Speciál Otázek Václava Moravce se bude vysílat z Evropského parlamentu

Štrasburk - 26. února nabídne zpravodajský kanál České televize divákům celodenní speciál z Evropského parlamentu. Vedle přímého přenosu projevu prezidenta Miloše Zemana před europoslanci se bude vysílání ČT24 věnovat Evropské unii, jejím politikům a také aktuálním postojům Čechů a Slováků k evropskému společenství.

„Témata související s Evropskou unií reflektujeme ve vysílání ČT24 průběžně. Protože ale v květnu čekají Českou republiku volby do Evropského parlamentu, chápeme projev českého prezidenta před europoslanci jako příležitost přiblížit české veřejnosti dění v této instituci a zhodnotit některé celoevropsky významné otázky," říká ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal a dodává: „V rámci večerní debaty s Václavem Moravcem pak představíme i výsledky aktuálního průzkumu, který Česká televize zadala ve spolupráci se slovenskou veřejnoprávní televizí a který sledoval postoje Čechů a Slováků ke členství v EU, jeho přínosu nebo tématům významným pro nadcházející volby." Výzkum realizuje pro českou i slovenskou televizi agentura Median.Evropské unii se bude vysílání ČT24 věnovat ve středu celý den a nabídne jak vstupy z Kavčích hor, tak ze Štrasburku. „První blok živého vysílání z Evropského parlamentu zahájíme před dvanáctou hodinou. Jeho hlavním bodem bude projev prezidenta Miloše Zemana a společná tisková konference s předsedou EP Martinem Schulzem," říká šéfeditor vysílání ČT24 František Lutonský. „Divákům nabídneme také sestřihy projevů bývalých prezidentů a komentáře českého politologa působícího na Institutu politických věd v Paříži Jacquese Rupnika," dodává s tím, že prezidentské projevy patří k tradičnímu protokolu fungování Evropského parlamentu a v průběhu pětiletého volebního období se v něm vystřídají hlavní představitelé všech členských zemí.„V odpoledních hodinách se s některými europoslanci budeme věnovat politice současných frakcí Evropského parlamentu a jednotlivým institucím Evropské unie," doplňuje František Lutonský. Od osmi hodin večer pak ČT24 přinese Eurodebatu přímo ze Štrasburku, ve které předsedové českých poslaneckých klubů Evropského parlamentu zhodnotí nejen projev českého prezidenta, ale i přínosy členství České republiky v Evropské unii, vliv na kvalitu potravin nebo ekonomickou budoucnost Evropy. Debatu bude moderovat Václav Moravec.Hosty Eurodebaty 2014 budou Zuzana Roithová (KDU-ČSL), Richard Falbr (ČSSD), Jan Zahradil (ODS) a Miloslav Ransdorf (KSČM). V Evropském studiu ČT24 se dále představí Libor Rouček (ČSSD, místopředseda frakce S&D v EP), Oldřich Vlasák (ODS, místopředseda EP), Jiří Maštálka (KSČM, kvestor EP) či Jaroslav Paška (SNS - Slovenská národná strana, místopředseda frakce Evropa svobody a demokracie).

Související

Václav Moravec

Moravec a další pracovníci ČT jsou v preventivní karanténě

Někteří pracovníci České televize (ČT) jsou v preventivní karanténě kvůli nedělnímu pořadu Otázky Václava Moravce s hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou, u níž byla pak prokázána nemoc covid-19. Serveru iDnes.cz to dnes řekla mluvčí ČT Karolína Blinková. Moderátor Václav Moravec na twitteru uvedl, že se sám rozhodl zůstat v karanténě. Test na covid-19 měl ale Moravec ve středu negativní.

Více souvisejících

Václav Moravec Česká televize

Aktuálně se děje

před 34 minutami

před 1 hodinou

před 3 hodinami

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

před 3 hodinami

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Putin vyhrožuje útokem na země podporující Ukrajinu

Nedávný útok na ukrajinské město Dnipro, při kterém Rusko použilo novou balistickou raketu, zintenzivňuje válku na Ukrajině a zároveň zvyšuje napětí mezi Moskvou a Západem. Prezident Vladimir Putin označil tento úder za odvetu na údajné použití zbraní dlouhého doletu Spojených států a Velké Británie Ukrajinou proti ruským cílům. Reakce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského podtrhuje naléhavost mezinárodní reakce na další ruské kroky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy