Kde v Česku natankujete nejlevnějí? Přehled po krajích

Praha - Dle údajů společnosti CCS se ceny benzinu u čerpacích stanic v Česku během minulého týdne téměř nezměnily, naopak za naftu zaplatí řidiči méně. Litr Naturalu 95 se nyní prodává průměrně za 33,07 koruny za litr, před týdnem stál o dva haléře více. K nejlevnějším regionům patří východ Čech, naopak na jihu Moravy si musí řidiči připlatit. A jaké jsou ceny v cizině?

"V nejbližším týdnu očekáváme opět stagnaci cen benzinu a naopak u nafty očekáváme další zlevnění," uvedla analytička společnosti Colosseum Eva Mahdalová. Doplnila, že pohonné hmoty v Česku jsou podle údajů Evropského energetického portálu v porovnání s ostatními státy Evropské unie stále relativně nízké. "Rozhodně nedoporučujeme tankovat v Itálii a Německu. Naopak levné pohonné hmoty jsou v Rakousku a Polsku," podotkla. Dodala, že dráž než v Česku je například i v Chorvatsku, kam každoročně v létě míří nejvíce českých turistů. Nafta tam podle Colossea vyjde v přepočtu průměrně na 33,49 Kč/l, benzin pak na 36,84 Kč/l.

Benzin i nafta jsou v Jihomoravském kraji dlouhodobě dražší, než je celostátní průměr. Benzin je v kraji nejdražší na Břeclavsku, kde se jeho cena pohybuje těsně nad 34 korunami za litr. Pod celostátním průměrem se cena benzinu pohybuje v regionu pouze na Hodonínsku a Znojemsku.

Motoristům z jižní Moravy se nevyplatí tankovat benzin v Rakousku. Litr naturalu tam stojí 1,24 eura, v přepočtu 33,53 koruny. Za naftu tam ale zaplatí pouze 1,06 eura za litr, což je 28,66 koruny, tedy o čtyři koruny méně než v kraji. Na Slovensku je benzin v porovnání s průměrnými cenami na jihu Moravy dražší. Natural 95 tam stojí 1,27 eura, což je 34,34 Kč. Nafta ale na Slovensku vyjde také levněji - na 1,09 eura, tedy 29,47 koruny.

Nejdražší benzin v Olomouckém kraji natankují lidé na Prostějovsku. Litr Naturalu 95 tam stojí průměrně 33,09 koruny. Oproti minulému týdnu cena benzinu na Prostějovsku vzrostla o šest haléřů. Nejlevnější benzin má naopak Šumpersko. Litr se tam prodává za 32,52 koruny, což je o dva haléře méně než před týdnem. Nafta je nejdražší také na Prostějovsku, kde litr stojí v průměru 32,19 koruny. Před týdnem to bylo o 25 haléřů více. Prostějovsko jako jediné v Olomouckém kraji má průměrnou cenu nafty vyšší než 32 korun. Nejlevnější naftu má s průměrnou cenou 31,45 koruny Přerovsko, která je ve srovnání s minulým týdnem o 27 haléřů nižší.

Benzin ve Zlínském kraji za týden zdražil o tři haléře, litr Naturalu 95 nyní stojí průměrně 33,12 koruny. Nafta naopak zlevnila o 21 haléřů, prodává se za 31,74 koruny. Benzin je nejlevnější na Vsetínsku a Kroměřížsku, kde stojí shodně 33,02 koruny za litr. Nejdražší je na Uherskohradišťsku, tankuje se tam za 33,26 koruny. Nafta je nejdražší na Kroměřížsku, prodává se tam za 32,21 koruny, nejméně za ni dají motoristé na Zlínsku, a to 31,35 koruny za litr.

Ve srovnání s celorepublikovým průměrem je cena benzinu v Moravskoslezském kraji nižší o šest haléřů a cena nafty o 26 haléřů. Zatímco nafta zlevnila v kraji ve všech šesti okresech, benzin jen v polovině z nich. Nejvýraznější zlevnění zaznamenali motoristé na Karvinsku, kde se průměrná cena Naturalu 95 snížila o 20 haléřů na 32,81 Kč za litr a cena nafty o 37 haléřů na 31,32 Kč. Nejlevnější pohonné hmoty v kraji se ale prodávají na Bruntálsku, kde přišel ve středu litr benzinu průměrně na 32,79 Kč a litr nafty na 31,09 Kč.

Čerpací stanice na Vysočině v minulém týdnu mírně snížily ceny. Za litr benzinu Natural 95 řidiči v průměru platí 33,29 koruny, o pět haléřů méně. Nafta zlevnila o 14 haléřů na 32,35 koruny za litr. Z pěti okresů Vysočiny vyjde natankování nejdráž na Havlíčkobrodsku, nejnižší ceny drží čerpací stanice Třebíčska.

Benzin Natural 95 v Praze zdražil o haléř na 33,46 Kč za litr, cena nafty oproti minulém týdnu klesla o desetník na 32,64 za litr. V metropoli je nejdražší benzin v Praze 4, kde litr stojí průměrně 34,11 Kč, nejlaciněji ho pořídí řidiči v Praze 3 - za 32,77 koruny. Nafta je nejlevnější v devátém pražském obvodu, kde stojí průměrně 31,70 Kč za litr. Naopak nejdražší je opět v Praze 4, litr průměrně za 33,57 Kč.

Ceny pohonných hmot v Královéhradeckém kraji jsou dál nejnižší v zemi. Nejprodávanější benzin Natural 95 v kraji za posledních sedm dnů zdražil o dva haléře na 32,70 koruny za litr. Nafta zlevnila o 33 haléřů na 31,10 koruny za litr.

Cena benzinu v Pardubickém kraji od minulé středy stagnovala na 32,87 korunách za litr. Nafta zlevnila o 31 haléřů na 31,40 koruny za litr. Nejvíc stál litr benzinu na Orlickoústecku (33 Kč). Litr nafty byl nejdražší na Svitavsku (32,06 Kč). Nejlevněji se dal benzin pořídit na 32,71 koruny za litr na Pardubicku.

V Polsku v uplynulém týdnu benzin cenu nezměnil, nafta mírně zlevnila. Podle stránek www.fuel-prices-europe.info se aktuálně litr benzinu v Polsku prodává v průměru za 4,86 zlotého (31,91 Kč), za naftu platí motoristé 4,48 zlotého za litr (29,42 Kč). Řidiči z hradeckého kraje by tak při tankování u Poláků měli ušetřit asi korunu na litru.

Průměrná cena benzinu Natural 95 na jihu Čech stagnovala, stojí stejně jako před týdnem, 32,84 koruny. Litr nafty zlevnil o 38 haléřů na 31,31 Kč. Ze sedmi okresů Jihočeského kraje cena benzinu překročila hranici 33 korun jen na Českobudějovicku, kde je letos stabilně nejdražší. Naftu zase stabilně nejdráž prodávají na Českokrumlovsku. Naopak nejlevnější benzin lze koupit na Táborsku.

Benzin ve středních Čechách mírně zlevnil, cena nafty klesla o téměř 30 haléřů. Litr nejprodávanějšího Naturalu 95 se v regionu prodává v průměru za 33,15 koruny za litr, což je o tři haléře méně než před týdnem. Nejdražší benzin v kraji se stále prodává na Benešovsku, průměrně za 34,26 koruny za litr. Nejlevnější Natural 95 je na Kutnohorsku, kde řidiči litr průměrně natankují za 32,72 koruny, levný benzin je také na Příbramsku a Rakovnicku, kde stojí litr 32,76 a 32,78 koruny.

Cena nafty se v Ústeckém kraji za poslední týden výrazně snížila, klesla o 41 haléřů. Jeden litr stojí průměrně 31,42 koruny. Natural 95 se nyní prodává průměrně za 32,87 Kč/l, před týdnem byl o haléř levnější. V Ústeckém kraji nejvýhodněji nakoupí řidiči Natural 95 na Teplicku, kde je průměrná cena 32,74 Kč/l. Naopak nejdražší je na Chomutovsku, v průměru se tam prodává za 33,08 Kč/l.

Pohonné hmoty v Libereckém kraji od minulého týdne zlevnily. Litr nejprodávanějšího Naturalu 95 se aktuálně prodává v průměru po 32,92 Kč, před týdnem byl o pět haléřů dražší. Podle informací společnosti CCS patří Liberecký kraj k těm levnějším.

V Plzeňském kraji v týdnu mírně klesla cena benzinu i nafty. Nejprodávanější benzin Natural 95 se v regionu prodává v průměru za 33,47 koruny za litr, tedy o sedm haléřů levněji než minulou středu. Nejvíce platí za benzin a naftu nadále řidiči na Tachovsku, aktuální ceny nafty i benzinu jsou tam nejvyšší z celé země. Natural 95 tam za týden zlevnil o 40 haléřů na 35,11 Kč/l. Litr nafty v pohraničním okrese zdražil o haléř na průměrných 34,67 Kč. Naopak nejlevnější pohonné hmoty mají řidiči nadále v okrese Plzeň-sever, kde natural zlevnil o pět haléřů na 32,88 koruny za litr.

Nafta v Karlovarském kraji v uplynulém týdnu zlevnila o 28 haléřů na 31,40 koruny. Cena benzinu kolísá a v průměru klesla o šest haléřů na 32,90 koruny. Za nejlevnějším benzinem i naftou mohou řidiči dojet na Sokolovsko. Benzin tam zlevnil o sedm haléřů na 32,60 koruny. Cena nafty spadla za týden o 40 haléřů a stojí v průměru 30,97 koruny.

Související

Ilustrační foto

Natankujte ještě dnes. Od zítřka ceny pohonných hmot prudce vzrostou

Řidiče čeká v nejbližších dnech citelné zdražování u čerpacích stanic. Ministerstvo financí ve čtvrtek 30. dubna 2026 zveřejnilo nové cenové stropy, které začnou platit od pátku a potrvají po celý nadcházející víkend i v pondělí. Maximální povolená cena benzinu se posouvá na 43,89 koruny za litr, zatímco u nafty limit vzrostl na 44,55 koruny.

Více souvisejících

Čerpací stanice pohonné hmoty

Aktuálně se děje

před 16 minutami

Boris Šťastný a Oto Klempíř

Klempířovi může zlomit vaz i StarDance, míní politici z opozice

I populární taneční show StarDance hraje roli v debatách o budoucnosti České televize a způsobu financování veřejnoprávních médií. Divácky oblíbený pořad zmínil i jeden lidovecký poslanec, podle jehož názoru se blíží chvíle, kdy premiérovi Andreji Babišovi dojde trpělivost s ministrem kultury Oto Klempířem (Motoristé). 

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Portugalsko, ilustrační foto

Extrémní počasí se projevilo naplno. Evropu už nyní spalují téměř čtyřicetistupňová vedra

Západní Evropu zasáhla vlna extrémních veder způsobená takzvanou tepelnou kopulí, kvůli které v řadě zemí padají teplotní rekordy pro měsíc květen. Tento atmosférický jev, při němž se horký vzduch proudící ze severní Afriky zablokoval pod tlakovou výší nad evropským kontinentem, funguje jako poklička na hrnci, která stlačuje teplý vzduch k zemi a přináší dlouhotrvající spalující horka. Podle meteorologů jsou tyto vlny kvůli klimatickým změnám stále častější, intenzivnější a přicházejí v průběhu roku mnohem dříve než v minulosti.

před 3 hodinami

Vláda

Vláda přitvrzuje vůči uprchlíkům z Ukrajiny. Problémy čekají i řidiče

Vláda schválila a posílá do Poslanecké sněmovny soubor zásadních změn, které zpřísňují podmínky pro uprchlíky z Ukrajiny pobývající na území České republiky. Novela zákona přezdívaného „lex Ukrajina“ vznikla na návrh ministerstva vnitra a jejím hlavním cílem je upravit pravidla pro držitele dočasné ochrany. O schválení této legislativní úpravy novináře informoval premiér Andrej Babiš.

před 3 hodinami

Ropa

K návratu cen ropy na předválečnou úroveň možná nikdy nedojde, varují experti

Prezident Donald Trump sice v sobotu prohlásil, že mír s Íránem je na dosah a Hormuzský průliv se brzy znovu otevře, finanční trhy však jeho vyjádření po předchozích falešných zprávách z posledních tří měsíců spíše ignorují. Obchodníci nyní čekají na hmatatelné důkazy skutečné dohody. Írán v konfliktu sice vojensky podléhal, ale díky rychlým člunům, minám a dronům dokázal zablokovat průliv, kterým proudí pětina světové ropy, což z této námořní cesty učinilo jeho hlavní páku při vyjednávání.

před 5 hodinami

New Orleans, USA

Odstěhujte se, než vás definitivně zaplaví voda, vzkázali vědci obyvatelům jednoho z nejznámějších měst USA

Nová odborná analýza ukazuje, že New Orleans čelí nevyhnutelné vodní budoucnosti, která by mohla město izolovat uprostřed oceánu již v tomto století. Vědci podle CNN proto varují, že je nezbytné zahájit proces stěhování obyvatel co nejdříve, aby se předešlo budoucímu chaosu. Pobřežní oblasti Louisiany patří k nejníže položeným regionům na světě, což zhruba 360tisícové město vystavuje extrémnímu riziku, jelikož se nachází v pánvi pod úrovní mořské hladiny uprostřed rychle se zmenšující delty.

před 6 hodinami

Francie, Paříž, ilustrační foto

Francie čelí rozsáhlému skandálu. Na více než sto školách a školkách docházelo k týrání dětí

Francie čelí rozsáhlému skandálu spojenému s týráním a zneužíváním dětí, do kterého jsou zapleteni vychovatelé a dozorci ve státních mateřských a základních školách. Pařížská policie v současné době prošetřuje více než sto obvinění z fyzického násilí, špatného zacházení, sexuálního napadení a znásilnění. Podle vyjádření prokuratury se tyto závažné případy týkají dětí od pouhých tří let, k nimž docházelo během poledních přestávek, odpočinku nebo v rámci družin a mimoškolních aktivit.

před 6 hodinami

Íránská delegace v Pákistánu

Teherán popřel Rubiova slova. Dohoda Íránu s USA jen tak nebude

Mluvčí íránského ministerstva zahraničí Esmáíl Baqáí v pondělí v Teheránu prohlásil, že v rozhovorech se Spojenými státy sice nastal určitý posun, avšak uzavření dohody rozhodně není bezprostředně na spadnutí. Reagoval tak na slova amerického ministra zahraničí Marca Rubia. Ten předtím v indickém Dillí novinářům naznačil, že k dohodě by mohlo dojít možná již během pondělka, zároveň však mírnil přehnaná očekávání s tím, že komunikace s Teheránem vyžaduje nějaký čas.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Marco Rubio

Rubio naznačil, že dohoda s Íránem by mohla být už dnes

Americký ministr zahraničí Marco Rubio naznačil, že dohody s Íránem by mohlo být dosaženo už v pondělí. Podle dostupných informací by došlo k prodloužení příměří, otevření klíčového průlivu a stanovení plánu pro další jednání. 

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 11 hodinami

Letní příroda

Počasí: Tropy vystřídá ochlazení, pak se vedra vrátí

Českou republiku čeká týden plný slunce, ve kterém se vystřídají tropické teploty s přechodným ochlazením. Zatímco v úterý a ve středu mohou maxima na jihu Moravy dosáhnout až třicetistupňových hodnot, ve čtvrtek dorazí chladnější vzduch od severu, který denní teploty srazí k čtyřiadvaceti stupňům. O víkendu se pak začne znovu oteplovat, s čímž se však postupně lokálně spojí výskyt přeháněk a bouřek.

včera

Kongo, ilustrační foto

Počet podezřelých případů nákazy ebolou se blíží k tisícovce

Počet podezřelých případů nákazy virem Ebola v Demokratické republice Kongo přesáhl hranici devíti set. Tamní ministerstvo komunikace oznámilo, že aktuálně eviduje 904 podezření na toto onemocnění a 119 s tím spojených úmrtí. Nákaza se šíří především ve východní části země, přičemž hlavním ohniskem zůstává provincie Ituri, kde úřady již dříve hlásily stovky nemocných a desítky obětí. Světová zdravotnická organizace sice označila riziko pro samotné Kongo za velmi vysoké, avšak globální nebezpečí rozšíření této nemoci do světa je podle ní stále nízké.

včera

Prezident Trump v Mar-a-Lago.

Otevření Hormuzského průlivu, konec americké blokády. Co obsahuje dohoda, o níž jedná Írán s USA?

Írán a Spojené státy vyslaly jasné signály, že se blíží k dohodě, která by mohla změnit stávající příměří v dlouhodobé urovnání konfliktu. Obě strany v současnosti jednají o textu memoranda o porozumění, jež má stanovit přesný plán pro vyřešení všech sporných bodů. Ačkoli se definitivní stvrzení dokumentu neočekává během dneška, podpis memoranda by znamenal úplné zastavení bojů. To by přineslo úlevu oběma státům, neboť americký prezident Donald Trump čelí blížícím se podzimním volbám a íránské hospodářství se nachází v hluboké krizi.

včera

Donald Trump

Dohoda s Íránem dnes nebude. Podle Teheránu za to mohou USA

Jednání o možné dohodě mezi Spojenými státy a Íránem jsou podle amerického prezidenta Donalda Trumpa konstruktivní. Šéf Bílého domu však na své sociální síti Truth Social zároveň zdůraznil, že obě strany musí postupovat uvážlivě a nespěchat, aby byl výsledek zcela správný. Ve svém prohlášení dal jasně najevo, že Teherán musí bezpodmínečně pochopit, že Spojené státy nikdy nedovolí, aby disponoval jadernou zbraní.

včera

MS v hokeji

Po Američanech se začínají bát z možného nepostupu i Švédové. Němci naopak stále živí naději

Sobotní večerní program hokejového světového šampionátu ve Švýcarsku přinesl další nečekaný výsledek a další problémy pro dalšího favorita. Poté, co ve skupině A zaváhali nejprve v ten samý den v poledne Američané, kteří nestačili na Lotyše a zkomplikovali si tím tak svoji cestu do čtvrtfinále, poněkud překvapivě se vyřazovací boje vzdálily po sobotě i Švédům ve skupině B. Ti totiž překvapivě nezvládli severské derby s Norskem, které prohráli 2:3 a boj o postup mezi nejlepších osm týmů tak už Švédové přestávají mít ve vlastních rukách. To Němci nažhaveni zaváháním Američanů ve skupině A zapnuli motory a Rakušany, kteří si mohli už nyní zajistit postup do čtvrtfinále, porazili s přehledem 6:2 a zůstávají tak nadále ve hře o postup. Domácí Švýcaři si pokračují ve vlastní soutěži, v níž porážejí jednoho po druhém, naposledy si tedy smlsli na Maďarech 9:0.

včera

Demonstrace na podporu veřejnoprávních médií

„Oto, zabal to.“ Prahou prošly tisíce demonstrantů, žádají konec Klempíře

V centru Prahy se v neděli odpoledne sešly tisíce lidí, aby vyjádřily svůj nesouhlas s plánovanou reformou financování veřejnoprávních médií. Protestní akci s názvem Ruce pryč od médií zorganizoval spolek Milion chvilek pro demokracii. Hlavním cílem demonstrantů je zastavit návrh zákona, který by zrušil dosavadní koncesionářské poplatky a nahradil je přímým financováním České televize a Českého rozhlasu ze státního rozpočtu. Pokojný protest odstartoval úderem šestnácté hodiny na zaplněném Staroměstském náměstí, odkud se dav následně vydal na pochod městem.

včera

USA v Íránu naráží na zásadní překážku: Mírovou dohodu musí schválit Modžtaba Chámeneí

Navrhovaná mírová dohoda mezi Teheránem a Washingtonem stále vyžaduje oficiální schválení ze strany íránského nejvyššího vůdce a tamní rady národní bezpečnosti. Podle prohlášení tamních představitelů je před odesláním dokumentu k ratifikaci nejvyššímu vůdci Modžtabovi Chámeneímu nutné vyjasnit ještě jeden nebo dva body, aby text plně odpovídal požadavkům Íránu. Tuto skutečnost již íránská strana předala pákistánským prostředníkům, kteří v diplomatických jednáních fungují jako mediátoři.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy