Dvořákovi v ČT dali 200 tisíc měsíčně. "Chudák", má o 25 tisíc méně než Janeček

Praha - Rada České televize schválila manažerskou smlouvu nového generálního ředitele České televize Petra Dvořáka, ten bude mít hrubý měsíční plat 200 tisíc korun. Rada ČT o tom rozhodla na svém středečním zasedání.

Dvořák tak bude mít měsíčně o 25 tisíc nižší plat, než který pobíral jeho předchůdce v křesle šéfa České televize Jiří Janeček. Pokud Dvořák splní 12 úkolů, které mu určuje jeho manažerská smlouva, získá k tomu ještě i roční dvoumilionový bonus. Mezi 12 body, které pro získání bonusu Dvořák musí splnit, patří například udržení vyrovnaného hospodaření, dodržení plánovaného rozpočtu, kvalita televizního vysílání, úroveň nabídky či komunikace s Radou ČT a s veřejností.

Jedním z podstatných bodů pro získání dvoumilionového ročního bonusu je sledovanost České televize. Právě tento bod vzbudil na zasedání Rady ČT značnou diskusi ohledně určení procent sledovanosti, které by ČT měla dosáhnout, aby měl Dvořák na bonus nárok. Původně měl být splněn celkový podíl na trhu 30 procent, zatímco u Janečka to bylo 26 procent. Nakonec ale ve schváleném materiálu žádné konkrétní číslo uvedeno není. Radní se totiž nakonec shodli na tom, že budou hodnotit vývoj celoročního podílu na sledovanosti. Roční bonus generálního ředitele je nenárokový a vyhodnocení splnění kritérií závisí na výlučné úvaze Rady ČT. Přiznání ročního bonusu za určitý rok neznamená právo generálního ředitele na roční bonus za další období nebo na bonus v určité výši. "V případě splnění mimořádného úkolu významného pro další rozvoj České televize, případně pokud dojde k jinému mimořádnému přínosu ze strany generálního ředitele, může Rada ČT přiznat generálnímu řediteli mimořádnou odměnu ve výši určené Radou ČT," uvedl mluvčí České televize Ladislav Šticha. Dvořák se oficiálně funkce generálního ředitele této veřejnoprávní televize ujal s účinností od 1. října, mandát mu vyprší 30. září 2017. Rada České televize ho zvolila letos 21. září. Dvořák navíc ve středu radním České televize oznámil, že ke konci září rezignoval na funkce ve všech obchodních společnostech, ve kterých dříve působil. Dvořák se narodil v roce 1964 v jižních Čechách. Vystudoval technickou kybernetiku na ČVUT, na University of Chicago v USA získal titul MBA. Je vášnivý snowbordista a zhruba čtyřikrát do roka hraje na elektrickou kytaru v rockové skupině Brumloboys, rád cestuje. Je rozvedený, má čtyři dcery. S vedením televize má zkušenosti především ze svého působení v soukromé televizi Nova. Tam usedl do křesla generálního ředitele v květnu roku 2003. Skončil loni v červenci, poté působil do konce roku jako viceprezident pro vysílání skupiny CME. Nového generálního ředitele ČT potřebovala kvůli odchodu Jiřího Janečka. Ten svou rezignaci ze zdravotních důvodů oznámil v polovině července.

Související

Petr Dvořák, generální ředitel České televize pro EuroZprávy.cz

Generální ředitel České televize Petr Dvořák bude obhajovat funkci

Současný generální ředitel České televize (ČT) Petr Dvořák bude obhajovat funkci. Serveru Seznam Zprávy sdělil, že před veřejnoprávní televizí jsou nové výzvy, kterých se chce účastnit. Dvořák stojí v čele televize druhé volební období, které mu vyprší na konci září. Rada České televize vyhlásila výběrové řízení na šéfa ČT v polovině února. Uzávěrka přihlášek je 17. dubna, vybírat ředitele s mandátem do roku 2029 budou radní v červnu.

Více souvisejících

Petr Dvořák

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

včera

včera

včera

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

včera

včera

včera

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Změny počasí mění svět k nepoznání. O domov už přišly desítky milionů lidí

Konference OSN o změně klimatu COP29, která právě skončila v ázerbájdžánském Baku, přinesla opětovné výzvy k řešení klimatické krize. Ty však ostře kontrastují s tvrdou realitou: miliony lidí byly nuceny opustit své domovy kvůli klimatickým katastrofám, uvedl server Al-Džazíra.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy