovoce

Více než polovina českých domácností si pěstuje vlastní ovoce a zeleninu a pro pětinu z těchto domácností se jedná o důležitý zdroj, který je srovnatelný s nákupem těchto produktů. Vyplývá to z dat, která vědcům Národního institutu SYRI poskytuje Český sociálněvědní archiv ČR. Vědci jej prezentovali v tiskové zprávě.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

V Holešově se srazil vlak s nákladním autem, devět lidí se zranilo

Devět zraněných si vyžádala ranní srážka osobního vlaku s nákladním autem na železničním přejezdu v Holešově. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Železniční provoz na trati bude kvůli nehodě přerušen zřejmě až do brzkých odpoledních hodin. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy