Nehygienické roušky a čínské respirátory od vlády lidé vyhazují do koše

Trvalo to půl roku, nakonec se ale aspoň senioři dočkali hmotné pomoci od státu v podobě roušek a respirátorů. Ty vláda Andreje Babiše poslala tři týdny před krajskými a senátními volbami, řadě lidí se ale moc nezavděčila. Stovky Čechů si stěžují na nehygienické balení a v řadě domácností letí dárek za miliony korun rovnou do koše.

Balíček, který obsahuje pět roušek a respirátor, u řady domácností letí rovnou do koše
doporučujeme

"Dnes jsem vyndal ze schránky něco, co má zachraňovat životy našim důchodcům. Papírová obálka a v ní 5 volně nehygienicky ložených jednorázových roušek a jeden zřejmě Chinarespirátor. Jestli ten, kdo to balil se drbal před tím v zadku nebo měl tu s*ačku, o které se teď mluví. Bravo!!!!"

Nalézt na sociální síti podobný příspěvek, jako tento od Romana T., není nijak těžké. Naopak, stovky Čechů od včerejšího dne, kdy k nim začaly proudit první roušky a respirátory od státu, vyjadřují svou frustraci nad balíčkem pomůcek, který bude Česko stát zhruba 15 milionů korun.

Ten přitom přišel zhruba půl roku poté, co epidemie nového typu koronaviru v Česku začala, a teprve tři týdny před volbami. Shodou okolností téměř stejné skupině voličů, které chce vláda přidat jednorázový bonus 5000 k důchodům.

Podle opozice se jedná o předvolební tah, a faktem je, že životnost zaslaných roušek není nijak výrazná. Jednorázové ústenky mají účinnost sotva několik hodin, respirátor pak většinou nevydrží déle než den.

Lidem ale podstatně více vadí způsob, jakým jsou roušky baleny. Pracovníci pošty je totiž vyndávali z ochranných obalů a do obálky vkládali na volno. A to mnoha lidem vadí. "Přesně takhle jen v obálce bez jakéhokoliv obalu přišly sousedce, a jeden "respirator", který byl jako jediný zabalený," píše paní Šárka V. na sociální síti.

"To je fakt hnus, měli dát do sáčku igelitového, a pak teprve do obálky, kdyby pršelo, tak to vše zmokne," uvedla paní Libuše V. "Fuj které prase to balilo???To je úroveň!!!" pohoršuje se Radim V. A podobně reagují stovky dalších lidí.

Nezřídka padají v různých sociálních skupinách i doporučení, aby lidé roušky vůbec nepoužívali, a řada Čechů uvádí, že po příchodu půjdou rovnou do koše. Jiným vadí, že roušky chodí v neoznačených obálkách, a to i lidem, kteří ani zdaleka nedosahují na požadovaný věk.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vánoční stromy v Brně se rozsvítí v pátek. Nad trhy letos visí otazník

24.11.2020 17:49 Vánoční šestnáctimetrová jedle, která bude brněnské náměstí Svobody zdobit až do začátku ledna, se…

Na Staroměstském náměstí v Praze již stojí vánoční strom, s trhy se letos…

24.11.2020 16:59 Aktualizováno Od dnešní noci stojí na pražském Staroměstském náměstí vánoční smrk. Pochází z Kamenného Přívozu, v…

Komárkova nadace rozdělila klavíry Petrof odmítnuté Čínou, poputují do 11…

24.11.2020 15:28 Aktualizováno Odborná komise vybrala ze 152 žádostí 11 základních uměleckých škol, které na přelomu roku zdarma…

Česko opět prohrálo ve Štrasburku. Verdikt v kauze vraha Templa je…

23.11.2020 16:56 Česko neuspělo se snahou zvrátit rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva (ESLP), které se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama