Teď napíšu něco kontroverzního, odvane nás orientální vítr, spustil komentátor. Ale nejde o migranty...

Praha – Kabinet Bohuslava Sobotky se nedokázal shodnout na návrhu komunistů. Ti by chtěli zdanit náklady vyplácené v rámci církevních restitucí. Podle hudebníka, komentátora a člena ODS Petra Štěpánka by se lidé měli nad něčím zamyslet.

„Teď napíšu něco kontroverzního, s čím někteří nebudou souhlasit. Každopádně by o tom ale měli přemýšlet. Naše evropská civilizace stojí na křesťanských základech. A nemusíme být přímo věřící, přesto se náš způsob života řídí biblickým desaterem, respektive morálkou, jež se z něho odvozuje," připomíná hudebník, na jakých základech vlastně naše společnost stojí.

Pokud lidé dopustí rozvrat těchto hodnot, skončí podle něj také naše civilizace. „A nehovořím teď o vnějším nebezpečí, tedy o migrační vlně. Mám na mysli nás samotné, respektive naše vlastní sebezničující kroky. Patří mezi ně i nejrůznější útoky na křesťanské církve. Aktuálně na sebe berou podobu dodatečného tažení proti církevním restitucím," vysvětluje na svém facebookovém profilu.

Postmoderní společnost podle něj žádný ucelený systém morálních hodnot nenabízí. „Tažení proti církevním restitucím je ve skutečnosti ideologickým tažením proti církvím a ve svém důsledku – u někoho možná nezamýšleným, leč přesto reálným – útokem právě na křesťanské kořeny evropské civilizace, tedy přesně na to, na čem stojí a s čím padá naše společenství. Pokud zpřetrháme naše kořeny, orientální vítr nás odvane," varuje člen ODS.

Navíc připomíná, že peníze určené církvím, nejsou nic v porovnání a některými jinými položkami. „A propos – tolik kritizované finanční náhrady spojené s církevními restitucemi přijdou v horizontu příštích desetiletí na stejnou částku, jakou za fotovoltaické šílenství platíme za jediný rok," dodal ostře Štěpánek.

Související

Více souvisejících

Petr Štěpánek (ODS) restituce

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

včera

včera

včera

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

včera

včera

včera

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Změny počasí mění svět k nepoznání. O domov už přišly desítky milionů lidí

Konference OSN o změně klimatu COP29, která právě skončila v ázerbájdžánském Baku, přinesla opětovné výzvy k řešení klimatické krize. Ty však ostře kontrastují s tvrdou realitou: miliony lidí byly nuceny opustit své domovy kvůli klimatickým katastrofám, uvedl server Al-Džazíra.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy