Elektřina od RWE zůstane i příští rok levnější o 5 až 10 % oproti velkým dodavatelům

Praha - Cena silové elektřiny pro zákazníky RWE z řad domácností zůstává u nejběžnějších tarifů D01d a D02d od 1. ledna 2012 o pět až deset procent levnější oproti tradičním dodavatelům v jednotlivých regionech. V úterý o tom informoval mluvčí RWE Martin Chalupský.

"RWE tedy zůstává i nadále jedním z nejvýhodnějších dodavatelů elektřiny v ČR. Neodlišujeme se pouze cenou, ale také celkovou kvalitou zákaznických služeb. Plníme, co jsme si před rokem předsevzali, držíme naše ceny výrazně níže než hlavní dodavatelé," prohlásil ředitel pro retail a marketing RWE David Konvalina.Skupina RWE už dodává elektřinu celkově více než 120 tisícům zákazníků. Naprostá většina z nich se už orientuje na takzvané fixní produkty. Uzavírají smlouvy na dvouleté období s garancí stabilní ceny silové elektřiny. "Na trhu je patrná tendence k zajišťování proti cenovým pohybům. Naši noví zákazníci fixní produkty jednoznačně preferují," dodal Konvalina.V porovnání s ceníky tradičních dodavatelů (ČEZ, E.ON, PRE) zákazník, který žije v bytě s průměrnou spotřebou elektřiny (2,5 MWh - svícení a běžné spotřebiče), ušetří podle Chalupského s RWE ročně 760 korun po přičtení bonusů za podpis smlouvy a svolení k inkasu.

Související

RWE

Česko zvažuje nákup největších zásobníků plynu od RWE s dotací EU

Ministerstvo průmyslu a obchodu zvažuje, že by si stát koupil největší zásobníky zemního plynu v Česku. Jde o zařízení, které vlastní firma RWE Gas Storage z německé skupiny RWE. Úřad nákup zásobníků v minulých týdnech doplnil mezi projekty, kterými chce posílit energetickou infrastrukturu, a tím i bezpečnost země, uvedl dnes Radiožurnál. 
RWE

Ceny energií podle šéfa RWE zůstanou několik let na vysoké úrovni

Ceny plynu a elektřiny zůstanou ještě několik let na vysoké úrovni. V rozhovoru s listem Süddeutsche Zeitung to uvedl šéf německého energetického koncernu RWE Markus Krebber. Zdražování energie, ke kterému přispívá válka na Ukrajině, je nyní hlavním motorem růstu inflace v Německu i dalších zemích.

Více souvisejících

RWE

Aktuálně se děje

před 7 minutami

před 40 minutami

před 41 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Vladimir Putin

Putin vyhrožuje útokem na země podporující Ukrajinu

Nedávný útok na ukrajinské město Dnipro, při kterém Rusko použilo novou balistickou raketu, zintenzivňuje válku na Ukrajině a zároveň zvyšuje napětí mezi Moskvou a Západem. Prezident Vladimir Putin označil tento úder za odvetu na údajné použití zbraní dlouhého doletu Spojených států a Velké Británie Ukrajinou proti ruským cílům. Reakce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského podtrhuje naléhavost mezinárodní reakce na další ruské kroky.

před 4 hodinami

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

BBC: Putin je auto brzd, které se řítí po dálnici. A Putinomobil jen tak nezpomalí

Tento týden Kreml obvinil „kolektivní Západ“ z eskalace války na Ukrajině. Přesto téměř tři roky trvající konflikt jasně ukazují, že právě Vladimir Putin považuje eskalaci za klíčový nástroj pro dosažení svých cílů. Ať už jde o úplnou kontrolu nad Ukrajinou, nebo alespoň o uzavření míru na ruských podmínkách, eskalace zůstává ústřední strategií jeho vedení války. Uvedl to server BBC.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Čína, ilustrační fotografie

Ruský útok na Ukrajině už se nelíbí ani Číně

Čína reagovala na útok Ruska na ukrajinské město Dnipro balistickou raketou schopnou nést jaderné hlavice výzvou ke klidu a zdrženlivosti. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí při pravidelné tiskové konferenci zdůraznil, že je třeba předejít eskalaci a najít politické řešení konfliktu.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

včera

včera

včera

Obrana proti balistickým střelám je extrémně obtížná. Rusko se snaží Západ zastrašit, říká Drmola

Rusko zřejmě vypálilo proti ukrajinskému Dnipru balistickou střelu. Bezpečnostní expert Jakub Drmola z brněnské Masarykovy univerzity upřesnil, že není úplně jisté, zda šlo o střelu mezikontinentální. Raketa středního doletu ale dokáže napáchat obrovské škody – vzhledem k návratové rychlosti hlavic je obrana proti nim extrémně náročná. Velkou roli navíc hraje fakt, že nikdo neví, co hlavice dané rakety nese.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy