"Naštvaná matka" a bojovnice proti islámu Hrindová sbírá peníze na kampaň, lidé se jí vysmívají

Praha – Aktivista a zakladatelka skupiny Naštvané matky Eva Hrindová kandiduje na Olomoucku do Senátu s podporou nově vzniklé protiimigrační a protimuslimské Alternativy pro Českou republiku 2017. Strana přímo navazuje na rozpuštěný Blok proti islámu. Peníze na kampaň se Hrindová rozhodla získat od lidí, Po několika dnech to ale vypadá jinak, než zřejmě plánovala.

Hrindová na svou kampaň sbírá peníze především od lidí. „Nyní vás žádám o konkrétní podporu. Zřídila jsem si transparentní účet a budu z něho platit náklady na kampaň. Prvním nákladem je kauce, kterou musí každý kandidát složit zároveň s přihláškou ke kandidatuře. Dále pak budu potřebovat peníze na pronájmy prostor, na inzerci na facebooku, na cestovní náklady, na tisky vizitek a letáčků. Vše uvidíte přímo na transparentním účtu," vysvětluje aktivistka na svých stránkách.

Psali jsme:
Alternativa pro Česko pošle do senátních voleb Konvičku nebo Hrehu
 

Při pohledu na její transparentní účet je však zřejmé, že ho lidé spíše využili jako možnost poslat kandidátce do Senátu vzkaz. A většina z nich nebyla příliš lichotivá. Nějakou částkou přispěla zatím asi třicítka lidí, nejvyšší částku představuje příspěvek ve výši tisíc korun.

Většina darů se však pohybuje v řádu haléřů. Lidé využívají možnost připsat vzkaz, na účtu je tak možné se dočíst, že darované peníze jsou určené „na Korán", „na prezervativy", „na dovolenou v Arábii", „na diazepam", „na Mein Kampf", „na kebab" nebo „příspěvek na křižáckou výpravu".

„Na vzdělání. Učte se, naštvaná matko! Abyste neplácala blbosti, jako dosud," vzkázala jí další dárkyně, které přispěla jednou korunou. V současné době je tak na účtu kandidátky do Senátu asi 1700 korun.

Hrindová není jediná, ze které si lidé takto utahují. Asi před rokem se v médiích objevila informace, že podobné vzkazy na transparentním účtu nalezl také současný předseda hnutí SPD Tomio Okakura.

Ten nejkontroverznější vzkaz zněl: „Vracíme přeplatek za plynování těch romských dětí, těšíme se na příště." A k tomu byla připojená částka 0,01 koruny. Strana na to ostře zareagovala na sociálních sítích, kde vzkaz označila za „hrubou provokaci".

Související

Více souvisejících

Eva Hrindová (Naštvané matky) Alternativa pro Českou republiku Senát ČR

Aktuálně se děje

před 7 minutami

před 10 minutami

před 20 minutami

před 38 minutami

Ilustrační foto

Volby v USA: První obec sečetla výsledky. Trump i Harrisová mají tři hlasy

V malé obci Dixville Notch v americkém státě New Hampshire se v úterý ráno rozběhly prezidentské volby ve Spojených státech. Prvních šest registrovaných voličů odevzdalo své hlasy hned po otevření volební místnosti o půlnoci místního času (06:00 SEČ), přičemž současní kandidáti Kamala Harrisová a Donald Trump si shodně rozdělili po třech hlasech. Uvedl to server CNN.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Volby v USA

Volby v USA startují. Harrisová může být první prezidentkou

Občané Spojených států amerických se v úterý po čtyřech letech vydávají k volebním urnám, aby rozhodli, kdo bude jejich příštím prezidentem. Ve vypjatém boji o Bílý dům stojí proti sobě kandidátka Demokratické strany Kamala Harrisová a bývalý prezident Donald Trump, který se pokouší o návrat. Průzkumy předpovídají těsný výsledek, který jen zdůrazňuje napjatou atmosféru letošních voleb.

před 3 hodinami

včera

včera

včera

Úřad práce, ilustrační fotografie.

Úřad práce ruší desítky poboček. Zaměstnanci ale ohroženi nejsou

Úřad práce pokročil s transformací, která odstartovala již vloni a jejímž cílem je postupná přeměna úřadu na moderní, efektivně fungující a proklientsky zaměřenou organizaci, která pomáhá lidem najít novou práci, vydělávat víc peněz a řešit těžké situace. V rámci takzvané racionalizace pobočkové sítě dojde ke zrušení desítek menších pracovišť. Propouštění se však neplánuje. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. 

včera

včera

Policie ČR, ilustrační foto

Vražda na Klatovsku je objasněna. Podezřelou je důchodkyně

Od čtvrtečního večera vyšetřuje policie případ vraždy v nejmenované obci na Klatovsku v Plzeňském kraji. Usmrceného muže tam našli na pozemku před domem, přičemž byla zajištěna podezřelá osoba. Jde o sedmdesátiletou ženu, která byla krajskými kriminalisty obviněna ze zvlášť závažného zločinu vraždy.

včera

včera

včera

Maia Sanduová, nepřechýleně Sandu, je moldavská politička, 6. prezidentka Moldavské republiky, která mezi červnem a listopadem 2019 působila jako premiérka.

Proruští socialisté označili volby za zmanipulované. Pak se ozvala Gruzie

Moldavská prezidentka Maia Sanduová v neděli zvítězila ve druhém kole prezidentských voleb a obhájila svůj mandát, čímž upevnila prozápadní směřování země. Její vítězství nad proruským kandidátem Alexandrem Stoianoglem však zpochybnili moldavští socialisté, kteří výsledky označili za zmanipulované.  

včera

Volby v USA, ilustrační foto

Trump nebo Harrisová? Výsledek voleb se nemusíme dozvědět několik dní

Sčítání hlasů ve volbách v USA často trvá déle než v jiných zemích, což je způsobeno několika faktory, včetně decentralizovaného volebního systému, různorodosti volebních pravidel, vysokého počtu korespondenčních hlasů a důkladnosti při sčítání a ověřování hlasů. Díky tomu nemusí být výsledek voleb znám během volební noci a jak historie ukazuje, ani několik dní poté. Podívejte se, co vše sčítání hlasů ovlivňuje.

včera

USA

Republikáni vs demokraté: Jaký je rozdíl mezi největšími politickými stranami v USA?

Republikáni a demokraté jsou dvě hlavní politické strany ve Spojených státech, které se výrazně liší v názorech na řadu zásadních témat, včetně ekonomiky, zdravotní péče, přístupu k vládě, společenských otázkách a zahraniční politiky. Rozdíly mezi nimi vycházejí z dlouhodobě formovaných ideologií, historických událostí a odlišného přístupu k vládní roli ve společnosti.

včera

včera

Historie plná zvratů a nečekaných momentů. Podívejte se na zajímavosti z amerických voleb

Americké prezidentské volby mají dlouhou a fascinující historii plnou nečekaných zvratů, kontroverzních výsledků i výjimečných kandidátů. Od prvních voleb v roce 1789 až po současné napínavé souboje přinášely události, které nejen utvářely budoucnost USA, ale i fascinovaly svět. Podívejme se na některé z nejzajímavějších momentů, které volební historii Spojených států provázely.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy