Požár na Nymbursku provázely exploze. V areálu družstva byly neznámé látky

Velké Výkleky - Dnes dopoledne skončil zásah hasičů v areálu zemědělského družstva ve Velkých Výklekách na Nymbursku, kde v pátek večer vypukl požár provázený explozemi. Plameny zachvátily dvoupodlažní budovu.

Škoda na objektu, nikoliv na uskladněných látkách, byla předběžně vyčíslena na milion korun, uchráněné hodnoty na pět milionů.

Místo dnes prohlédl vyšetřovatel požáru a experti z Technického ústavu požární ochrany, chemická laboratoř z Kamenice odebrala vzorky látek z nalezených sudů. Na místě ještě zůstávají kriminalisté. "Byl povolán psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání akcelerantů. Zatím není možné říci, zda šlo o úmyslné zapálení, nebo došlo k požáru z nedbalosti. Také nemůžeme vyloučit, že se jednalo o technickou závadu," uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

"Někdo říká, že to byl sklad technického benzinu, někdo že tam byl toluen, někdo si myslí, že tam měli uskladněnou naftu," řekl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Informace o tom, co je uvnitř, neměla ani Iva Schmidová, starostka Běrunic, pod něž Velké Výkleky patří. Areál je podle ní v majetku soukromé firmy.

Zdroj: YouTube

Oheň se v pátek večer hasičům zhruba po dvou a půl hodinách podařilo dostat pod kontrolu a dohašovali zbylá ohniska. Přes noc na místě zůstávali místní dobrovolní hasiči a policisté. Likvidace byla podle Holomčíka oficiálně vyhlášena až dnes v 10:11.

Plameny večer šlehaly až několik desítek metrů vysoko. Kouř ale stoupal vzhůru, takže nebyla ohrožena žádná z okolních obcí. Při požáru podle mluvčího explodovaly sudy, takže se hasiči nemohli dostat moc blízko k plamenům. "Byl to jeden výbuch za druhým," potvrdila starostka Schmidová.

Související

Více souvisejících

Požáry Chemikálie

Aktuálně se děje

před 15 minutami

Martin Exner

V Česku se dvacet let o euru lže. Odpůrci v čele s Klausem s ním veřejnost straší, říká poslanec Exner

Přijetí či nepřijeti eura je v Česku velmi ožehavé téma, které rozděluje společnost. Na začátku roku rozvířil všeobecnou debatu o přijetí sám prezident ČR Petr Pavel, díky tomu, se toto téma opět stalo diskutovatelným. Část ekonomů se stále euru brání, politická populace není jednotná, opozice je zásadně proti a ve vládní koalici nepanuje jednotný názor. Kdo však má jasno, jsou české firmy, těm by jednotná evropská měna prospěla. Tam, kde se platí eurem, tam je s touto měnou spokojenost, na Slovensku panuje obrovská podpora společné měně, avšak Česká republika je jako tradičně opatrná, společnost je proti a politici nemají odvahu a chuť jím proti jejich názoru. O euru jsme si povídali s poslancem za STAN Martinem Exnerem, místopředsedou výboru pro bezpečnost. 

před 30 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Petr Pavel

Pavel tlačí na přijetí eura. Stejně podle něj nemáme na výběr

Prezident Petr Pavel na konferenci ReVize Česka zdůraznil klíčový argument pro přijetí eura – charakter české ekonomiky, která je výrazně exportní a většinu své produkce uplatňuje v eurozóně. Podle Pavla je ekonomická budoucnost a prosperita České republiky výrazně provázána s eurozónou.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Írán, ilustrační foto

Kdo povede Írán po smrti Raísího? Země se chystá na předčasné volby

Íránský nejvyšší duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí vzdal hold prezidentu Ebráhimu Raísímu, který v neděli zahynul při havárii vrtulníku v provincii Východní Ázerbájdžán na severozápadě Íránu. Na svém webu o tom informovala televize Al-Džazíra, která dodala, že Raísího pozůstatky převážejí do města Tabríz - metropole provincie Východní Ázerbájdžán. Zatím není jasné, kdy a kde bude Raísí pohřben.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Ebráhím Raísí

Nadaný student čelící obvinění z porušování lidských práv. Kdo byl íránský prezident Ebráhím Raísí?

Ebráhím Raísí byl íránský politik a duchovní, který od srpna 2021 zastával funkci prezidenta Íránu. Narodil se 14. prosince 1960 v Mašhadu, druhém největším městě Íránu a důležitém náboženském centru. Byl členem konzervativního křídla íránské politiky a dlouholetým příslušníkem Revolučních gard, což mu poskytlo značný vliv v politických a vojenských kruzích.

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Aktualizováno včera

Policie SR, ilustrační fotografie.

Atentát na Fica: Vyšetřuje se i teorie, že pachatel nebyl osamělým vlkem

Vyšetřovatelé se v případu středečního atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica (Smer-SD) zabývají i možností, že pachatel Juraj C. nebyl osamělým vlkem, řekl ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) v neděli. Upozornil, že spolupachateli nebyli dva lidé z Handlové, jak se šířilo na sociálních sítích. 

Aktualizováno včera

Írán se obává o prezidenta Raísího. Prezidentský vrtulník havaroval

Nejasný je osud iránského prezidenta Ebráhíma Raísího po havárii jednoho ze tří vrtulníků v konvoji, který politika převážel. Íránská média zprvu podle světových agentur informovala o "tvrdém přistání". Úřady se strojem ztratily kontakt, probíhá rozsáhlé pátrání. Raisí má být v ohrožení života. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy