Praha - Do Sněmovny příští pondělí poputuje petice proti možnému zřízení střediska pro migranty v bývalých Pražských kasárnách v Benešově. Podepsaly ji tisíce lidí.
"Podpisů přibývá po stovkách, například v neděli za pouhé tři hodiny se jich sebralo na jednom místě skoro 800," sdělila Martina Vachtlová z petičního výboru. Jenom v kulturním a informačním centru se podle ní do dnešních 10:00 podepsalo 2500 lidí.
Podle starosty Petra Hostka (ČSSD) má o někdejší armádní objekt zájem ministerstvo vnitra. Vedení Benešova s takovým využitím budovy v centru města nesouhlasí a s vnitrem o situaci jedná. Mluvčí ministerstva Martina Němcová pouze potvrdila, že vnitro o využití kasáren vede s radnicí intenzivní jednání. Jejich výsledek má být podle starosty znám v příštím týdnu.
Podle usnesení rady města i zastupitelů je umístění migrantů do budovy v centru města nevhodné. V bezprostřední blízkosti je mateřská, základní a střední škola a internát.
Petici i usnesení zastupitelstva podpořil dnes ve Sněmovně předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. "Opět vláda se snaží proti vůli občanů a za jejich zády tam vnutit nezákonné imigranty do místního objektu," řekl a nabídl pomoc všem v obraně vůči podle něho "neuvěřitelné aroganci" kabinetu.
Místopředsedkyně Sněmovny a benešovská radní Jaroslava Jermanová (ANO) Okamurovi vzkázala, že petice vznikla bez jeho přičinění. "Já vás prosím a žádám jménem vedení města, abyste nezneužíval situace v Benešově ke své předvolební kampani," prohlásila.
Související
Evropští ministři budou řešit, co s odmítnutými žadateli o azyl
Plány na deportaci migrantů dostávají jasné obrysy. Evropské státy pracují na zřízení prvních center
uprchlíci , Poslanecká sněmovna , Jaroslava Jermanová (hnutí ANO)
Aktuálně se děje
před 31 minutami
Česká diplomacie si opět trhla ostudu. Jako jediná z EU nepodpořila rezoluci OSN k ochraně klimatu
před 1 hodinou
Američan s podezřením na ebolu už je v Česku, potvrdila nemocnice
před 2 hodinami
Počasí bude o víkendu letní. Teploty dosáhnou na hranici tropů
včera
Na Ukrajině našli ruský dron osazený hlavicí s ochuzeným uranem
včera
Světu zbývá půl roku, aby se vyhnul celosvětové potravinové krizi, varuje FAO
včera
Americká justice chystá kvůli incidentu v roce 96 žalobu proti Castrovi
Aktualizováno včera
MS v hokeji ONLINE: Česko - Itálie 3:1. Národní tým se trápil s dalším outsiderem
včera
Poslanci připravují Pavlovi návrhy na vyznamenané. Nechybí exprezident Zeman
včera
Tragická nehoda v Thajsku stála život Češku. Zemřel i talentovaný filmař
včera
Lebka svaté Zdislavy se příští týden vrátí do kostela, potvrdila policie
včera
Europarlament poslal Ficově vládě poslední varování. Slovensko může přijít o všechny peníze z fondů
včera
Policie hledá svědky jízdy autobusu, který se v Praze střetl s tramvají
včera
WHO: Ebola se v tichosti šířila měsíce. Vakcína bude nejdříve za půl roku
včera
Světu hrozí návrat k zákonu džungle, varoval Si Ťin-pching
včera
V Kongu se šíří panika. Úřady nestíhají s ebolou držet krok
včera
Americký finančák nikdy nesmí zpětně kontrolovat Trumpova daňová přiznání
včera
Do Prahy míří Američan s podezřením na ebolu. Bude hospitalizován na Bulovce
včera
Putin dorazil do Číny. Si Ťin-pching ho přivítal stejně jako Trumpa
včera
Přeneseme válku daleko za hranice blízkovýchodního regionu, varoval Írán USA
včera
Trumpův zájem o Grónsko neochabl. Na ostrov poslal svého vyslance
Zvláštní zmocněnec amerického prezidenta Donalda Trumpa pro Grónsko Jeff Landry zahájil svou první návštěvu tohoto arktického ostrova. Podle svých slov přijel na přátelskou misi s cílem navázat vztahy, naslouchat a učit se. Cesta, která se koná bez oficiálního pozvání, však vyvolala napětí. Grónský premiér Jens-Frederik Nielsen po pondělním setkání s Landrym a americkým velvyslancem v Dánsku Kenem Howerym zopakoval, že obyvatelé Grónska nejsou na prodej a mají právo na sebeurčení. Doplnil sice, že schůzka měla dobrý tón, ale odmítl jakékoli paralelní diskuse mimo probíhající rozhovory na nejvyšší úrovni.
Zdroj: Libor Novák