Opilec teď v sídle králů, dělá z lidí stádo volů. Hutka v nové písni znovu provokuje Zemana + VIDEO

Písničkáři Jaroslav Hutka a Vladimír Veit pokračují v provokacích Hradu a prezidenta Miloše Zemana. Každý zvlášť před nedávnem vydali své písně o smrti Miloše Zemana, teď spojili síly a nahráli další song o hlavě státu. Nese název „Ovarová revoluce“.

Text nové písně napsal Hutka, Veil pak složil hudbu. Jejích počin se tentokrát vztahuje ke 100 letům Československa. Hlavní roli v něm opět hraje prezident Miloš Zeman. „Vulgarita z Hradu vane, nemá v Česku obdoby, sprosťák v čele státu stanul, kecy jako z hospody. Opilec teď v sídle králů, dělá z lidí stádo volů a z národa rovnou hrubce Ovarova revoluce,“ zpívá se v první sloce.

Hutka připomíná zemanovy excesy z poslední doby. „Ovar není žádný samet, ovar to je radikál novináře bude střílet, cikánům už herdu dal,“ zazní v písni. Připomíná ale také Zemanovu „virózu“ u korunovačních klenotů, cesty do Ruska a Číny či kauzu kolem novináře Ferdinanda Peroutky.

Hudebníci nešetří ani prezidentovy příznivce. „Davy jako z hloupé knížky, svého vůdce milují, tupost jako rána z pušky, rozlehla se po kraji. Kdo nevěří, ať tam běží, skutečně tam blbost sněží a sáňkuje šťastně z kopce,“ pokračuje Hutka.

„Uprchlíci, kominíci ohrožují Hradčany, muslimové, sudeťáci svoloč pražské kavárny, neváží si hlavy státu, přáli by si jeho ztrátu, ten má ale všechny v kapse,“ zpívá písničkář. Poslední část pak věnuje Zemanovým vulgaritám. „Urážky a hnusné žvásty, bezpříkladná oplzlost, smutný život lidské trosky, na každého jenom zlost, stařecká zlost, bezmoc zmaru, duše už jen v alkoholu v beznaději bezdomovce,“ končí svůj výlev Hutka.

Slova písně Ovarova revoluce:

Vulgarita z Hradu vanenemá v Česku obdobysprosťák v čele státu stanulkecy jako z hospodyopilec teď v sídle králůdělá z lidí stádo volůa z národa rovnou hrubceOvarova revoluce

Ovar není žádný sametovar to je radikálnovináře bude stříletcikánům už herdu dalokamurou, komunistouobydlí teď zemi českouv politice bez poklopceOvarova revoluce

Nad klenoty českých králůsvinskou chřipkou zvirovánv prezidentském světoboludo Číny je k léčbě zvánV Kremlu už mu vodka zrajeon světovou roli hrajeslavný vítěz v mnohé pitceOvarova revoluce

Davy jako z hloupé knížkysvého vůdce milujítupost jako rána z puškyrozlehla se po krajikdo nevěří, ať tam běžískutečně tam blbost sněžía sáňkuje šťastně z kopceOvarova revoluce

Peroutka už z Buchenwaldulásku k Říši vyznávápodbradek ve pěkném faldukudy chodí nadávápak už jenom tupě hledízhrouceně na židli sedíhlavu šikmo, jak po facceOvarova revoluce

Uprchlíci, kominíciohrožují Hradčanymuslimové, sudeťácisvoloč pražské kavárnyneváží si hlavy státupřáli by si jeho ztrátuten má ale všechny v kapseOvarova revoluce

Urážky a hnusné žvástybezpříkladná oplzlostsmutný život lidské troskyna každého jenom zloststařecká zlost, bezmoc zmaruduše už jen v alkoholuv beznaději bezdomovceOvarova revolucesto let našísto let našísto let naší republice

Související

Demonstrace proti Babišovi

Proti Babišovi demonstrovalo až 300 tisíc lidí. Zpíval Hutka, dav si vyžádal přídavek

Až 300.000 lidí dorazilo podle pořadatelů na dnešní demonstraci spolku Milion chvilek proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) na pražské Letné. Mluvčí Milionu chvilek Mikuláš Minář to řekl kolem 16:00 v závěru akce. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) ČTK po skončení protestu řekl, že podle policie bylo účastníků asi 250.000. Podle dat operátora T-Mobile přišlo na Letnou zhruba 257.000 lidí. Při minulém protestu spolku v červnu bylo účastníků také zhruba čtvrt milionu, a jednalo se tak o největší veřejné shromáždění po listopadu 1989.
Soud, ilustrační foto

Historikové se postavili za Hutku: Spolupráce Srpa s StB byla rozsáhlá, řekli u soudu

Spolupráce Karla Srpa s komunistickou státní bezpečností byla rozsáhlá a v archivech je jednoznačně doložitelná, shodně dnes uvedli při pokračování soudního sporu bývalého šéfa Jazzové sekce s písničkářem Jaroslavem Hutkou předvolaní svědci a badatelé z Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Miroslav Vodrážka a Petr Blažek. Srp požaduje po Hutkovi omluvu za tvrzení, že donášel komunistické Státní bezpečnosti. Soud odročil projednávání na 21. ledna 2020, kdy bude pokračovat dokazování.

Více souvisejících

Jaroslav Hutka Vladimír Veit Miloš Zeman Pražský Hrad

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Úřad práce, ilustrační fotografie.

Úřad práce ruší desítky poboček. Zaměstnanci ale ohroženi nejsou

Úřad práce pokročil s transformací, která odstartovala již vloni a jejímž cílem je postupná přeměna úřadu na moderní, efektivně fungující a proklientsky zaměřenou organizaci, která pomáhá lidem najít novou práci, vydělávat víc peněz a řešit těžké situace. V rámci takzvané racionalizace pobočkové sítě dojde ke zrušení desítek menších pracovišť. Propouštění se však neplánuje. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. 

včera

včera

Policie ČR, ilustrační foto

Vražda na Klatovsku je objasněna. Podezřelou je důchodkyně

Od čtvrtečního večera vyšetřuje policie případ vraždy v nejmenované obci na Klatovsku v Plzeňském kraji. Usmrceného muže tam našli na pozemku před domem, přičemž byla zajištěna podezřelá osoba. Jde o sedmdesátiletou ženu, která byla krajskými kriminalisty obviněna ze zvlášť závažného zločinu vraždy.

včera

včera

včera

Maia Sanduová, nepřechýleně Sandu, je moldavská politička, 6. prezidentka Moldavské republiky, která mezi červnem a listopadem 2019 působila jako premiérka.

Proruští socialisté označili volby za zmanipulované. Pak se ozvala Gruzie

Moldavská prezidentka Maia Sanduová v neděli zvítězila ve druhém kole prezidentských voleb a obhájila svůj mandát, čímž upevnila prozápadní směřování země. Její vítězství nad proruským kandidátem Alexandrem Stoianoglem však zpochybnili moldavští socialisté, kteří výsledky označili za zmanipulované.  

včera

Volby v USA, ilustrační foto

Trump nebo Harrisová? Výsledek voleb se nemusíme dozvědět několik dní

Sčítání hlasů ve volbách v USA často trvá déle než v jiných zemích, což je způsobeno několika faktory, včetně decentralizovaného volebního systému, různorodosti volebních pravidel, vysokého počtu korespondenčních hlasů a důkladnosti při sčítání a ověřování hlasů. Díky tomu nemusí být výsledek voleb znám během volební noci a jak historie ukazuje, ani několik dní poté. Podívejte se, co vše sčítání hlasů ovlivňuje.

včera

USA

Republikáni vs demokraté: Jaký je rozdíl mezi největšími politickými stranami v USA?

Republikáni a demokraté jsou dvě hlavní politické strany ve Spojených státech, které se výrazně liší v názorech na řadu zásadních témat, včetně ekonomiky, zdravotní péče, přístupu k vládě, společenských otázkách a zahraniční politiky. Rozdíly mezi nimi vycházejí z dlouhodobě formovaných ideologií, historických událostí a odlišného přístupu k vládní roli ve společnosti.

včera

včera

George Washington při přeplutí Delaware

Historie plná zvratů a nečekaných momentů. Podívejte se na zajímavosti z amerických voleb

Americké prezidentské volby mají dlouhou a fascinující historii plnou nečekaných zvratů, kontroverzních výsledků i výjimečných kandidátů. Od prvních voleb v roce 1789 až po současné napínavé souboje přinášely události, které nejen utvářely budoucnost USA, ale i fascinovaly svět. Podívejme se na některé z nejzajímavějších momentů, které volební historii Spojených států provázely.

včera

Jak se USA brání volebním podvodům?

Volební úředníci EXKLUZIVNĚ pro EZ popsali, jak se USA brání volebním podvodům

Americké úřady čelí před prezidentskými volbami pokusům o falšování volebních registrací, dezinformacím a četným žalobám. Úředníci nadále ujišťují o bezpečnosti a legitimnosti procesu. Mnoho států zavedlo předčasné hlasování a korespondenční volbu, aby zajistilo přístupnost voleb. Dělají to navzdory obavám z podvodů, které mezi voliče zasévá především dezinformační scéna – vedená kandidátem Donaldem Trumpem.

včera

Ilustrační foto

Volby prezidenta USA 2024: Vše, co potřebujete vědět

Američané se připravují na 60. prezidentské volby, ve kterých se rozhodne, kdo se stane 47. prezidentem Spojených stát. Tento úřad je často považován za nejmocnější pozici na světě. Zároveň bude zvolen 50. viceprezident. Britský server The Guardian připravil přehled toho, co potřebují zahraniční pozorovatelé voleb vědět.

včera

včera

včera

včera

Donald Trump

Trump zažaloval televizní stanici CBS

Republikánský kandidát a bývalý prezident USA Donald Trump podal žalobu proti televizní stanici CBS kvůli rozhovoru s jeho demokratickou rivalkou, viceprezidentkou Kamalou Harrisovou. Žaloba se týká rozhovoru odvysílaného v říjnu v pořadu 60 Minutes, který podle Trumpa „zavádějícím způsobem“ interpretoval Harrisové odpovědi.

včera

Íránské útočné drony Arash

WSJ: Írán podnikne mohutný a komplexní útok na Izrael

Navzdory varování Spojených států se Írán chystá k dalšímu útoku na Izrael. Americký deník The Wall Street Journal (WSJ) uvedl, že protiútok bude „mohutný a komplexní“, podle informací nejmenovaného egyptského představitele, který je obeznámen s íránskými záměry.  

včera

V amerických volbách už hlasovalo přes 75 milionů lidí. Dříve, než vůbec začaly

Americké prezidentské volby se rychle blíží a podle údajů centra Floridské univerzity pro sledování voleb, které byly zveřejněny v neděli, již více než 75 milionů voličů využilo možnost hlasovat předem.  

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy