Babiš už blouzní? Tohle ví i podprůměrně sečtělý člověk, posmívají se mu v Česku

Český premiér Andrej Babiš vystoupil na konferenci o demografii v Budapešti. Ve své řeči uvedl, že dobrý stát se pozná podle toho, že jeho populace se zvyšuje a tento růst není nahrazen migrací ze zahraničí. Jeho slova vyvolala v Česku pořádný rozruch.

Přidejte svůj názor 139 komentářů

Andrej Babiš
doporučujeme

„Čísla mluví jasně, že vymíráme. I když se dramaticky prodlužuje délka života, dlouhodobá projekce vývoje české populace není dobrá. Dobrý stát se pozná podle toho, že jeho obyvatelé nemají obavu o svou budoucnost. Dobrý stát se pozná tak, že počet jeho obyvatel stoupá a přírůstek není nahrazen migrací ze zahraničí," prohlásil Andrej Babiš v Maďarsku.

Babiš také mluvil o demografických změnách, které označil za časovanou bombu, jež se naplno projeví za několika desetiletí. Česká republika a celá má tak podle něj šanci ukázat, že střední Evropa je prostorem, kde se dobře žije, je to bezpečný prostor a kde jsou ty nejlepší podmínky pro rodiny s dětmi.

Jeho slova vyvolala v Česku rozporuplné komentáře. Podle exposlance TOP 09 Františka Laudáta Babiš v Budapešti blouznil. „'Dobrý stát se pozná podle toho, že jeho populace se zvyšuje bez přispění migrace'. Za takovou blbost by snad letěl s koulí od tabule žák 6. základní třídy. Snad i podprůměrně sečtělý člověk ví, že s rostoucí životní úrovní porodnosti klesá,“ připomněl na facebooku politik.

„Podle Babiše je tedy dobrým státem Barma, Indie, státy severní a střední Afriky atd. Jsou to navíc tak dobré státy, že milióny jejich obyvatel se snaží po vodě i po souší dostat do vysněné Evropy, nebo severní Ameriky. Ale možná Babiš Česko na úroveň Barmy apod. tady brzo dovede. Bohužel, rostoucí řada indicií tomu nasvědčuje,“ varuje František Laudát.

Kritický je i někdejší premiér Mirek Topolánek. „Není toto téma (jakkoli důležité) pro majitele reprodukčních klinik, který si z vládní pozice zajistil navýšení úhrady IVF ze zdravotního pojištění, tak trochu střet zájmů?“ rýpnul si na twitteru.

Naopak mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček se Babiše zastal. Premiérovi dal na sociálních sítích palec nahoru. „Dobrý stát se podle premiéra Andreje Babiše pozná podle toho, že jeho populace se zvyšuje a tento růst není nahrazen migrací ze zahraničí. Premiér se vyslovil pro podporu zejména rodin s alespoň třemi dětmi,“ shrnul Babišova slova Ovčáček.

Loading...
Vstupte do diskuze (139)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kyberútok na českou diplomacii se stále vyšetřuje. Podezření padá na Rusy

19.09.2019 16:36 Okolnosti červnového kybernetického útoku na ministerstvo zahraničí se stále vyšetřují. Po dnešním…

Soudy v Česku se táhnou roky. Tak si za ně Češi připlatí

19.09.2019 16:27 Ministerstvo spravedlnosti navrhuje změnu zákona, která umožní navýšení soudních poplatků. Důvodem…

Nenávistné výroky vůči gayům, Romům a Židům. Staník je vinen, soud…

19.09.2019 16:22 Odvolací pražský městský soud dnes potvrdil bývalému tajemníkovi SPD Jaroslavu Staníkovi roční…

Nekompetentní despota. Politici se zase hádají, slovo si vzal Staněk a…

19.09.2019 15:04 Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) se v interview pro ČT 24 vyjádřil k Olomouckému projektu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama