Lidé roušky od státu vyhazují nebo vrací Babišovi. Přihlásil se o ně Pražský hrad

Mysleli to dobře, u některých lidí však vládní politici opět narazili. Občanům starším 60 let v tomto týdnu dorazily do schránky ochranné pomůcky od státu. Nehygienicky zabalené roušky však mnohdy končí v koši. O víkendu se o ně přihlásil Pražský hrad.

Ilustrační foto
doporučujeme

Zaměstnanci České pošty již dodali všem téměř třem milionům lidí starších 60 let do schránek zásilky s rouškami a respirátorem. Na některých adresách se ale tato iniciativa vládního kabinetu Andreje Babiše (ANO) nesetkala s pochopením.

Jak EuroZprávy.cz v tomto týdnu informovaly, mnoho občanů si stěžovalo na nehygienické balení ochranných pomůcek, v řadě domácností tak ihned skončily v koši. Pro stát přitom jde o investici za zhruba 15 milionů korun.

Na sociální síti se také opakovaně objevuje apel, aby lidé znehodnocené roušky poslaly Andreji Babišovi na Úřad vlády. Právě na všechny podobné iniciativy se rozhodl zareagovat mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

„Kdo zmítán nenávistí nechce roušky od státu, nechť mi je laskavě pošle na Hrad. Shromáždím je a předám potřebným,“ oznámil v sobotu dopoledne prostřednictvím twitterového účtu, kde také zveřejnil adresu, na kterou mu lidé mají roušky zaslat.

O rozdávání roušek starším lidem rozhodla vláda. Distribucí se zabýval Státní ústav pro kontrolu léčiv, kterému se nelíbilo, že Česká pošta ústenky rozbaluje a vkládá po pěti volně do obálek. Takový postup je totiž v rozporu s pravidly pro nakládání se zdravotnickým materiálem.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přehledně: Které obchody a služby budou od čtvrtka fungovat?

21.10.2020 22:05 Aktualizováno Kvůli vývoji koronavirové epidemie bude od čtvrtka 06:00 do konce nouzového stavu, který je…

Omezení volného pohybu osob: Co je dovoleno a naopak zakázáno?

21.10.2020 22:00 Aktualizováno Vláda omezila přímý kontakt veřejnosti se státní správou na pět hodin dvakrát v týdnu. Na twitteru…

Bavorsko chce zavést povinné covid testy pro pendlery, také z Česka

21.10.2020 20:26 Aktualizováno Bavorsko zavede povinné testování lidí, kteří do země přijíždějí za prací z rizikových oblastí v…

Nejvíc lidí, přes 53 tisíc, se koronavirem na podzim nakazilo v práci

21.10.2020 18:48 Aktualizováno Nejvíc lidí se na podzim covidem-19 nakazilo v zaměstnání. Podle dat Ústavu zdravotnických…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama