Budapešť - Britská maloobchodní společnost Tesco by mohla v únoru v Maďarsku zavřít až 13 ztrátových obchodů, převážně mimo hlavní město. Uvedl to maďarský list Magyar Nemzet. O práci by tak mohlo přijít až 1000 zaměstnanců. Tesco se ke zprávě odmítlo vyjádřit.
Maďarská divize TESCO-GLOBAL Áruházak v zemi provozuje 222 obchodů. Je tak největším maloobchodním řetězcem a zároveň třetím největším zaměstnavatelem v Maďarsku. Další obchody by mohla firma zavřít v následujících měsících, napsala maďarská agentura MTI.Tesco nyní v Británii zavádí úsporná opatření, aby se vyrovnalo s poklesem cen a odlivem zákazníků. Nový šéf Teska představil plán, který má firmě pomoci ukončit roky ztrát podílu na trhu a vyrovnat se s problémy, které jí způsobil finanční skandál kolem nadhodnocování zisků.V Maďarsku navíc Tesco a další velké maloobchodní firmy zasáhl prudký růst nákladů na kontrolu potravin a nový zákon, kvůli němuž musí ukončit činnost ty maloobchodní řetězce, které vykážou dva roky po sobě ztrátu.Konkurenční obchodní společnost Spar v prosinci oznámila, že ruší pro letošní rok v Maďarsku více než polovinu investic v objemu 59 milionů eur (1,7 miliardy Kč). Důvodem je podle agentury Reuters změna daní zaměřená na velké hráče.
Související
Tesco představilo novinku při nákupech. Zákazníci na ni narazí jednou týdně
V Mariánských Lázních hořelo Tesco, požár se obešel bez zranění
Aktuálně se děje
před 39 minutami
Vláda odmítla zavřít obchody o všech svátcích. Schválila přepis auta bez návštěvy úřadu i zóny pro větrníky
před 1 hodinou
Evropu spalují jedny z nejhorších lesních požárů v historii. Uhasit je potrvá měsíce
před 2 hodinami
Rusko chce po Evropě finanční odškodnění za škody způsobené během války na Ukrajině
před 3 hodinami
Zelenskyj: Moskva plánuje zapojit do bojů na Ukrajině dalších 30 tisíc severokorejských vojáků
před 3 hodinami
Trump poslech vedení armády. Přestal bombardovat Írán
před 4 hodinami
Pentagon zveřejnil nová data. Mrtvých a zraněných amerických vojáků v Íránu jsou stovky
před 4 hodinami
Anonym vyhrožuje útoky po celém Česku. Policie spustila kontroly
před 5 hodinami
Zelenskyj je příživník, prohlásil Arakčí a pohrozil Ukrajině
před 6 hodinami
Útočník z Berlína nebyl neznámou. Kontaktoval teroristy, měl jít za mříže
před 6 hodinami
Tragická střelba na festivalu v americkém Seattlu. Dva mrtví, pachatel dopaden
před 8 hodinami
Předpověď počasí slibuje poslední déšť před tropickou epizodou
včera
Trump 2028. Prezident před novináři vtipkoval o další kandidatuře
včera
Za tři dny přibylo 300 mrtvých. Nynější epidemie eboly se šíří nejrychleji v historii
včera
Policejní komando zastřelilo podezřelého z teroristického útoku v Berlíně
včera
Knížák ovlivnil několik generací, konstatoval ministr Klempíř
včera
Fico se naštval kvůli tématu slovenské podpory Ukrajiny
včera
Mladí Češi mají zájem o řízení před 18. narozeninami, ukazují data
včera
Burnham se poprvé spojil s Trumpem. Budu mu i oponovat, slíbil Britům
včera
Kouř z požárů na západě Evropy doputoval do Česka. Lidé se nemusí obávat
včera
Babiš hodlá přehlasovat veto z Hradu. Pavla vyzval, aby sám šetřil
Premiér Andrej Babiš (ANO) hodlá s koaličními partnery přehlasovat veto prezidenta Petra Pavla, který poslancům vrátil novelu zákona ohledně pravidel rozpočtové odpovědnosti. Babiš zároveň vyzval hlavu státu, aby sama na Pražském hradě šetřila.
Zdroj: Jan Hrabě