Fischer zuří: Bursík mě nebude zkoušet jako u maturity

Praha - Premiér Jan Fischer se v pondělí po zasedání vlády rozčiloval kvůli urážkám poslance SZ Martina Bursíka. Poslanec nemá Fischera co zkoušet jako u maturity, mohl se ho dotázat při interpelacích v Poslanecké sněmovně, což neudělal, řekl premiér.

"Poslanec Bursík mi nebude posílat žádné otázky, nejsme u maturity ani u státních zkoušek, měl možnost se mě zeptat během interpelací v Poslanecké sněmovně, ale neudělal to," řekl rozčilený Fischer.

Premiér odmítl, že by na Bursíka kvůli obvinění z korupce podal žalobu. Potvrdil však, že veřejnou omluvu očekává. "Pokud to pan Bursík neodvolá, přestanu ho považovat za slušného člověka," dodal.

"Od dubna čelím prapodivným obviněním, že jsem pod logistickým tlakem skupin ze severu Čech," uvedl předseda vlády s tím, že nátlaku od ekologických aktivistů čelí také ostatní zaměstnanci Úřadu vlády, především jeho poradce Vladimír Mlynář.

Bursík obvinil vládu a premiéra Jana Fischera z korupčního jednání poté, co kabinet neakceptoval novelu horního zákona. Poslanec následně položil Fischerovi v dopise pět otázek. Bursík požaduje vysvětlit například, proč zákon stahoval ministr průmyslu a obchodu Vladimír Tošovský, když novelu předkládalo ministerstvo životního prostředí, proč nebylo ke stažení zákona připomínkové řízení, proč se názor vlády otočil o 180 stupňů, když předchozí vláda měla k návrhu zákona pozitivní stanovisko a Bursík se také zajímal, zda je premiér ochoten uznat nestandardní kroky vlády a korigovat je.

Související

Jan Fischer

Expremiér Fischer nechápe, že vláda plánuje větší schodek než v roce 2020

Bývalý premiér a ministr financí Jan Fischer nechápe, že vláda plánuje pro příští rok větší deficit, než v koronavirovém roce 2020. Řekl to dnes v diskuzním pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Základní parametry státního rozpočtu na příští rok se schodkem 390 miliard korun schválila vláda v pondělí, loni hospodaření státu ovlivněné dopady pandemie vykázalo deficit 367,4 miliardy korun.

Více souvisejících

Jan Fischer Martin Bursík

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

včera

včera

včera

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

včera

včera

včera

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Změny počasí mění svět k nepoznání. O domov už přišly desítky milionů lidí

Konference OSN o změně klimatu COP29, která právě skončila v ázerbájdžánském Baku, přinesla opětovné výzvy k řešení klimatické krize. Ty však ostře kontrastují s tvrdou realitou: miliony lidí byly nuceny opustit své domovy kvůli klimatickým katastrofám, uvedl server Al-Džazíra.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy