Nevěřil jsem vlastním očím. Byla to Sobotkova habaďůra na opozici, popisuje poslanec

Praha – Poslanecká sněmovna včera mimořádně jednala o řešení nelegální imigrace na území Evropské unie. Schůzka začala v 18 hodin, v 21 hodin byla ukončena, respektive přerušena. Došlo k tomu kvůli skandálnímu jednání Bohuslava Sobotky, upozornil na sociálních sítích poslanec hnutí Úsvit Karel Fiedler.

Fiedler podle svých slov navrhl, aby jménem poslaneckých klubl hnutí Úsvit a ODS pokračovala tato mimořádná schůze i po 21. hodině. „S úžasem jsem sledoval, jak na tabuli svítí 62 přítomných poslanců. Ve Sněmovním sále bylo podle mého odhadu tak okolo 120 poslanců, stovka určitě. Začalo shánění poslanců z předsálí a chodby, aby doplnili kvórum na potřebných minimálně 67," komentuje situaci ve Sněmovně poslanec.

Vyšel proto do předsálí, aby svolal další poslance. „A nevěřil jsem svým očím a uším. Pod televizorem u stolků, kde se ráno zapisujeme do prezenčních listin, stál premiér Sobotka a napjatě sledoval obrazovku televizoru, který tam je nad zmíněnými stolky. Záhy jsem pochopil, že sleduje hlavně čas. Když čas přeskočil na údaj 20:59, zaslechl jsem jeho slova "ještě minutu a je to dobré" doprovázené gestem zaťaté pěsti, které děláme, když se nám něco podaří. Zůstal jsem jako opařený. Když čas přeskočil na 21:00, premiér Sobotka vítězné (tenisové) gesto znovu opakoval a ihned odešel," popisuje rozhořčeně Fiedler.

Poslanci se nelíbí, že Sobotka snížil kvórum, přestože byl evidentně přítomný. „Samozřejmě mu k tomuto počinu - ukončení schůze pro tento den, muselo pomoci nemálo dalších poslanců. Habaďůra na opozici byla dokonána," posteskl si poslanec Úsvitu.

Sobotka podle něj neměl žádný zájem na pokračování schůze a neměl chuť řešit problém, který občany zajímá. „Další "krásná" prezentace arogance jednoho z koaličních subjektů a premiéra. Pane premiére Sobotko, velmi rychle jste dohnal úroveň vicepremiéra Babiše," vzkázal mu Fiedler.

Související

Petr Fiala Komentář

Sliby, chyby? Sobotkovský obrat premiéra Fialy je výrazem odpovědnosti

Slibem nezarmoutíš, říká se u nás v kraji. To vyjadřuje i ironické ušklíbnutí nad opakovaným střídáním vzbuzování očekávání a následného nevyhnutelného zklamání, prorocky popsaného mistrem Cimrmanem už v principu jeho slavné frustrační kompozice. Ano, uhodli jste. Dnes bude řeč o předvolebním slibování. 
ČSSD Rozhovor

ČSSD si před 30 lety zvolila Zemana. Současné vedení připomíná správce konkurzní podstaty, říká politolog Bureš

Před 30 lety skončil třídenní sjezd sociální demokracie v Hradci Králové. Strana si na něm nejen změnila název, který používá dodnes (z Československá sociální demokracie na Česká strana sociálně demokratická), ale především si do čela zvolila Miloše Zemana. Jeho mandát však tehdy nebyl nikterak silný, upozorňuje politolog Jan Bureš v rozhovoru pro EuroZprávy.cz. Prorektor Metropolitní univerzity Praha i tak považuje zmíněný sjezd za klíčový pro úpravu do té doby nepříliš úspěšné politické strategie ČSSD. Ohledně její budoucnosti je pak spíše skeptický. Obává se, že v Česku se nyní odehrává podobný vývoj jako v jiných zemích regionu, kde zanikla skutečná levice a její místo zaujali populisté.

Více souvisejících

Bohuslav Sobotka Karel Fiedler Poslanecká sněmovna

Aktuálně se děje

před 25 minutami

před 1 hodinou

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

před 1 hodinou

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Vladimir Putin

Putin vyhrožuje útokem na země podporující Ukrajinu

Nedávný útok na ukrajinské město Dnipro, při kterém Rusko použilo novou balistickou raketu, zintenzivňuje válku na Ukrajině a zároveň zvyšuje napětí mezi Moskvou a Západem. Prezident Vladimir Putin označil tento úder za odvetu na údajné použití zbraní dlouhého doletu Spojených států a Velké Británie Ukrajinou proti ruským cílům. Reakce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského podtrhuje naléhavost mezinárodní reakce na další ruské kroky.

před 8 hodinami

BBC: Putin je auto brzd, které se řítí po dálnici. A Putinomobil jen tak nezpomalí

Tento týden Kreml obvinil „kolektivní Západ“ z eskalace války na Ukrajině. Přesto téměř tři roky trvající konflikt jasně ukazují, že právě Vladimir Putin považuje eskalaci za klíčový nástroj pro dosažení svých cílů. Ať už jde o úplnou kontrolu nad Ukrajinou, nebo alespoň o uzavření míru na ruských podmínkách, eskalace zůstává ústřední strategií jeho vedení války. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy