Ostrava - Řidiči Dopravního podniku Ostrava zahájili od úterní půlnoci stávku, kterou si chtějí vynutit vyšší mzdy. Autobusy a tramvaje jezdí v režimu nedělního provozu, trolejbusy bez omezení, uvádí Dopravní podnik Ostrava.
Tramvaje jezdí podle jízdního řádu platného v neděli. Linky číslo 1, 2, 8 a 9 jsou posílené a jezdí v intervalu 10 minut od 5:00 do 19:45 hodin. Trasa linky číslo 4 je prodloužená ze zastávky Křižíkova na Hlavní nádraží, linka 9 ze zastávky Poruba vozovna na smyčku Vřesinská.Také autobusy ve středu jezdí podle nedělního jízdního řádu. Přednostně dopravní podnik vypraví linky mimo docházkovou vzdálenost k tramvajím a trolejbusům.Trolejbusy jezdí podle jízdního řádu platného v pracovní dny.
Spoje dopravní podnik ve středu podle mluvčího Miroslava Albrechta vypravil nad plán. "Trolejbusy jezdí normálně, u tramvají jsme posílili páteřní linky a vypravujeme přednostně spřažené vysokokapacitní vozy. Trochu je problém u autobusů, ale i tady se nám podařilo zajistit 90 procent nedělního provozu," sdělil mluvčí.
Předseda odborové organizace dopravního podniku Ivo Protivínský agentuře Mediafax potvrdil, že do stávky vstoupili převážně řidiči autobusů. "Sedíme na Hranečníku, přesný počet stávkujících řidičů zatím nemáme upřesněný. Ale odsud ve všední dny vyjíždí 160 vozů, dnes jich vyjelo jen 30," řekl.
Stávkovat podle něj budou tak dlouho, dokud se s vedením nedohodnou. "Zatím jsme nebyli vyzváni, abychom usedli k jednacímu stolu," dodal.Podrobnější informace o rozsahu dopravní obsluhy dopravní podnik průběžně zveřejní na internetových stránkách www.dpo.cz nebo je sdělí operátoři infoservisu na číslech 59 740 1555 begin_of_the_skype_highlighting 59 740 1555 end_of_the_skype_highlighting, 59 740 1556 begin_of_the_skype_highlighting 59 740 1556 end_of_the_skype_highlighting a 602 12 10 10 begin_of_the_skype_highlighting 602 12 10 10 end_of_the_skype_highlighting.Odboráři Dopravního podniku Ostrava po několikaměsíčním kolektivním vyjednávání na 1. června vyhlásili časově neomezenou stávku o zvýšení tarifní mzdy o pět procent. Ukončí ji, až se obě strany dohodnou. Z původního požadavku zvýšit zaměstnancům platy o 15 procent odboráři slevili a žádali navýšení o osm, později o pět procent. Vedení podniku ale nabídlo 1,5procentní zvýšení. S požadavkem odborů zvýšit platy o pět procent z tarifní mzdy, tedy o osm procent průměrné mzdy, vedení nesouhlasí proto, že vzhledem k počtu zaměstnanců dopravního podniku by město Ostrava muselo uvolnit ze svého rozpočtu mimo plán téměř 40 milionů korun.
Související
Speed Marathon je tady. Policie odhalila, kde bude zítra měřit
Policie chystá další Speed Marathon. Lidé mohou pomoci s výběrem míst
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Je potřeba sledovat kroky vlády, aby se veřejnoprávní média nestala závislá na politicích, vyzval Pavel
před 2 hodinami
Ministerstvo financí zveřejnilo nové cenové stropy pro prodej pohonných hmot
před 2 hodinami
Slovensko a Maďarsko daly zelenou dalším protiruským sankcím, státy souhlasí s půjčkou 90 miliard eur Ukrajině
před 3 hodinami
Média nedáme. Tisíce studentů napříč celým Českem vyrazily do ulic
před 4 hodinami
Írán tvrdí, že lodě v Hormuzském průlivu před útokem varoval. Británie tvrdí opak
před 5 hodinami
V Hormuzském průlivu dochází od rána k útokům na lodě. Situace je nejhorší od roku 1990
před 6 hodinami
Česko obnovuje dotace pro Agrofert
před 7 hodinami
Ukrajina obnovila čerpání ropy ropovodem Družba na Slovensko
před 7 hodinami
Proč Trump prodloužil příměří s Íránem? Za vším může stát zmatený Chameneí
před 8 hodinami
Trump opět otočil, prodloužil příměří s Íránem. Je to lest, myslí si Teherán
před 9 hodinami
Výhled počasí do poloviny května. Sucho se má prohlubovat
včera
StarDance může vypuknout. Složení párů už není tajemstvím
včera
Mužská bundesliga zažila premiéru. Poprvé klub vedla žena, stálou trenérkou se ale nestane
včera
Na pravou míru. Policie uklidňuje, přepadení ve Varech si někdo vymyslel
včera
První letošní tornádo bylo na Jičínsku. Meteorologové shánějí informace
včera
Vystrčil si stěžuje na nůž do zad od Babiše. Na Tchajwan poletí komerčním letem
včera
Alžbětu II. by dnešní svět znepokojoval, naznačil král Karel III.
včera
První detektivka vyšla před 185 lety. Vrahem v ní nebyl člověk
včera
Magyar zastaví vystoupení Maďarska z Mezinárodního trestního soudu. Vyslovil se pro zatčení Netanjahua
včera
Babišova vláda neposkytne letoun Vystrčilovi pro cestu na Tchaj-wan. Poklonkování Číně, tvrdí opozice
Vláda premiéra Andreje Babiše odmítla poskytnout vládní letoun předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi pro jeho plánovanou pracovní cestu na Tchaj-wan. Předseda horní komory parlamentu měl v úmyslu vycestovat na přelomu května a června v doprovodu podnikatelské delegace. Podle vyjádření premiéra však vláda tento požadavek na využití armádního speciálu neschválila.
Zdroj: Libor Novák