Přemýšlíte, do čeho investovat? Zkuste diamanty

PR článek - Vzpomínáte si ještě na finanční krizi, která před několika lety zasáhla téměř celý svět a vedla ke krachu řady investičních společností a bank? Pak zajisté hledáte komoditu, do které byste investovali s jistotou, že v budoucnu nebudete tratit a o své peníze nepřijdete. K investicím, jež stále nabývají na hodnotě, patří bezesporu nemovitosti. Jenže ani byty a domy nemůžete vlastnit, aniž byste do nich sem tam nemuseli něco ze svých úspor vložit, třeba na opravu střechy či rekonstrukci koupelny. Navíc nemovitosti nepatří ke snadno a rychle likvidním komoditám.

V posledních letech se rozmáhá zajímavý trend, který bychom vám dnes rádi přiblížili. Jedná se o investování do diamantů a drahých kamenů. Tento způsob ukládání peněz zatím u nás nepatří k nejběžnějším, ačkoliv se jedná o jednu z nejlepších investic, kam v dnešní době vedle zlata uložit své prostředky.

Po staletí lidé shromažďovali zlato, ať už jako slitky, cihly nebo mince. Tento drahocenný kov, který má doma každý, třeba v podobě šperků ze zlata, znamenává na světových burzách trvalý růst. Chcete-li se uchránit před inflací, diverzifikovat své investiční portfolio nebo dlouhodobě zhodnocovat své prostředky, kupujte zlato.

Zkušení investoři však stále častěji vkládají své prostředky do investičních diamantů, ve kterých lze spatřovat budoucnost obchodního světa. Snadno uskladnitelná a směnitelná komodita, jejíž hodnota se váže na dolar a neklesá, nabývá na ceně mimo jiné proto, že se jedná o přírodní nerost s omezenými zásobami a s náročnou a nákladnou těžbou. Poptávka po krásně vybroušených a kvalitních kamenech stoupá nejen na rychle rostoucích trzích v Indii, Číně a Malajsii, protože která nevěsta by si nepřála se pochlubit blýskajícím se snubním prstýnkem s diamantem na levém prsteníčku?

Kromě klasických čirých kamenů byste si neměli nechat ujít příležitost pořídit si modrou či růžovou odrůdu diamantu. Australský důl, z něhož pocházejí ty nejkrásnější a nejsytěji zbarvené exempláře, ukončuje svoji činnost, což povede ke zvýšenému zájmu právě o tyto kameny.

Zajímavou alternativu k volným a neosazeným diamantům, jež lze v trezoru snadno skladovat v sametovém váčku, představují kameny zasazené do šperků. Investiční diamant či drahokam však nehledejte ve stříbrných přívěscích nebo náušnicích, nýbrž ve zlatých či platinových klenotech, kde přidanou hodnotu představuje i samotný ušlechtilý kov a umělecké zpracování daného modelu.

Ať už se rozhodnete investovat do barevného či klasického diamantu, vždy nakupujte u certifikovaného a osvědčeného prodejce, který je pomocí posudku od uznávané gemologické laboratoře schopen dokázat původ kamene a doložit tak jakost jeho barvy, čistoty, brusu a karátovou hmotnost. Pokud to s investováním myslíte vážně, vyvarujte se unáhlených a nepromyšlených nákupů.

Související

Diamanty

EU představila nové protiruské sankce. Týkají se diamantů

Evropská unie v pondělí schválila další, v pořadí již dvanáctý balík protiruských sankcí. Členské země jím chtějí postihnout zisky plynoucí z vývozu diamantů. Informovala o tom Rada EU. Česko zároveň prosadilo delší výjimku na dovoz ruské oceli až do roku 2028. 

Více souvisejících

Diamanty pr článek

Aktuálně se děje

před 23 minutami

před 37 minutami

Vladimir Putin

Putin vyhrožuje útokem na země podporující Ukrajinu

Nedávný útok na ukrajinské město Dnipro, při kterém Rusko použilo novou balistickou raketu, zintenzivňuje válku na Ukrajině a zároveň zvyšuje napětí mezi Moskvou a Západem. Prezident Vladimir Putin označil tento úder za odvetu na údajné použití zbraní dlouhého doletu Spojených států a Velké Británie Ukrajinou proti ruským cílům. Reakce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského podtrhuje naléhavost mezinárodní reakce na další ruské kroky.

před 59 minutami

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

BBC: Putin je auto brzd, které se řítí po dálnici. A Putinomobil jen tak nezpomalí

Tento týden Kreml obvinil „kolektivní Západ“ z eskalace války na Ukrajině. Přesto téměř tři roky trvající konflikt jasně ukazují, že právě Vladimir Putin považuje eskalaci za klíčový nástroj pro dosažení svých cílů. Ať už jde o úplnou kontrolu nad Ukrajinou, nebo alespoň o uzavření míru na ruských podmínkách, eskalace zůstává ústřední strategií jeho vedení války. Uvedl to server BBC.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Čína, ilustrační fotografie

Ruský útok na Ukrajině už se nelíbí ani Číně

Čína reagovala na útok Ruska na ukrajinské město Dnipro balistickou raketou schopnou nést jaderné hlavice výzvou ke klidu a zdrženlivosti. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí při pravidelné tiskové konferenci zdůraznil, že je třeba předejít eskalaci a najít politické řešení konfliktu.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 4 hodinami

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Obrana proti balistickým střelám je extrémně obtížná. Rusko se snaží Západ zastrašit, říká Drmola

Rusko zřejmě vypálilo proti ukrajinskému Dnipru balistickou střelu. Bezpečnostní expert Jakub Drmola z brněnské Masarykovy univerzity upřesnil, že není úplně jisté, zda šlo o střelu mezikontinentální. Raketa středního doletu ale dokáže napáchat obrovské škody – vzhledem k návratové rychlosti hlavic je obrana proti nim extrémně náročná. Velkou roli navíc hraje fakt, že nikdo neví, co hlavice dané rakety nese.

včera

včera

Lidé na Ukrajině prchají před válkou

Mír, ale za jakou cenu? Ukrajinci, kteří utekli ze země, promluvili

Více než 3 000 ukrajinských uprchlíků našlo nový domov v hrabství Essex díky vládnímu programu Homes for Ukraine, který poskytuje možnost ubytování u místních hostitelů. Navzdory příslibům nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa ukončit válku však mnozí Ukrajinci odmítají mír na úkor ztráty území.

včera

COP29

Klimatická dohoda padla. Summit COP29 přinesl jen zklamání a hořkou pachuť

Předposlední den klimatického summitu COP29 v Ázerbájdžánu přinesl výrazné zklamání. Dlouho očekávaný návrh dohody, který měl stanovit konkrétní cíle pro financování klimatických opatření v rozvojových zemích, byl široce kritizován za svou nejasnost. Místo konkrétních čísel obsahoval návrh pouze symbol „X“, což vyvolalo obavy a rozhořčení mezi bohatými i chudšími státy.

včera

Itálie, ilustrační foto

Vadí vám Trump? Prodáme vám dům za dolar, vyzývá italská vesnice Američany

V reakci na výsledek prezidentských voleb v USA se italská vesnice Ollolai na Sardinii rozhodla nabídnout Američanům šanci začít nový život v Evropě. Tento krok je součástí dlouhodobého úsilí vesnice o revitalizaci po desetiletích depopulace, kdy se vesnice potýká s úbytkem obyvatel. Ollolai se rozhodla nabídnout zchátralé domy za cenu jednoho eura (asi 25 korun), aby přilákala nováčky, kteří by pomohli obnovit její úpadek.

včera

včera

včera

Tedros Adhanom Ghebreyesus

Generální ředitel WHO skončil v nemocnici

Generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus byl propuštěn z nemocnice Samaritano Barra da Tijuca v Rio de Janeiru, kde strávil noc pod lékařským dohledem.

včera

27 milionů obyvatel na místě, které je zabíjí. Jak se žije v nejznečištěnějším městě na světě?

V prvním specializovaném zdravotnickém zařízení v Dillí zaměřeném na onemocnění způsobená znečištěním ovzduší sedí 64letý Deepak Rajak a snaží se popadnout dech. Jeho astma se v posledních dnech výrazně zhoršilo a dcera jej přivedla na kliniku kvůli jeho rychle se zhoršujícímu zdravotnímu stavu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy