Praha - Ti, kteří se domnívali, že Egypťané případ Petra K. a jeho rodiny dali "k ledu", se pletou! Naopak se zdá, že na vyšetření podivného úmrtí Moniky a Klárky se pracuje s novým důrazm! Egyptský vyšetřovací tým byl totiž kompletně vyměněm. Alespoň to tvrdí egyptský právník Keroles Ezzat Bashier, který má přístup do vyšetřovacího spisu.
Redakce Novy dnes učinila exkluzivní rozhovor s egyptským právníkem Kerolesem Ezzatem Bashierem. Ten jako jeden z mála lidí v České republice má přístup do oficiálního vyšetřovacího spisu egyptské strany.
Informace, které jsme se dnes dozvěděli, vrhají na vyšetřování případu nové světlo. Co egyptský advokát Keroles Ezzat Bashier, říká?
Již dříve jste hovořil o tom, že ve spise se mluví o dvou až třech podezřelých osobách. Můžete specifikovat, zda se jedná o Egypťany či občany České republiky?
"Nemohu samozřejmě sdělit ani jedno jméno, stále probíhá vyšetřování a toto by ho mohlo negativně ovlivnit. Podezřelí mohou být teď v České republice."
Byl už spis doplněn o závěrečné zprávy z pitvy a z toxikologického rozboru?
"Vyšetřování není ukončeno, spis stále není kompletní."
Jsou nějaké nové informace z vyšetřování?
"Nové je to, že na případu pracuje nový prokurátor s novým vyšetřovacím týmem. Jak velký je vyšetřovací tým, ale nejsem schopen odhadnout."
Spojil se s vámi Petr K. po svém návratu do Česka?
"Ne, nekontaktoval mě on ani nikdo z jeho rodiny."
Proč podle vás egyptská strana Petra K. náhle propustila z Egypta?
"Podle mého názoru došlo k pochybení už při zadržování pana Petra K. v Egyptě. Prokurátor nemá právo zadržovat podezřelého, pokud není obžalovaný bez soudního příkazu," uvedl Keroles Ezzat Bashier a doplnil, že svou roli sehrál i velký mediální tlak.
Petr K. se snaží očistit své jméno
Případ záhadného úmrtí Moniky a její dcery Klárky tak stále není uzavřen. Ví se jen to, že české turistky zemřely na dovolené v egyptském letovisku v Hurghádě. Mrtvé je našel otec a manžel Petr K. Je hlavním podezřelým i hlavním svědkem. Z ničeho nebyl obviněn. Po třech měsících v Egyptě se vrátil domů do Karviné a snaží se očistit své jméno.
12. března 2026 21:58
Novinky z kauzy Macinkových esemesek. Poradce prezidenta naznačil závěry policistů
Související
Petr Kramný zůstane ve vězení. Soud zamítl návrh na obnovu řízení
Žalobce je proti obnově řízení v Kramného kauze, advokátka na tom trvá
Petr Kramný , Úmrtí Čechů v zahraničí , Egypt
Aktuálně se děje
před 55 minutami
Útok na ostrov Charg může pohřbít poslední naděje na zlevnění pohonných hmot
před 2 hodinami
Izraelská armáda zabila vysoké představitele Hamásu
před 3 hodinami
Hádka kvůli ropě: Okamura prosazuje nákupy z Ruska, Schillerová připustila zásah do cen pohonných hmot
před 4 hodinami
Írán má zájem o jednání, tvrdí Trump. Dohodu s Teheránem ale odmítá
před 5 hodinami
Izraelská armáda oznámila, že zahájila vlnu rozsáhlých úderů napříč západním Íránem
před 6 hodinami
Írán hrozí po Trumpově prohlášení další eskalací války
před 8 hodinami
Íránský lídr Modžtaba Chameneí podle Trumpa možná vůbec nežije
před 9 hodinami
Počasí příští týden: Mírně se ochladí, v noci bude nadále mrznout
Aktualizováno včera
OBRAZEM: Cenu Český lev za nejlepší film dostal Karavan. Řešil se Moravec, zaznělo varování před slovenským scénářem
včera
Země vyšlou k Hormuzskému průlivu válečné lodě, prohlásil Trump. Je zavřený jen pro USA a Izrael, reaguje Írán
včera
EU se dohodla na prodloužení protiruských sankcí. S obavami vyhlíží čtvrteční jednání
včera
„Důkaz jeho výjimečnosti.“ Jak Írán prodává lidu fakt, že Modžtabu Chámeneího nikdo neviděl?
včera
Útok na Charg je zlomovým bodem války. Američané se jej mohou pokusit obsadit
včera
USA zasáhly korunní klenot Íránu. Podnikly masivní nálety na ostrov Charg
včera
Trump rozpoutal další diplomatickou roztržku. Zmírněním sankcí na ruskou ropu pobouřil Evropu i Kanadu
včera
Teherán označil Ukrajinu za „legitimní válečný cíl“ pro íránské síly
včera
Írán umožnil indickým lodím přeplout přes Hormuzský průliv
včera
Ukrajinu nepotřebujeme, USA vědí o dronech více než kdo jiný, jsme nejlepší na světě, prohlásil Trump
včera
Tři fáze útoku na Írán. První se spojencům nepodařila, USA a Izrael jsou na prahu třetí
včera
Trump zjišťuje, že z Íránu už nelze vycouvat. Válku skončím, až to ucítím v kostech, prohlašuje nově
Americký prezident Donald Trump v rozhovoru pro stanici Fox News Radio odmítl upřesnit časový harmonogram probíhajícího vojenského konfliktu v Íránu. Prohlásil, že boje skončí ve chvíli, kdy to on sám „ucítí v kostech“. Přestože vyjádřil přesvědčení, že válka nebude trvat dlouho, naznačil, že konečné rozhodnutí o jejím závěru závisí na jeho osobním úsudku.
Zdroj: Libor Novák