Blue Style: Ceny letních zájezdů se nezvýší, naopak mohou klesnout

Ceny letních zájezdů se podle obchodní ředitelky cestovní kanceláře Blue Style Lenky Pátek nezvýší. Budou stejné jako loni, případně mohou dokonce o deset až 15 procent klesnout. Blue Style začne první týden v červenci vypravovat lety do Řecka a Bulharska. Většina hotelů z původní nabídky se podle Pátek otevře, částečně se však s ohledem na aktuální situaci původní nabídka změní.

Ilustrační foto
doporučujeme

Blue Style již eviduje zvýšenou poptávku klientů, kteří uplatní na cestu poukaz za zrušený zájezd, i zcela nových zákazníků. Pátek to řekla novinářům na dnešní tiskové konferenci.

Pátek připustila, že kvůli zvýšeným bezpečnostním a hygienickým opatřením budou mít hotely vyšší náklady, proto také ne všechny z důvodu finanční rentability otevřou. Hoteliéři však podle ní dlouho čekali, až budou moci obnovit provoz. "Jednání o cenách vedou k tomu, že tato sezona nebude nějak výdělečná pro nikoho," řekla.

Neotevření všech hotelů není podle Pátek vždy otázkou finančních problémů. Některý hotelový řetězec podle ní neotevře hotel na některém z ostrovů a hosty se bude snažit soustředit do jiného hotelu, často vyšší kvality, aby jim zajistil co nejlepší služby. Na některých ostrovech se podle ní do budoucna změní systém vytěžování hotelů. Příkladem může být řecký ostrov Zakynthos, kde byli hoteliéři zaměřeni na britskou klientelu. "Paradoxně se třeba otevírají českým klientům a budeme je moct nabízet do budoucna, když jsme před tím nemohli, protože je Britové měli exkluzivně," vysvětlila.

Lidé, kteří letos v létě vyrazí na dovolenou, se podle Pátek nemusejí obávat velkých omezení při pobytu. Naopak nebudou přeplněné pláže a na klienty například v případě stravování čeká i větší komfort. V Řecku bude nadále fungovat nabídka all inclusive, ale jídlo hostům bude od švédských stolů podávat obsluha, případně se bude objednávat od stolu. Co se týká dalších služeb v Řecku, budou uzavřeny vnitřní bazény. V pokojích bude snížena frekvence úklidu, denní výměnu ručníků personál provede jen na přání hosta.

Češi budou podle vládní mapy rizikovosti evropských zemí moci od 15. června volně cestovat do většiny států. Negativní test na covid-19, nebo 14denní karanténa bude nutná pouze při návratu ze Švédska nebo Velké Británie.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čeští vývojáři počítačových her si mnou ruce. Očekávají obrat přes pět…

05.07.2020 09:48 Český herní průmysl očekává v roce 2020 obrat přes pět miliard. K vysokým číslům jim pomohla i…

O COVID nájemné k dnešním 14:00 bylo zadáno 2906 žádostí

03.07.2020 18:17 O dotaci na komerční nájem bylo k dnešním 14:00 zadáno 2906 žádostí, z nichž bylo dokončeno 794 za…

MMR podpoří cestovní ruch částkou 111 milionů. Kapka v moři, komentuje…

03.07.2020 17:14 V rámci Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech rozdělí ministerstvo pro místní…

ÚOHS zakázal uzavřít smlouvu na výstavbu první části metra D

03.07.2020 16:56 Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zakázal pražskému dopravnímu podniku (DPP) předběžným…

Související:

Právě se děje

Další zprávy