Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal zkoumat prodej internetové společnosti Centrum Holdings, která provozuje například zpravodajský server Aktuálně.cz, vydavatelství Economia miliardáře Zdeňka Bakaly. Úřad zahájil řízení o povolení fúze. Informaci o tom zveřejnil na svém webu.
Kromě Centrum Holdings má vydavatelství Economia převzít kontrolu ještě nad teplickou společností Webfarm. Vyplývá to z oznámení, které na úřad zaslala Economia. Úřad by o povolení spojení firem měl rozhodnout do jednoho měsíce.Podle dřívějších informací transakce nezahrnuje podnikání Centra mimo ČR. Kupní cenu strany nezveřejnily. Spojením vznikne společnost s ročním obratem přes jednu miliardu korun. Společná firma bude svým obsahem schopna zasáhnout tři a půl milionu lidí, což představuje více než polovinu internetové populace v Česku.Cílem dlouhodobé strategie Economie je transformovat vydavatele především ekonomického tisku v digitálního a technologického lídra mezi tuzemskými mediálními domy, uvedlo vydavatelství v dubnu v tiskové zprávě.Společnost Economia je lídrem trhu v oblasti publikace ekonomických deníků, časopisů a odborných obchodních B2B periodik a online médií v České republice. Byla založena v roce 1990. Podniká také na Slovensku prostřednictvím své dceřiné společnosti Ecopress. Jediným akcionářem Economie je společnost BXR Media Limited, kterou vlastní investor a podnikatel Zdeněk Bakala.Centrum Holdings je přední poskytovatel digitálního mediálního obsahu a služeb v ČR. Kromě ČR má aktivity také na Slovensku a v Chorvatsku. Vlastníkem Centrum Holdings je americká finanční skupina Warburg Pincus. V ČR provozuje mimo jiné portály Centrum.cz, Atlas.cz, online deník Aktuálně.cz, Deník Insider, které mají měsíční návštěvnost přibližně 3,4 milionu uživatelů. Firma také spravuje kolem pěti milionů e-mailových účtů.
Související
Ceny másla řeší ÚOHS. Fiala se pustil do Babiše, ten označil premiéra za klauna
Nový problém pro dostavbu Dukovan. Francouzi se hodlají odvolat
Aktuálně se děje
před 21 minutami
Rusko kvůli ukrajinským útokům zrušilo prestižní festival
před 1 hodinou
USA tlačí na Netanjahua, aby nestavěl překážky mírovému plánu pro Pásmo Gazy
před 2 hodinami
Trump omezil rozsah vojenských cvičení. Vyvolal pochybnosti o spolehlivosti USA
před 4 hodinami
Trump pohrozil vojenským úderem Ománu
před 4 hodinami
Krev nemá prázdniny. Ministerstvo nabádá k darování krve, zásoby se tenčí
před 5 hodinami
Sbohem velké hvězdě. Ve Walesu se konečně rozloučili s Bonnie Tyler
před 6 hodinami
Muzea a galerie budou jednou měsíčně přístupné zdarma, oznámilo ministerstvo
před 7 hodinami
Alžběta II. přála Česku prosperitu, ukazuje znovuobjevené psaní od královny
před 7 hodinami
Čísla nelžou. Kongo zažívá nejhorší epidemii eboly ve své historii
před 8 hodinami
Policie varuje majitele konkrétního typu auta. Za tři dny zmizelo devět vozidel
před 9 hodinami
Počasí aktuálně: Pondělní bouřky budou i velmi silné, varují meteorologové
před 10 hodinami
Noční útoky zasáhly Rusko i Ukrajinu. Oběti jsou hlášeny z obou zemí
před 11 hodinami
Exministr Blažek si stěžoval u Ústavního soudu. Narazili i další obvinění
před 11 hodinami
Nečekaná smrt slavné herečky. Zemřela Hayden Panettiere
před 12 hodinami
Trump hodlá omezit americkou účast na cvičení s Jihokorejci
před 13 hodinami
Vražda ženy v Českých Budějovicích. Policie dopadla podezřelého
před 14 hodinami
Počasí přineslo do Česka v uplynulém týdnu rekordní tropy i mrazy
včera
Írán vypsal odměnu na hlavy amerických vojáků. Ženám vyplatí dvojnásobek
včera
Kyjev poslal drony na Rusko, Moskva zaútočila balistickými raketami. Počet mrtvých na obou stranách roste
včera
AI bude řídit, lidé rozhodovat. NATO vybuduje na východě rozsáhlou dronovou síť
Severoatlantická aliance plánuje posílit bezpečnost své východní hranice vybudováním rozsáhlé sítě bezpilotních letounů, senzorů a systémů umělé inteligence. Tato technologie má sloužit k včasnému odhalení a případnému odrazení potenciálního ruského útoku.
Zdroj: Libor Novák