Povánoční slevy? Dejte si pozor na ceny

Praha - Velké obchody jsou po třech dnech otevřené a leckteré lákají zákazníky na povánoční slevy. Mnohdy jsou však ceny u řetězců zavádějící. Mluvčí České obchodní inspekce (ČOI) prozradil, jak si to může běžný zákazník ověřit.

Mluvčí ČOI Jan Fröhlich v rozhovoru pro Český rozhlas Plus prozradil, že slevy jsou pro Čechy opravdu velkým lákadlem. Zejména hesla typu "akce" a "sleva" patří mezi ta hesla, na které český zákazník slyší nejvíce. V interview ale prozradil, že akční ceny, na které lidi velké obchody lákají, nejsou často vlastně ani slevy. "Schválně jsem se podíval na některé internetové obchody a viděl jsem slevu i padesát procent. Když jsem si dal konkrétní výrobek do srovnávače, zjistil jsem, že jej za tu cenu nabízí celá řada dalších prodejců," řekl mluvčí obchodní inspekce.

Právě internetové srovnávače cen potenciálním zákazníkům vřele doporučuje. "Aby se podívali, kolik takové zboží stojí u konkurence. Možná někde ušetří i bez slevy," je názoru Fröhlich. Pokud člověk dle jeho slov nekupuje zrovna máslo, o kterém ví, kolik stojí, ale například televizi, pak je dobré se podívat u konkurence. 

Dále také připomněl, že se lidé nemají bát a na pokladně v případě namarkování jiné ceny, než jaká se uvádí v letáku, se ozvali. "Pokud u pokladny zjistí nesrovnalosti, měli by na ně na místě upozornit a trvat na ceně, jaká je u zboží uvedená v regálu nebo akčním letáku. Na takovou cenu mají nárok," tvrdí mluvčí. 

Související

Více souvisejících

Vánoce slevy výprodeje Česká obchodní inspekce nákupy

Aktuálně se děje

před 58 minutami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Netanjahu: Intenzivní boje proti Hamásu se blíží ke konci

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu oznámil, že intenzivní boje proti palestinskému radikálnímu hnutí Hamás na jihu Pásma Gazy se blíží ke konci. Zároveň však zdůraznil, že válka neskončí, dokud Hamás bude mít kontrolu nad Pásmem Gazy.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

včera

Mekka je město s cca 2 miliony obyvateli v západní části Saúdské Arábie. Je hlavním městem provincie Mekka v regionu Hidžáz. Je rodištěm Mohameda, proroka islámu, a je nejsvětějším městem islámu. Každým rokem putuje na pouť během hadždže (islámský měsíc dhú'l-hidždža) do Mekky tři milióny muslimů, přičemž nevěřícím je vstup do města tradičně zakázán.

Během letošní pouti do Mekky zemřelo 1301 poutníků

Saúdská Arábie v neděli oznámila, že během letošní pouti hadždž do Mekky zemřelo 1301 poutníků, z nichž 83 procent nebylo úředně registrovaných. Mnozí z těchto obětí byli starší lidé s chronickými nemocemi, uvedl server CNN.

včera

Policie Rusko, ilustrační foto

Střelba v Rusku: Útočníci zaútočili na synagogu a pravoslavný kostel

V neděli došlo k útokům neznámých pachatelů na synagogu, pravoslavný kostel a post dopravní policie v Dagestánské republice na ruském severním Kavkaze. Při útocích byli zabiti dva policisté a dalších šest lidí bylo zraněno. Policie zastřelila dva útočníky, kteří se pokoušeli uprchnout.

včera

včera

Rok po Wagnerově povstání je Putin mocnější než kdy jindy.

Povstání v Rusku. Od smrti Prigožina je Putin mocnější než kdy jindy

Když šéf ruských polovojenských jednotek Jevgenij Prigožin loni vyslal své žoldáky z Wagnerovy skupiny do útoku na Moskvu jako součást krátkodobé vzpoury, prezident Vladimir Putin působil slabě a zranitelně. O rok později, po nejvážnějším zpochybnění jeho autority za téměř čtvrt století u moci, však kremelský vůdce působí jistěji než kdy jindy.

včera

včera

Marian Jurečka

Jurečka požaduje zvýšení platů ve veřejném sektoru až o deset procent

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) plánuje na úterní schůzce tripartity navrhnout zvýšení platů ve veřejném sektoru od září pro tzv. první skupinu, do které patří úředníci, pracovníci v kultuře, technici, nepedagogičtí zaměstnanci ve školství a zaměstnanci ve státní službě. Navrhované zvýšení se pohybuje mezi sedmi a deseti procenty. Jurečka to uvedl v pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi.

včera

Odpálení rakety ATACMS.

Rusko obvinilo USA z útoku na civilisty v Sevastopolu

Ruské ministerstvo obrany v neděli oznámilo, že Spojené státy nesou hlavní odpovědnost za raketový útok na civilisty ve městě Sevastopol na Krymském poloostrově, který je pod kontrolou Moskvy. Tento útok byl proveden střelami ATACMS dodanými Ukrajině. Informovala o tom agentura Reuters.

včera

včera

včera

včera

včera

Petr Pavel

Pavel navštívil opomíjené Ležáky. Apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

včera

včera

Trump si už vybral kandidáta na viceprezidenta

Bývalý americký prezident a téměř jistý republikánský prezidentský kandidát Donald Trump si již vybral kandidáta na viceprezidenta pro listopadové volby, ale zatím to nikomu neřekl. Uvedl to server CNN.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy