Někteří pracovníci České televize (ČT) jsou v preventivní karanténě kvůli nedělnímu pořadu Otázky Václava Moravce s hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou, u níž byla pak prokázána nemoc covid-19. Serveru iDnes.cz to dnes řekla mluvčí ČT Karolína Blinková. Moderátor Václav Moravec na twitteru uvedl, že se sám rozhodl zůstat v karanténě. Test na covid-19 měl ale Moravec ve středu negativní.
"Zaměstnanci z redakce zpravodajství a publicistiky České televize, s nimiž přišla hlavní hygienička do kontaktu, čekají na výsledky testů a jsou v preventivní karanténě," řekla serveru mluvčí ČT. O kolik pracovníků televize jde, neupřesnila.
"Během jediného týdne jsem již ve druhé karanténě. První, nařízená hygienou, skončila v pátek. Druhou jsem si již raději naordinoval sám," uvedl ve středu Moravec na twitteru. Doplnil, že výsledky jeho středečního testu na koronavirus byly negativní. Kvůli nynější situaci bude Moravec podle mluvčí ČT zpovídat hosty tento týden v neděli v Otázkách Václava Moravce na dálku prostřednictvím telemostu. Úterní vysílání pořadu Fokus Václava Moravce televize zrušila.
Během jediného týdne jsem již ve druhé karanténě. První, nařízená hygienou, skončila v pátek. Druhou jsem si již raději naordinoval sám. Obavám se, že to bude přetížené hygieně trvat opět několik dní (minule šlo o 5), než se dozvím, na čem jsem. Dnešní test na Covid je negativní.
— Václav Moravec (@vaclavmoravec) September 2, 2020
Rážová vystoupila v Moravcově pořadu v neděli 30. srpna. Test pak prokázal u hlavní hygieničky nákazu koronavirem ve středu. Hlavní epidemiolog pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Petr Smejkal, který v neděli v pořadu s Rážovou také byl, řekl serveru Novinky.cz, že pražská hygienická stanice bude u Rážové vyhledávat jen kontakty z posledních dvou dnů před prokázáním nákazy. Podle Smejkala se tak jeho ani třeba moderátora Moravce netýká povinná karanténa. Smejkal nebude ani v preventivní karanténě, ale nechá se otestovat, uvedl server.
Kvůli onemocnění Rážové nastoupil do karantény ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), ale test měl negativní. Pražští hygienici při prověřování kontaktů kvůli onemocnění covidem-19 na ministerstvu dosud odhalili další čtyři pozitivní lidi kromě Rážové. Vojtěch ve středu v ČT řekl, že nákaza se potvrdila u ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška. Hygienici prověřují i 23 kontaktů Rážové z médií, protože hlavní hygienička byla v úterý na setkání s novináři.
Související
Babišova vláda zruší televizní poplatky. Názor změnil i ministr Klempíř
Klempíř připustil zrušení koncesionářských poplatků. Vidí to na příští rok
Česká televize , Václav Moravec
Aktuálně se děje
včera
Kdo nahradí Si Ťin-pchinga? V Číně se spekuluje o nástupci i útoku proti Tchaj-wanu k udržení moci
včera
Macinka snížil pomoc Ukrajině na třetinu. Msta na lidstvu, reaguje Lipavský
včera
„50 dolarů, když jej uvidíte do konce.“ Film Melanie Trumpové je propadák, návštěvnost se zřejmě navyšuje uměle
včera
Ekonomika roste, hypotéky ale nezlevní, rozhodla ČNB. Nejistotou je válka na Ukrajině
včera
Myslím, že bych měl jít do nebe, prohlásil Trump. Vykonal prý „obrovské množství dobrých“ věcí
včera
Do roku 2050 téměř vymře třetina známých druhů zvířat, varují vědci. Vytváří obří biotrezor
včera
Náhrada za Turka? Byl bych lepší ministr než Pavel prezident, tvrdí podnikatel Richard Chlad
včera
Kyjev a Moskva si vyměňují zajatce, potvrdil Zelenskyj. Ruský útok se po vypnutí Starlinku hroutí
včera
Británie se po zveřejnění Epsteinových dokumentů zmítá v krizi. Pod Starmerem se láme větev
včera
Unikát letošní olympiády: Sportovci obdrží nejdražší medaile v historii her
včera
Macinka je připraven být dva roky dvojministrem. Ve volbách očekává porážku Pavla
včera
Zelenskyj řekl, kolik ukrajinských vojáků zemřelo od začátku války
včera
Je hotovo. Umělá inteligence dosáhla lidské úrovně, tvrdí část vědců
včera
Jan Darmovzal popsal drastické podmínky venezuelského vězení. Dodnes má zdravotní problémy
včera
OSN stojí před kolapsem, varoval Guterres. Podle nejhorších scénářů nastane za pár měsíců
včera
Svět spadnul do nejistoty. Jaderné smlouvy exspirovaly, jaderný konflikt hrozí víc než kdy dřív
včera
Zimní počasí nabídne jinou tvář, naznačuje předpověď na příští týden
4. února 2026 22:00
Pavel bude na slavnostním zahájení ZOH i závodech Sáblíkové a Ledecké
4. února 2026 21:11
Plzeň prošla ligovou fází Evropské ligy jako nůž máslem. Po Portu neprohrála ani s Basilejí
4. února 2026 20:28
Babišova vláda pokračuje. Opozice neuspěla se snahou o vyslovení nedůvěry
Předpokládaným výsledkem skončila mimořádná schůze Poslanecké sněmovny, na které se opozice snažila vyslovit nedůvěru vládě premiéra Andreje Babiše (ANO). Kabinet, jenž získal důvěru poslanců teprve v polovině ledna, v hlasování obstál.
Zdroj: Jan Hrabě