Nehygienické roušky a čínské respirátory od vlády lidé vyhazují do koše

Trvalo to půl roku, nakonec se ale aspoň senioři dočkali hmotné pomoci od státu v podobě roušek a respirátorů. Ty vláda Andreje Babiše poslala tři týdny před krajskými a senátními volbami, řadě lidí se ale moc nezavděčila. Stovky Čechů si stěžují na nehygienické balení a v řadě domácností letí dárek za miliony korun rovnou do koše.

Balíček, který obsahuje pět roušek a respirátor, u řady domácností letí rovnou do koše
doporučujeme

"Dnes jsem vyndal ze schránky něco, co má zachraňovat životy našim důchodcům. Papírová obálka a v ní 5 volně nehygienicky ložených jednorázových roušek a jeden zřejmě Chinarespirátor. Jestli ten, kdo to balil se drbal před tím v zadku nebo měl tu s*ačku, o které se teď mluví. Bravo!!!!"

Nalézt na sociální síti podobný příspěvek, jako tento od Romana T., není nijak těžké. Naopak, stovky Čechů od včerejšího dne, kdy k nim začaly proudit první roušky a respirátory od státu, vyjadřují svou frustraci nad balíčkem pomůcek, který bude Česko stát zhruba 15 milionů korun.

Ten přitom přišel zhruba půl roku poté, co epidemie nového typu koronaviru v Česku začala, a teprve tři týdny před volbami. Shodou okolností téměř stejné skupině voličů, které chce vláda přidat jednorázový bonus 5000 k důchodům.

Podle opozice se jedná o předvolební tah, a faktem je, že životnost zaslaných roušek není nijak výrazná. Jednorázové ústenky mají účinnost sotva několik hodin, respirátor pak většinou nevydrží déle než den.

Lidem ale podstatně více vadí způsob, jakým jsou roušky baleny. Pracovníci pošty je totiž vyndávali z ochranných obalů a do obálky vkládali na volno. A to mnoha lidem vadí. "Přesně takhle jen v obálce bez jakéhokoliv obalu přišly sousedce, a jeden "respirator", který byl jako jediný zabalený," píše paní Šárka V. na sociální síti.

"To je fakt hnus, měli dát do sáčku igelitového, a pak teprve do obálky, kdyby pršelo, tak to vše zmokne," uvedla paní Libuše V. "Fuj které prase to balilo???To je úroveň!!!" pohoršuje se Radim V. A podobně reagují stovky dalších lidí.

Nezřídka padají v různých sociálních skupinách i doporučení, aby lidé roušky vůbec nepoužívali, a řada Čechů uvádí, že po příchodu půjdou rovnou do koše. Jiným vadí, že roušky chodí v neoznačených obálkách, a to i lidem, kteří ani zdaleka nedosahují na požadovaný věk.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Začíná platí zákaz nočního vycházení a omezení prodeje

28.10.2020 08:10 Ode dneška začínají v Česku platit další zpřísněná opatření, která mají zbrzdit dramatický nárůst…

Prahu čeká další demonstrace proti opatřením. Mohou přijít stovky lidí,…

27.10.2020 22:01 Aktualizováno Ačkoliv pražský magistrát vyzval před několika dny pořadatele demonstrací a dalších akcí, aby je…

Vyvracíme fake news: Úmrtí na covid je větší než počet nezvěstných dětí

27.10.2020 14:55 Do Česka se dostává nová dezinformace, která na sociálních sítích v zahraničí koluje už několik…

Zákaz nedělního prodeje je nesmysl. Zaměstnanci přijdou o peníze a lidé se…

27.10.2020 14:00 ROZHOVOR – Ostře se vymezil proti rozhodnutí vlády, která v rámci vyhlášení dalších restrikcí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama