Češi a Slováci se při pandemii COVID-19 nejvíce bojí zdražování, ukazuje průzkum

Největší starost při současné koronavirové pandemii dělá Čechům a Slovákům možné zdražování, následují obavy z poklesu výše příjmu a ze ztráty zaměstnání. Naopak nejméně se občané obou států bojí nedostatku potravin. Nicméně obavy Slováků jsou ve všech případech o něco vyšší než u Čechů.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Češi bojují proti koronaviru rouškami a respirátory
doporučujeme

Vyplynulo to ze zjištění projektu National Pandemic Alarm, který monitoruje nálady a postoje společnosti v období pandemie koronaviru a za kterým stojí výzkumné agentury Nielsen Admosphere, NMS Market Research and STEM/MARK. 

Češi podle průzkumu pak předstihli Slováky v důvěře ve vlastní stát a v tom, jak řeší situaci s koronavirovou nákazou. Důvěra ve státní opatření v České republice se drží na vysoké příčce, na Slovensku je naopak hodnotí hůře.

Průzkum rovněž zjišťoval názor Čechů na možnost cestování během šíření nákazy koronaviru. Nejvíce z nich, tři pětiny, souhlasili s tím, že by lidé neměli cestovat po ČR za žádných okolností s výjimkou naprosto nezbytných opatření. S tím, že lidé mohou cestovat na chaty, pokud nebudou vycházet mimo svůj pozemek, souhlasila třetina respondentů.

Z hlediska krajů proti tomu byli nejčastěji lidé ze středních Čech, Karlovarského a Libereckého kraje. Jen 14 procent Čechů se pak vyslovilo pro neomezené cestování po ČR, pokud by lidé dodržovali hygienická pravidla.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ohnisko koronaviru na Dole Darkov: Nákaza se stále šíří, už 343 případů

30.05.2020 19:36 Aktualizováno V souvislosti s ohniskem covidu-19 v karvinském Dole Darkov těžební společnosti OKD krajští…

Policie našla pohřešovaného kojence na Mělnicku mrtvého

30.05.2020 17:37 Policie dnes nalezla tělo hledaného čtyřměsíčního chlapce, po kterém od pátečního večera pátrala v…

Piknik na hranici u Soví brány: Češi a Němci "stolovali" na vlajkách EU

30.05.2020 17:07 Velký piknik na hranici v Labských pískovcích na Děčínsku dnes odpoledne uspořádali přátelé,…

Pátrání po čtyřměsíčním chlapci: Nasazen dron, na místě je poříční policie

30.05.2020 16:40 Aktualizováno Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se pohřešuje od pátečního večera v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy