Nehygienické roušky a čínské respirátory od vlády lidé vyhazují do koše

Trvalo to půl roku, nakonec se ale aspoň senioři dočkali hmotné pomoci od státu v podobě roušek a respirátorů. Ty vláda Andreje Babiše poslala tři týdny před krajskými a senátními volbami, řadě lidí se ale moc nezavděčila. Stovky Čechů si stěžují na nehygienické balení a v řadě domácností letí dárek za miliony korun rovnou do koše.

Balíček, který obsahuje pět roušek a respirátor, u řady domácností letí rovnou do koše
doporučujeme

"Dnes jsem vyndal ze schránky něco, co má zachraňovat životy našim důchodcům. Papírová obálka a v ní 5 volně nehygienicky ložených jednorázových roušek a jeden zřejmě Chinarespirátor. Jestli ten, kdo to balil se drbal před tím v zadku nebo měl tu s*ačku, o které se teď mluví. Bravo!!!!"

Nalézt na sociální síti podobný příspěvek, jako tento od Romana T., není nijak těžké. Naopak, stovky Čechů od včerejšího dne, kdy k nim začaly proudit první roušky a respirátory od státu, vyjadřují svou frustraci nad balíčkem pomůcek, který bude Česko stát zhruba 15 milionů korun.

Ten přitom přišel zhruba půl roku poté, co epidemie nového typu koronaviru v Česku začala, a teprve tři týdny před volbami. Shodou okolností téměř stejné skupině voličů, které chce vláda přidat jednorázový bonus 5000 k důchodům.

Podle opozice se jedná o předvolební tah, a faktem je, že životnost zaslaných roušek není nijak výrazná. Jednorázové ústenky mají účinnost sotva několik hodin, respirátor pak většinou nevydrží déle než den.

Lidem ale podstatně více vadí způsob, jakým jsou roušky baleny. Pracovníci pošty je totiž vyndávali z ochranných obalů a do obálky vkládali na volno. A to mnoha lidem vadí. "Přesně takhle jen v obálce bez jakéhokoliv obalu přišly sousedce, a jeden "respirator", který byl jako jediný zabalený," píše paní Šárka V. na sociální síti.

"To je fakt hnus, měli dát do sáčku igelitového, a pak teprve do obálky, kdyby pršelo, tak to vše zmokne," uvedla paní Libuše V. "Fuj které prase to balilo???To je úroveň!!!" pohoršuje se Radim V. A podobně reagují stovky dalších lidí.

Nezřídka padají v různých sociálních skupinách i doporučení, aby lidé roušky vůbec nepoužívali, a řada Čechů uvádí, že po příchodu půjdou rovnou do koše. Jiným vadí, že roušky chodí v neoznačených obálkách, a to i lidem, kteří ani zdaleka nedosahují na požadovaný věk.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Internetem se šíří výzva ke stávce studentů. Vše bych zavřel, říká pro EZ…

18.09.2020 22:22 Aktualizováno Jejich lavice možná osiří. V pondělí chtějí studenti základních a středních škol po celé České…

Doručovatelka upozornila na nehygienické roušky, pošta jí vyhodila. Údajně…

18.09.2020 22:22 Aktualizováno Upozornila na šlendrián a tvrdě za to zaplatila. Doručovatelka České pošty z pobočky v Mníšku pod…

S členstvím v EU je spokojeno nejvíce Čechů od roku 2009

18.09.2020 16:55 S členstvím v Evropské unii je spokojeno 38 procent Čechů, což je nejvíce od roku 2009. Tento podíl…

Stát by lidem na kurzarbeitu platil 70 procent čistého, vyplývá z návrhu

18.09.2020 16:29 Stát by měl lidem na kurzarbeitu platit 70 procent čistého, ale nejvýš celostátní průměrnou mzdu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama