Ceny benzinu a nafty v Česku dál klesají. Za kolik natankujete?

Praha - Řidiči v Česku mohou natankovat zase o něco levněji než před týdnem. Průměrná cena benzinu Natural 95 klesla o 26 haléřů na 32,42 koruny za litr a nafty o 31 haléřů na 30,12 koruny. Vyplývá to z informací společnosti CCS.

Před týdnem byly průměrné ceny benzinu ještě ve třech regionech nad 33 korun, nyní jsou již všude pod touto hranicí. Ceny nafty se ve většině krajů dostaly pod 30 korun.

Podle analytičky Markéty Šichtařové po posledních čínským událostech opět o něco vzrostla pravděpodobnost, že ceny ropy a jejích derivátů na světových trzích ještě poklesnou nebo se udrží déle na nynější nízké úrovni, což by mohlo znamenat další zlevnění pohonných hmot.

Podle firmy Colosseum brání většímu poklesu, který by odpovídal rekordně levné ropě, snaha rafinerií i čerpacích stanic udržet si současné nadprůměrné marže. Například marže Unipetrolu se vyšplhala v letošním druhém čtvrtletí až na 5,3 USD za barel, přičemž ve stejném období loňského roku marže činila pouhých 0,5 USD za barel.

Ceny pohonných hmot v Praze v uplynulém týdnu opět poklesly. Nejprodávanější benzin Natural 95 zlevnil o 19 haléřů na 32,97 koruny za litr. Litr nafty stál ve středu 31,07 koruny, což je o 18 haléřů méně než o týden dříve. V Praze se přesto nadále tankuje za nejvyšší ceny z krajů v Česku.

Nejdráže v hlavním městě koupí řidiči pohonné hmoty ve čtvrté městské části. Jde o poslední pražskou oblast, kde se cena za benzin drží nad hranicí 33 korun. Natural 95 zde stojí 33,99 koruny za litr, litr nafty 32,45 koruny. Nejlevnější benzin i nafta jsou v Praze 7.

Ceny pohonných hmot ve středních Čechách v uplynulém týdnu znovu mírně klesly. Benzin zlevnil o 34 haléřů na 32,50 koruny za litr, nafta o 30 haléřů na 30,30 koruny za litr. Ve většině středočeských okresů se průměrná cena nafty dostala pod hranici 30 korun za litr. Nejdražší benzin v kraji se nadále prodává na Benešovsku, průměrně za 33,90 koruny za litr. Nejlevnější Natural 95 je na Rakovnicku, kde řidiči litr průměrně natankují za 32,02 koruny.

Ceny pohonných hmot v Karlovarském kraji za týden klesly o desítky haléřů. Benzin zlevnil o 23 haléřů na 32,32 koruny, nafta se prodává za 29,88, což je o 39 haléřů levněji.

V Plzeňském kraji benzin Natural 95 zlevnil o 54 haléřů na 32,57 koruny za litr. Za litr nafty platí řidiči v kraji průměrně 30,44 koruny, což je o 34 haléřů méně než před týdnem. Benzin i nafta zlevnily ve všech sedmi okresech regionu, benzin nejvíce na Tachovsku, nafta na Domažlicku.

Ceny paliva v Pardubickém kraji od minulé středy opět klesly. Benzin zlevnil o 20 haléřů na 32,32 koruny za litr a nafta o 16 haléřů na 29,82, koruny za litr. Průměrné ceny pohonných hmot se snížily i v Polsku. Podle serveru www.fuel-prices-europe.info byla dnes průměrná cena litru benzinu v přepočtu 29,16 koruny a nafty 26,21 koruny.

Průměrné ceny pohonných hmot v Královéhradeckém kraji v uplynulém týdnu opět klesly. Nejprodávanější benzin Natural 95 zlevnil o 20 haléřů na 32,17 koruny za litr, cena nafty klesla o 38 haléřů na 29,43 koruny za litr. V rámci celé ČR byla nafta v hradeckém kraji nejlevnější, benzin měl po Jihočeském kraji druhou nejnižší cenu.

Litr benzinu Natural 95 stojí na jihu Čech 32,14 Kč, o 30 haléřů méně než před týdnem. Za naftu řidiči aktuálně zaplatí 29,74 korun, o 35 haléřů v průměru méně. Ze sedmi okresů Jihočeského kraje teď řidiči natankují pohonné hmoty nejlevněji na Jindřichohradecku, litr nafty za 29,24 Kč a benzinu za 31,92. Naopak nejvíce za benzin platí na Prachaticku (32,51 Kč) a za naftu na Českokrumlovsku (30,91 Kč).

Ceny pohonných hmot v Libereckém kraji dál výrazně klesají. Průměrná cena nafty už je pod 30 korunami za litr. Od minulého týdne zlevnila nafta o 38 haléřů na litru, motoristé za něj teď platí v průměru 29,76 Kč. Nejprodávanější Natural 95 je v průměru po 32,28 Kč za litr, před týdnem byl o 29 haléřů dražší. Podle informací společnosti CCS patří Liberecký kraj k nejlevnějším.

Pohonné hmoty v Ústeckém kraji v uplynulém týdnu dále zlevňovaly. Litr Naturalu 95 koupí řidiči v průměru za 32,21 koruny, což je o 18 haléřů méně než před týdnem. Nafta prolomila hranici 30 korun a aktuálně se prodává za 29,82 Kč/l, před týdnem to bylo o 35 haléřů více.

Pohonné hmoty ve Zlínském kraji za týden také zlevnily. Litr Naturalu 95 stojí o 29 haléřů méně než před týdnem, prodává se průměrně za 32,29 koruny. Na Slovensku je pro motoristy žijící v pohraničí stále výhodné tankovat naftu, stojí tam podle webu www.fuel-prices-europe.info v přepočtu 27,39 koruny. V některých regionech motoristé mírně ušetří i za benzin, litr vyjde na Slovensku na 32,38 koruny.

Průměrná cena litru nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se v Olomouckém kraji za poslední týden snížila o 25 haléřů na středečních 32,23 koruny a nafta zlevnila o 37 haléřů na 30,04 koruny za litr. V některých částech kraje už průměrná cena benzinu klesla pod hranici 32 korun a nafty pod 30 korun.

Cena benzinu na jihu Moravy za poslední týden klesla o 28 haléřů. Natural 95 stojí v průměru 32,84 koruny. Nadále rychleji zlevňuje nafta, jejíž cena klesla za týden o 33 haléřů na 30,97 koruny za litr. Motoristům z jižní Moravy se vyplatí tankovat benzin v Rakousku. Litr naturalu tam stojí 1,10 eura, v přepočtu 29,82 koruny. Za naftu tam zaplatí pouze 0,98 eura za litr, což je 26,56 koruny, tedy téměř o pět korun méně než v kraji.

Čerpací stanice na Vysočině v posledním týdnu výrazněji zlevnily naftu, a to o 38 haléřů na 30,71 koruny za litr. Cena benzinu Natural 95 ve stejné době klesla jen o sedm haléřů a motoristé v tomto kraji za litr nyní v průměru platí 32,80 koruny.

Průměrná cena nejpoužívanějšího benzinu Natural 95 klesla v Moravskoslezském kraji o 27 haléřů na středečních 32,21 Kč za litr a cena nafty o 29 haléřů na 29,66 Kč za litr. Oproti celé ČR je průměrná cena benzinu v kraji nižší o 21 haléřů a cena nafty o 46 haléřů. Natural 95 i nafta zlevnily ve všech okresech Moravskoslezského kraje.

Související

Více souvisejících

pohonné hmoty Čerpací stanice

Aktuálně se děje

včera

včera

Adam Vojtěch

Situace se stabilizuje, hlásí ministerstvo. Jde o důležitý lék na rakovinu

Dostupnost tamoxifenu v České republice se výrazně zlepšuje. Díky intenzivní koordinaci Ministerstva zdravotnictví a Státního ústavu pro kontrolu léčiv s výrobci a distributory míří v těchto a následujících dnech do České republiky přes 10 000 balení tamoxifenu. Další dodávky jsou zajišťovány také pro podzimní období.

včera

včera

včera

včera

včera

Donald Trump

Podporovat Trumpa už se v Evropě nenosí. Pro politiky se stal přítěží

Evropští nacionalističtí a populističtí lídři, pro které byla dříve aliance s americkým prezidentem Donaldem Trumpem výhodou, začínají měnit svůj přístup. Před nadcházejícími klíčovými volbami v roce 2027 v zemích jako Itálie, Francie či Polsko se americká podpora mění spíše v přítěž, míní server Politico.

včera

Brexit

Britové po 10 letech brexitu litují. Přijala by je EU zpátky?

Průzkum veřejného mínění thinktanku Evropská rada pro mezinárodní vztahy v patnácti zemích ukázal, že dvě třetiny občanů Evropské unie považují opětovný návrat Velké Británie do tohoto společenství za velmi dobrý, dobrý nebo neutrální nápad.

včera

Donald Trump

Trump označuje globální oteplování za podvod. Američané mu to ale vůbec nevěří

Nový průzkum veřejného mínění společnosti Data for Progress ukazuje, že většina Američanů dává do přímé souvislosti stále extrémnější projevy počasí a probíhající klimatickou krizi. Tento trend sílí i přes soustavné snahy Donalda Trumpa označovat globální oteplování za podvod. Podle analytiků tyto výsledky naznačují, že pokusy o politickou polarizaci témat spojených s klimatem nejsou zcela úspěšné. Cílem výzkumu bylo zjistit, zda v americké společnosti existuje shoda ohledně rostoucí frekvence anomálií v počasí, což by mohlo otevřít prostor pro konstruktivnější debatu napříč politickým spektrem.

včera

Zemětřesení, ilustrační foto

36 hodin po ničivém zemětřesení v Kolumbii záchranáři stále nachází živé

Záchranáři v západní Kolumbii vyprostili živou dvaatřicetiletou ženu, která strávila 36 hodin pod troskami zřícené budovy po silném zemětřesení. Danielu Largo vytáhli z trosek domu ve městě Pereira po náročné desetihodinové záchranné operaci. Hasiči se k ní nakonec dostali skrz vykopaný tunel vedený pod čtyřmi těžkými betonovými deskami, které ženu uvěznily. Celá akce vyvolala mezi přítomnými příbuznými i záchranáři obrovskou úlevu.

včera

J.D. Vance, Marco Rubio

Vance potají jednal se Zelenským. Požaduje, aby se Ukrajina vyhnula útokům na klíčovou trasu pro vývoz ropy

Ukrajinské ozbrojené síly provedly rozsáhlý útok na ruskou námořní základnu v černomořském přístavu Novorossijsk. Informoval o tom podle webu Kyiv Post ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, podle něhož šlo o unikátní operaci zaměřenou na poslední hlavní základnu ruské flotily v Černém moři. Útok se odehrál ve vzdálenosti více než 300 kilometrů od frontové linie za použití střel Neptun, proudových dronů Paljanycja a bezposádkových námořních systémů. Ukrajinské zbraně při této akci zasáhly pozice ruské protivzdušné obrany, přístavní mola i související infrastrukturu.

včera

Zatmění slunce

MAPA: Kde pozorovat zatmění Slunce? Najděte si místo přímo ve vašem okolí

Dnešní podvečerní úplné zatmění Slunce představuje výjimečnou událost, na kterou Evropa čekala dlouhých 27 let. Měsíc se postaví přímo mezi Zemi a Slunce a úzký pás územi od Islandu přes severní Španělsko až po Baleárské ostrovy zahalí do temnoty. Jedná se o první úplné zatmění pozorovatelné z evropské pevniny od roku 1999. Celou událost navíc doprovází velmi neobvyklá astronomická geometrie, která z tohoto úkazu dělá jeden z nejvíce očekávaných zážitků celé generace.

včera

Zatmění slunce

Zatmění Slunce nás v příštích letech čeká ještě několikrát. Z Česka jej opět uvidíme už za rok

Příznivci astronomie a vesmírných úkazů vstupují do výjimečného období, které je označováno za zlatou éru pozorování zatmění Slunce. Během pouhých 710 dnů dojde ke třem úplným zatměním Slunce, která budou postupně k vidění nad Evropou, Afrikou a Austrálií. Tento neobvyklý řetězec událostí nabízí cestovatelům i široké veřejnosti jedinečnou příležitost sledovat jeden z nejvzácnějších přírodních úkazů v oblastech s velmi dobrou turistickou infrastrukturou.

včera

Zatmění slunce, ilustrační obrázek

Zatmění Slunce vám může poškodit oči i zničit mobil. Jak jej sledovat a fotit bez speciálních brýlí?

Sledování zatmění Slunce bez speciálních brýlí je podle odborníků oslovených BBC bezpečné pouze za použití nepřímých metod, které využívají principu dírkové komory. Členové Královské astronomické společnosti varují před přímým pohledem do Slunce i před používáním běžných slunečních brýlí nebo tmavých ochranných pomůcek. Tyto prostředky totiž neposkytují dostatečnou ochranu před ultrafialovým zářením a při přímém pohledu na Slunce mohou způsobit vážné a trvalé poškození zraku.

včera

včera

Ilustrační foto

Zákaz sociálních sítí nefunguje. Většina mladých jej už obešla

Snaha politiků po celém světě omezit mladistvým přístup k sociálním sítím naráží na první vážné překážky. Zákazy, které měly chránit děti před riziky digitálního světa, čelí narůstající kritice kvůli pochybnostem o jejich účinnosti i obavám z nežádoucích vedlejších dopadů. Politická opatření, jež si získala značnou popularitu, se nyní potýkají s praktickými problémy při vymáhání i s odporujícími si odbornými názory.

včera

Volodymyr Zelenskyj v Praze

Zelenskyj: Ukrajina předala USA konkrétní návrhy na ukončení války

Ukrajinská vyjednávací delegace předala Spojeným státům americkým konkrétní návrhy, které mají směřovat k ukončení války s Ruskem. Oznámil to ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve svém pravidelném večerním projevu k národu v úterý 11. srpna. Podle hlavy státu je nezbytné, aby diplomatická jednání doprovázelo neustálé posilování obranných schopností země. Zelenskyj zároveň zdůraznil, že Washington musí vyvinout výraznější tlak na Moskvu, aby změnila své dosavadní vojenské plány.

včera

Prezident Trump

Trump potvrdil, že ze summitu NATO odjel v kontejneru na jídlo. Rubio a Bessent zůstali v ohroženém letadle

Americký prezident Donald Trump potvrdil, že při svém nedávném odletu ze summitu Severoatlantické aliance v Turecku musel na poslední chvíli narychlo změnit letadlo. K tomuto kroku přistoupil na základě důrazného doporučení bezpečnostních složek a armády, které zaznamenaly bezprostřední riziko možného útoku. Trump novinářům sdělil, že v podobných situacích bez výhrad respektuje pokyny Tajné služby a vojenského doprovodu.

včera

Zatmění slunce (Jason Major)

Počasí dnes bude na pozorování zatmění Slunce a Perseid ideální

Česko se připravuje na mimořádné astronomické úkazy. Už dnes v podvečerních hodinách zasáhne region velmi výrazné částečné zatmění Slunce, které nabídne skvělé pozorovací podmínky díky zcela jasné obloze. Unikátní podívaná bude k vidění nízko nad západním až severozápadním horizontem přibližně hodinu před západem slunečního kotouče a v průběhu samotného západu. V tuzemsku zprostředkuje sledování veřejnosti řada hvězdáren, zatímco za úplným zatměním v pásu totality zamířily výpravy do Grónska, na Island či do Španělska.

11. srpna 2026 21:58

Trump změnil názor. Licenci k výrobě raket systému Patriot Ukrajině neudělí

Americký prezident Donald Trump přehodnotil svá původní prohlášení a ustoupil od plánu udělit Ukrajině licenci k domácí výrobě rakety systému Patriot. Bílý dům k tomuto kroku vedou především obavy z možného úniku vysoce citlivých vojenských technologií, které by v budoucnu mohly skončit v ruských rukách. Rozhodnutí tak opět prohlubuje nejistotu ohledně ukrajinské protivzdušné obrany před očekávanými zimními útoky ze strany Ruska.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy